Souhrn článků: Jak funguje digitální vysílání v České televizi?

aktualizováno 
Zmapovali jsme pro vás cestu, po níž putuje každý vyrobený pořad až do vašeho televizoru. Nový vir útočí a zneužívá jména FBI, CIA nebo Ebay. Chytrá doména IQ patří Iráku. Chcete disk s kapacitou 1,6 terabajtu? Možná už příští rok.

Sobota

Souhrn článků: Jak vypadá město budoucnosti?

19.11. - Krajní pruhy silnice se večer promění v chodníky, a když se lidé podívají na ulici skrze skrze chytrý telefon, uvidí ve které budově probíhá jaká kulturní akce. To je město budoucnosti. Windows i Linux na PC najednou? Zeptejte se Intelu. Začalo nové tažení proti hudebním pirátům.
rubrika: Prakticky

Neděle

Stáhněte si šikovné prográmky nejen pro váš iPod

20.11. - Dnes pro vás máme například dvě zajímavé aplikace spolupracující s oblíbeným hudebním přehrávačem iPod. PodPlus umí ukládat do iPodu e-maily či kontakty z Outlooku, iPod 2 iPod pak zvládne třeba kopírovat hudební soubory mezi dvěma iPody nebo vyhledávat duplicitní skladby v přehrávači.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Udělejte si ze zásuvky 4portový switch: kombinace elektriky a FastEthernet

20.11. - XE104 propojí 4 PC nejen pomocí Ethernetu. Přes obyčejnou zásuvku přenáší data dále po budově s až 85 Mbit/s. NetGear nabízí zajímavou kombinaci FastEthernet a PowerLine - ideální pro zasíťování bytů i budov bez nutnosti investovat do kabeláže. Stačí přidat ještě WiFi a pokrytí je dokonalé.
rubrika: Notebooky

Pondělí

Hubněte se svým kapesním počítačem!

21.11. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. MobiPocket Reader je výborná čtečka e-booků. Nyx PassGen vygeneruje neprolomitelné heslo, s EiWeight si můžete evidovat vaši hmotnost.
rubrika: Palmare

Vyplatí se DVD i digitální televize v jediném přístroji?

21.11. - Plánujete sledovat digitální televizi a zdá se vám, že už se další přístroj k vašemu televizoru nevejde? Kombinovaný DVD přehrávač s DVB-T set-top boxem zabere mnohem méně místa. Ten, jehož test vám dnes přinášíme, navíc podporuje formát DivX. Jak si vedl?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitální televize

BenQ nabízí v Česku tři nové digitální fotoaparáty. Známe ceny.

21.11. - Necelé dva měsíce po uvedení tří nových digitálních fotoaparátů BenQ se tyto modely dostávají i do Česka. Jedná se kompaktní digitální fotoaparáty, které mohou zaujmout mírně pokročilejší uživatele i úplného začátečníka. Jejich cena nepřesahuje 10 000 Kč.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Foto & Kamery

Po Windows bez přehrávače ani pes neštěkne

21.11. - Již zhruba půl roku nabízí společnost Microsoft speciální verzi Windows, která na základě rozhodnutí orgánů EU neobsahuje integrovaný přehrávač Windows Media Player. Zájem o ni je však mizivý.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Software

Geldofa dohání pohled do emailové schránky k šílenství

21.11. - Svůj despekt vůči internetovým e-mailům veřejně vyjádřil britský rocker Bob Geldof. Tato forma komunikace prý lidi jen darmo zdržuje a brání jim ve skutečné práci.
rubrika: Internet

Přečtěte si Hamleta v textovkách

21.11. - Zkrácené verze klasických knih, v nichž se na několika málo stránkách seznámíte se základním obsahem celé knihy, kritizují někteří příznivci literatury jako její znehodnocování. Tito kritici s nadšením jistě nepřivítají ani převedení stručného obsahu klasických děl do podoby SMS zpráv.
rubrika: CheckTech

Úterý

Protiklady se přitahují. Bush potřásl rukou robotickému Einsteinovi

22.11. - V rámci doprovodné akce summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří se v jihokorejském Pusanu představila Jižní Korea svou vizi budoucnosti. S jedním z robotů, který má hlavu vymodelovanou podle Alberta Einsteina, si potřásl rukou i americký prezident George Bush.
autor: Pavel Škopek
rubrika: CheckTech

Pomalý internet rozproudí urychlovače stahování

22.11. - Internet nabízí celou řadu zajímavého obsahu. Stáhnout si z něj můžete nejen programy, ale také operační systémy, video či hudbu. Aby se vám stahovalo, co možná nejpohodlněji a dokonce i rychleji zkuste jeden z mnoha download manažerů.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Kterak zdarma dovybavit PDA

22.11. - Přinášíme vám další díl článku, jak dovybavit PocketPC o aplikace, které jsou zdarma. Tentokrát jsme se zaměřili na hodiny a kalendáře, čtečky e-booků, poznámkové bloky či aplikace pro kompresi a instalaci dat. Poradíme také, jaké programy na cesty.
rubrika: Palmare

Čtvrtý kanál ČT zahájí vysílání den před olympiádou

22.11. - Česká televize spustí svůj nový sportovní kanál 9. února příštího roku, tedy den před zahájením Zimních olympijských her v Turíně. Uvedl to v diskusi o digitalizaci o budoucnosti ČT pořádané Filmovým a televizním svazem vrchní ředitel ČT František Lambert.
rubrika: Digitální televize

Za dva měsíce získal falešný Star Trek tři milióny diváků

22.11. - Finský "Star Trek" zdarma zaujal na internetu milióny diváků.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Dejte si pozor na novou chybu v Internet Exploreru

22.11. - Prohlížeče Internet Explorer mohou být skrze javacsript napadeny. Pomůže jiný prohlížeč nebo deaktivace javaccriptu.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Návrhářka vymyslela boty pro ilegální přechod hranic

22.11. - Tenisky Brinco americké návrhářky Judi Wertheinová jsou určeny pro běžence z Mexika, kteří chtějí utéct do USA. Nejsou to obyčejné boty. Na tkaničkách mají kompas a miniaturní baterku, v jazyku kapsu na peníze a léky proti bolesti. Na výstelce je nakreslena mapa mexicko-amerických hranic.
autor: Jan Kužník
rubrika: CheckTech

Sony BMG může kvůli ochraně CD přijít o miliony

22.11. - Sony BMG půjde v USA kvůli protikopírovacímu softwaru před soud Nahrávací společnost Sony BMG bude muset řešit další problém kvůli protikopírovacímu softwaru XCP, kterým osadila některé své kompaktní disky.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Bezpečnost

Hybridní TV: Vyberte si mezi digitální a analogovou televizí na notebooku

22.11. - Hauppauge uvedlo s WinTV HVR 900 na trh klíčenku USB, která zvládne příjem nejen analogové televize, ale i digitálního signálu. Díky své velikosti je navíc naprosto ideální pro libovolnou kapsu. Nutným předpokladem je pouze rozhraní USB ve verzi 2.0.
rubrika: Notebooky

Středa

Erotické hry na mobilu - mládeži do 18 let nepřístupno!

23.11. - Přinášíme vám přehled lechtivých her pro mobilní telefony. Je libo zahrát si erotický puzzle, poker, u kterého si mohou užít i ženy či si na displeji mobilu prohlédnout kamasutru? Pokud vám již bylo osmnáct, račte dále...
rubrika: Palmare

Vyberte si typ domácí sítě podle svých potřeb

23.11. - Poté co jsme probrali složení domácí sítě, jaké může obsahovat zařízení a čím se propojují. Probereme si detailně jednotlivé typy sítí. Kromě klasických kabelových sítí existují i sítě bezdrátové a sítě, které využívají elektrické vedení.
rubrika: Hardware

Jak funguje digitální TV vysílání. Nahlédněte s námi do zákulisí

23.11. - V souvislosti s nedávným spuštěním řádného digitálního vysílání jsme pro vás zmapovali cestu, po níž putuje každý vyrobený pořad až do vašeho televizoru. Exkurzi jsme započali v České televizi a v dalším díle se podíváme do Českých Radiokomunikací, které provozují multiplex A.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitální televize

