Diskuze

Většinu dinosaurů jsme popsali až v novém tisíciletí, prvního před 195 lety

O současnosti coby zlaté éře dinosauří paleontologie se mluví již nějaký ten rok. Je to však pravda? Skutečně prožíváme období největšího rozkvětu poznání této skupiny druhohorních plazů?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JT

Archeologie je krásná věda. Jejich vědeckým objevům fandím.

2 0
možnosti
JK

Niet sa zase čomu až tak diviť. Druhohory trvali takmer 200 miliónov rokov, takže za ten čas určite vzniklo a zaniklo množstvo druhov dinosaurov.

Stačí sa pozrieť "len" 10 miliónov rokov späť, aké rôzny druhy cicavcov čili či už v mori alebo na súši.

Mňa by skôr zaujímalo iné rozdelenie, resp. usporiadanie dinosaurích druhov - podľa doby v ktorej žili a ako dlho žili. Skrátka taký vodorovný čiarový graf, kde os X by boli milióny či skôr desiatky miliónov rokov a na ose Y by boli pásiky jednotlivých druhov so začiatkom aj koncom výskytu.

Takto to pôsobí ako v amerických sci-fi filmoch, kde mamuty a iné veľké cicavce z rôznych období žijú spolu s dinosaurami v jednej epoche. Pôsobí to tak plocho, chýba tam jeden rozmer - časový. Ak totiž niečo trvá takmer 200 miliónov rokov, tak tam v priebehu času musia byť veľké rozdiely v štruktúre fauny aj flóry

3 0
možnosti
JJ

Možná by bylo taky vhodné napsat, z jakých podkladů popsaní dinosauři vznikli.

Mám dojem, že z každého kousku kamene, připomínající tvar jakéhosi zubu, vznikl celý dinosaurus a s ním i všechny jeho druhy dle fantazie pavědců.

O velkém množství dinosaurů jsou už stohy knih, ale v žádné není popsáno, podle čeho v hlavách "vědců" ti dinosauři vznikli, nebo byli vymyšleni, či jak to napsat.

0 17
možnosti
RA

Mám pocit, že i kdyby vám to kolega Socha předložil i s obrázkama, stejně byste to nepochopil.

5 1
možnosti