Helium v1.6b - správce MP3 souborů s podporou všech ID3 tagů

  0:03aktualizováno  0:03
Jeden z nejzajímavějších databázových programů pro správu MP3 souborů poskytuje řadu funkcí pro přejmenovávání a editaci informací v MP3 souborech. Podporuje ID3 tag v1.1, ID3 tag v2.3 i Lyrics3 tag.
Helium je jedním z nejzajímavějších programů pro správu MP3 souborů. Naleznete v něm všechny funkce potřebné pro přejmenovávání souborů, editaci všech druhů ID3 tagu i přehlednou databázi MP3 souborů.

Instalace programu je jednoduchá a nevyžaduje žádná speciální nastavování. Uživatelé některých starších systémů (Windows 95) budou možná potřebovat nainstalovat některé doplňky od Microsoftu. Odkazy na potřebné soubory naleznete na domovských stránkách Helia. Helium má kromě základního panelu dvě hlavní pracovní okna MP3 Explorer a Database Explorer: Okno MP3 Explorer slouží jako správce MP3 souborů. Můžete v něm otevřít jednotlivé soubory či celé adresáře (i s pomocí myši - drag and drop). V okně MP3 Exploreru se přehledně zobrazují všechny údaje o názvu a vlastnostech MP3 souboru včetně údajů ID3 tagu.

Základní pomůckou programu je Advanced Tag Editor, který umožňuje přehledné a pohodlné eitování ID3 tagu. Podporuje ID3 tag v1.1 i rozšířený ID3 tag v2.3, který obchází omezení původního tagu. Podle vlastních potřeb se můžete rozhodnout, zda budete používat jeden z těchto nekompatibilních tagů, nebo oba dva. Obrovskou výhodou Helia oproti jiným programům je podpora všech rozšířených tagů - program nabízí i editor Lyrics3 tagu, který stejně jako ID3 tag v2.3 překonává omezenou velikost polí ID3 tagu a umožňuje vkládat text písní (přitom zůstává zpětně kompatibilní s první verzí ID3 tagu). Editace Lyrics3 tagu však není tak propracována a pro práci s ním je lepší využít program MP3 Manager 32. Tag Editor rovněž umožňuje přenášet texty písní z Lyrics3 tagu do ID3 tagu v.2.3.

Tag Editor vkládá a edituje i další informace včetně některých speciálních rozšíření programu MusicMatch Jukebox. Pracovat můžete s jedním i s více soubory. Pro ulehčení editace si můžete zvolit automatické psaní velkých písmen na počátku slov (Capitalize) či funkci nahrazování určitých slov nebo znaků, jež si můžete sami určit (Word Replacer). V MP3 Exploreru můžete dále vytvářet playlisty (i o přesně určené časové délce - Match to Time). Pro provádění rychlých a hromadných akcí jsou k dispozici průvodci (Wizards), kteří dokážou vyhledat informace v internetové databázi CDDB, vytvořit tagy pro skupinu souborů, převést informace z názvu souborů do tagu, hromadně přejmenovávat soubory podle ID3 tagu.

Pro katalogizování vašich MP3 souborů slouží další okno - Database Explorer. Databáze je koncipována jako "virtuální systém souborů". Umožňuje udržovat přehled o souborech nejen na pevném disku, ale i na výměnných médiích a kompaktních discích. Soubory můžete třídit a zobrazovat podle řady kritérií, vytvářet výběry oblíbených souborů (favorites). K dispozici je řada pomocných funkcí, nejdůležitější je rozvinutý systém vyhledávání souborů. Program není pouhou databází, ale díky integraci s Winampem jej můžete využít k přehrávání a vytváření playlistů z MP3 souborů přímo v databázi. Všechny ovládací prvky jsou na hlavním panelu Helia.

Helium je opravdu komplexní program s rozsáhlou paletou funkcí, jež jsou všechny dobře popsány v nápovědě. Program je stále vyvíjen a zdokonalován a lze jej doporučit zejména kvůli ojedinělé podpoře všech tagů používaných v MP3 souborech. Program Helium patří mezi shareware a chcete-li ho používat déle než třicet dní, musíte jej zaregistrovat za cenu 25 dolarů.

Výrobce: Intermedia Designs
Website: www.intermedia.st/helium/
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: 3.09 MB
Cena: 25 USD

Autor:

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

VIDEO: Do nezdaru na Měsíci zbývaly sekundy, astronauty zachránila propiska

K 50. výročí přistání na Měsíci připravilo Planetárium Praha maketu modulu...

Jen příprava na start z Měsíce trvala astronautům čtyři hodiny. Tak složitá byla situace dvojice Američanů, kteří...

Jeho formule chtěl každý. Autor slavných vystřihovánek slaví devadesátiny

Richard Vyškovský se svým modelem cisternové stříkačky CAS 32 na podvozku Tatra...

Richard Vyškovský je pro laickou veřejnost nepříliš známé jméno, v modelářské komunitě je však doslova celebritou. S...

„Stanuli jsme na Měsíci jménem celého lidstva.“ Nové fotky z Apolla 11

Přistání člověka na Měsíci bylo nejsledovanější událostí v historii lidstva....

Přistání člověka na Měsíci bylo nejsledovanější událostí v historii lidstva. Přesto se najdou fotografie, které jste...

Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

Co kdyby posádka Apolla 11 zemřela na Měsíci? Bílý dům s tím počítal

Pohled na veškeré vybavení, které astronauti na povrchu zanechali: vlajka,...

Pro případ neúspěchu mise Apollo 11 měl prezident Nixon připravený smuteční projev, který by přečetl světu. Těla...

Další z rubriky

Prozkoumejte ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v mapě

Ilustrační foto - tankování

Aktuální ceny pohonných hmot u našich čerpacích stanic najdete na interaktivní mapě. Hledat můžete tu s nelevnějším...

Software zdarma: pusťte si Windows 95 nebo si dobře zálohujte data

Ilustrační foto – Windows 95

Připomenout si operační systém Windows 95 nabízí aplikace Windows95. Vykopírovat text z hlášení aplikace či operačního...

Facebook a spol. postihl velký výpadek. Problémy měli lidé v Evropě a USA

Logo Facebooku

Sociální síť Facebook postihl výpadek. Problémy měly tisíce uživatelů po celém světě. Nejvíce potíží hlásili uživatelé...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz