Potěšte dědečky. Tchajwanský dům pro veterány najal striptérku

  • 43
Potěšení stařečci tleskají, zatímco před nimi tančí a hladí se spoře oděná striptérka. Jeden z nich poté sám ženu osahává na ňadrech, ona mu vtiskne polibek na plešatou hlavu. Video z show, kterou dopřál ubytovaným válečným vysloužilcům tchajwanský Taoyuan Veterans Home, oslnilo internet. Domov se nakonec omluvil.

Státem provozovaná instituce najala striptérku pro oslavy Svátku středu podzimu. Kromě nich přichystala svým dvanácti klientům na vozíčcích, kteří trpí imobilitou, demencí a dalšími chorobami, bingo nebo karaoke. Striptérské představení však vyniklo.

Především proto, že vystupující se přiblížila k jednomu z diváků na velmi důvěrnou vzdálenost, tak těsnou, že se mu mohla tlačit ňadry k obličeji. Stařík podlehl lákání a pohladil jí ňadra, ona jemu lysou hlavu, kam mu též vtiskla polibek.

Tanečnice měla roušku, diváci vesměs též, v ohrožení koronavirem tedy problém nebyl. Kritika vyvolaná zveřejněním videa mířila na přílišnou intimitu striptérského vystoupení.

„Záměrem akce bylo pobavit obyvatele, potěšit je. Moc se omlouváme za pohoršení, které způsobila,“ uvedli podle listu New York Post provozovatelé domova v prohlášení. Vysvětlili, že loňské oslavy svátku musely být kvůli pandemii zrušené, tím víc se prý tedy snažili povzbudit ducha ubytovaných veteránů tentokrát. Vystoupení striptérky označili za příliš „zanícené a horlivé“. Příště budeme opatrnější, přislíbili.

Lechtivá zábava na pohřbu

Tak docela ojedinělý však striptýz v domově vojenských důchodců nebyl. Na Tchaj-wanu bývají tanečnice, ale i striptérky k vidění například na pohřbech, poznamenává list The Telegraph. Jako příklad doplňuje obřad pro tamního politika Tung Hsianga ve městě Ťiai-i v roce 2017, jehož se účastnila i padesátka tanečnic u tyčí na džípech. Rodina tehdy vysvětlila, že tak chtěla zemřelého, který měl rád živé, vzrušující, zábavné chvilky, uctít.

Internetovou veřejnost tehdy událost nijak nepohoršila. „Tomu říkám pohřeb!“ cituje list jednu z tehdejších reakcí na čínské sociální síti Weibo. Jiná se rozplývala: „Zdá se, že když přijde na pohřby, je Tchaj-wan na prvním místě.“