Nový vir útočí a zneužívá jména FBI, CIA nebo Ebay

23.11. - Podobný trik jako ke konci února tohoto roku využívá nová varianta viru Sober. Zavirovaný e-mail se tváří, jako by byl odeslán od FBI nebo CIA a obviňuje uživatele, že prohlížel stránky s ilegálním obsahem. Zároveň je vyzývá, aby vyplnili přiložený dotazník. Příloha je však vir.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Nová Opera 8.51 záplatuje bezpečnostní díry

23.11. - Společnost Opera Software vydala novou verzi svého stejnojmenného prohlížeče, která nese označení 8.51. Důvodem pro její vydání je opravení dvou bezpečnostních chyb.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Bezpečnost

Klasické CRT monitory by mohly v příštím roce zdražovat

23.11. - I když jsou v současnosti klasické CRT monitory a televize pomalu ale jistě vytlačovány z trhu LCD a Plazmovými (PDP) systémy, zdá se být odklon některých výrobců od jejich produkce poněkud ukvapený.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Monitory

BitTorrent už nebude nabízet pirátské filmy

23.11. - Velká americká studia považovala program, s jehož pomocí lze mezi počítači přenášet velké soubory (například videa) za ohrožení svých zisků. Nyní s jeho tvůrcem uzavřela dohodu, která znesnadní filmovým pirátům využívání BitTorrentu.
rubrika: Internet

Chytrá doména IQ patří Iráku

23.11. - Vlastní internetovou doménu ".iq" má od dneška Irák. Na slavnostní ceremonii její zrod oznámili oficiální činitelé.
rubrika: Internet

Sněmovnou prošel zákon o biometrických údajích v pasech

23.11. - Nový zákon, který umožní od příštího roku přidávat do pasů digitální fotografii a od roku 2008 i otisk prstu, schválila poslanecká sněmovna.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Čtvrtek

Ztráta ovladačů k hardware nemusí vést k zoufalství

24.11. - Ztratili jste ovladače k vašemu modemu, zvukové kartě či jiném hardwarovému zařízení a nyní je potřebujete pro přeinstalování počítače? Potom použijte profesionální řešení na zálohu a obnovu ovladačů ve Windows a hoďte starosti za hlavu. Zálohu totiž zvládne opravdu každý.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Chcete disk s kapacitou 1,6 terabajtu? Možná už příští rok

24.11. - Americké firmy Maxell a InPhase spojily síly a vytvořily technologii holografického disku. Nové médium, jehož první verze budou k dispozici již v příštím roce, bude mít kapacitu srovnatelnou s 336 DVD disky.
rubrika: Hardware

Žižkovský vysílač po 20 letech už nepobuřuje

24.11. - Před 20 lety se začalo výrazně měnit panoráma Žižkova. Přesně 24. listopadu 1985 byla zahájena výstavba žižkovské televizní věže. Nejvyšší stavba metropole slouží především jako vysílač Českých radiokomunikací, návštěvníkům ale nabízí také vyhlídkovou plošinu a restauraci.
rubrika: CheckTech

Vybíráme kapesní počítač pod vánoční stromeček

24.11. - Hodláte sobě či svým blízkým pořídit k Vánocům PalmOS kapesní počítač? Přinášíme vám přehled aktuálních modelů s jejich klady, zápory i cenou. Jaký palm vybrat? A nevyplatí se jej koupit z druhé ruky?
rubrika: Palmare

Štíhlý, lehký elegán pod Vaším vedením? Recenzujeme Lifebook S7020

24.11. - Lehký, velmi rychlý, navíc s vynikajícím displejem a univerzálním slotem pro optickou mechaniku či druhou baterii, tak zní úvodní prolog k recenzi jednoho z vlajkových mobilních produktů společnosti Fujitsu Siemens Computers. Co všechno Lifebook S7020 nabízí a v čem je zajímavý se dočtete zde.
rubrika: Notebooky

Nechte si platit za web pomocí SMS

24.11. - Včera představila společnost Pipeline nový systém malých plateb pomocí SMS, který může využít v podstatě každý. Jeho nevýhodou je zhruba 50% provize operátorům a provozovateli.
autor: Roman Všetečka
rubrika: CheckTech

Uživatelé se bojí online nákupů. BSA radí, jak na ně

24.11. - Každý pátý nakupující nebude o Vánocích shánět dárky přes internet kvůli obavám ze zabezpečení online komunikace. Vyplývá to z průzkumu mezi více než 4 700 uživateli internetu v Kanadě, Německu, Velké Británii a USA. Jak se nejlépe chránit při nakupování?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Hudební album vychází na USB klíčence

24.11. - Hudební skupina The Barenaked Ladies se rozhodla, že upozorní na své nové album způsobem distribuce. Místo CD nebo DVD nosičů mohou posluchači poslouchat hudbu z USB klíčenky.
autor: Roman Všetečka
rubrika: MP3 & Audio

Pátek

Znáte všechny nástrahy dopravních předpisů? Vyzkoušejte se

25.11. - Kromě programu pro zkoušení řidičů jsme pro vás tentokrát připravili program pro zašifrování obrázků, videa, zvuků a dalších souborů. Někomu může přijít vhod netradiční RSS čtečka pro hlavní lištu ve Windows XP, díky které vám již neunikne žádná zpráva z vašich webů. A pokud potřebujete synchronizovat PC s notebookem, pak jistě uvítáte jednoduchou utilitku, se kterou to bude hračka.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Nechte kačenku vysát klávesnici dočista

25.11. - Ve 47. týdnu roku 2005 nám pan Brouček ukázal speciální bezpečnostní systém pro domácnosti, přivezl z východní Asie USB vysavač na klávesnice a jal se zkoumat skutečně miniaturní mikrosystém s pevným diskem o kapacitě 80 GB. Čekají vás samozřejmě ještě další zprávičky.
autor: pan Brouček
rubrika: CheckTech

Budovatelská strategie Transport Tycoon zdarma pro vaše PDA!

25.11. - Dnešní den bude význačný pro majitele PocketPC. První novinkou je předělávka brilantní strategie Medieval Heroes II, další pak očekávané pokračování vesmírného simulátoru Athelion. S palmy se zase vrátíme do doby slavného Transport Tycoonu.
rubrika: Palmare

Mezi Čechy roste zájem o ploché televize

25.11. - Za nárůstem zájmu o takzvané LCD a plazmové televizory je výrazný, až poloviční pád jejich cen. Zatímco dříve se prodávaly výlučně klasické televize, letos jejich podíl na celkovém prodeji televizorů v Česku klesl na 70 procent.
rubrika: Video & TV

Nahrávací společnosti slaví vítězství nad P2P

25.11. - Hudební průmysl slaví své další vítězství nad P2P sítěmi. Provozovatel P2P sítě Kazaa musí na základě rozhodnutí australského soudu zablokovat vyhledávání písní populárních interpretů jakými jsou například Eminem, Madonna nebo Kylie Minogue.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Televizi nejen od UPC si přes internet pustíte i na zahraniční dovolené

UPC Horizon GO si již spustíte i v zahraničí. Vyzkoušeli jsme na hotelovém...

Loňské nařízení EU o konci digitálních hranic pro využívání digitálních služeb v rámci Evropy se začíná uplatňovat....

Signál nového pozemního TV vysílání už pokrývá přes 97 % obyvatel

Mapa předpokládaného pokrytí signálem DVB-T2 televize v prvním čtvrtletí 2018.

Poslední spuštěné vysílače pro novou pozemní digitální televizi DVB-T2 přinesly signál části severních Čech a zlínském...

Pozor na lákavé výprodeje televizorů, ty bez DVB-T2 HEVC se nevyplatí

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Český telekomunikační úřad vydal výzvu k obezřetnosti při nákupu nového televizoru. Ve vánočních akcích a povánočních...

Najdete na iDNES.cz