Software zdarma: automatické klikání myší či konvertor barevnosti videa

aktualizováno 
Možnost sledovat videa v HD kvalitě, ale také je snadno konvertovat a měnit barevnost umožňuje Splash. Přesunout z pracovní plochy ikony do hlavní lišty je práce pro 7stacks. Možnost využít automatické klikání podle nastavených scénářů najdete v AutoClickeru. A Zeta Uploader slouží k posílání objemnějších souborů.

Ilustrační foto - video | foto: Creative Commons

Splash 2.6 – freeware

Nejen možnost přehrávat videa v HD kvalitě, ale také je konvertovat, tedy převádět do jiných formátů, a nastavovat u nich další parametry nabízí tento všestranný program.

Jeho silnými stránkami je to, že pracuje rychle, je moderní a především je k dispozici všem uživatelům – i těm bez znalostí o kódování videa. Navíc pro jeho práci není potřeba cokoliv dalšího instalovat. Pokročilý motor pro následné zpracování obrazu poskytuje kvalitu podobnou originálnímu videu. Vlastnosti obrazu lze nastavit v dialogovém okně, kde se mimo jiné nachází i náhled. Ten umožňuje vidět pomocí režimu Demo, jak bude výsledné video vypadat – jde o rozdělenou obrazovku (před a po) pro porovnání. Kromě přehrávání videa nabízí Splash také konverzi videa a export do mnoha populárních formátů s převáděcími profily připravenými k použití (YouTube, Facebook, mobilní atd.). Mezi další funkce patří snímání obrazovky, integrovaný nahrávač na YouTube a Facebook, používat s ním lze i titulky a má celoobrazovkový displej. Výhodou je i to, že umožňuje měnit jas, kontrast či saturaci. Samozřejmě podporuje hardwarovou akceleraci (využívá prostředky PC).

AutoClicker
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ náhled videa
+ možnost měnit barevnost
+ připravené profily
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (38 MB).

7stacks 1.5 – freeware

Uklidit ikony z pracovní plochy Windows do hlavního panelu umožní tento malý software. Díky němu lze ikony „naskládat“ do jednoho místa a tím uvolnit místo na ploše pro práci.

Po instalaci je zapotřebí nejprve skupiny ikon vytvořit. Do řádku napíšete název, vyberete fyzické umístění zástupců, zadáte popis, vyberete ikonu, nastavíte velikost, určíte, zda se bude otevírat vertikálně, horizontálně či jinak, vyberete velikost písma a vložíte další parametry. Pak ikonu tlačítkem vytvoříte a umístíte na hlavní panel. Tímto způsobem můžete mít všechny ikony pod jedním tlačítkem, případně si lze vytvořit skupiny jako například kancelář, internet, komunikátory, hry apod. Program se snadno používá a má řadu možností, jak si ikony srovnat.

7stacks
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ schová ikony pod jednu
+ tři styly vzhledu
- neumožňuje umisťovat složky
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,7 MB).

AutoClicker 8.8 – freeware

Možná se to bude zdát divné, ale občas se mohou vyskytnout situace, kdy je zapotřebí zajistit v pravidelných intervalech klikání myši. Tímto způsobem lze tak například oddálit nějaký načasovaný úkol či simulovat aktivitu u PC včetně možnosti například přihodit v aukci apod.

AutoClicker může automaticky kliknout tam, kde je umístěn kurzor myši, případně díky zabudované funkci pro tvorbu skriptů na jiné určené místo na obrazovce. Nastavit v něm lze interval kliknutí – od milisekund až po hodiny – stejně tak jako rychlost opakování, počtu kliknutí (včetně nekonečna) a také samozřejmě určit, zda se má klikat levým, či pravým tlačítkem. K dispozici je i možnost nastavit poklikání, tedy dvojité kliknutí. Spustit či vypnout je možné klávesovou zkratkou (standardně F6). Tento program se tak může hodit i pro hry a další případy, kdy je zapotřebí zajistit opakované kliknutí myší.

AutoClicker
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ skripty
+ možnost vybrat levé či pravé tlačítko myši
+ nastavení opakování a počet kliků
- absence stisků kláves
- nutí instalovat další software
75 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,7 MB).

Zeta Uploader 2.1 – freeware

Posíláte-li elektronickou cestou objemnější soubory, potom by se vám mohl hodit další užitečný způsob, jak na to. Pro posílání není zcela vhodné používat e-mail a v některých případech se nehodí ani služby pro sdílení obsahu či osobní cloudová úložiště. Proto je tu jiný způsob – například služba Zeta Uploader.

Ve své podstatě jde o klienta internetového úložiště na způsob Úschovna.cz. Po instalaci a spuštění si vyberete soubor(y), ale je možné vybrat i složku, ze které mají být data odeslána. Zadáte e-mail příjemce (lze jich zadat více) a případně pro něj napíšete zprávu. Je  také možné nastavit, jak dlouho mají být data ve službě uschována před jejich smazáním (max. 30 dní), nebo je nechat smazat automaticky po určitém počtu stažení a balíček ochránit heslem. Před stažením ho příjemce bude muset zadat – může ho rovnou dostat e-mailem. Heslem je dokonce chráněn i archív, takže pro jeho rozbalení ho budete muset také zadat. Po kliknutí na Dnes nyní dojde k odeslání na úložiště Zeta.

Zeta Uploader
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ možnost nastavit expiraci či počet stažení
+ ochrana heslem
+ i jako webová služba
- horší čeština
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,1 MB).
 

Nejčtenější

Scéna jako z hororu. Na střeše mrakodrapu vrtule rozsekala cestující

Havárie vrtulníku N619PA na střeše budovy PAN AM 16.5. 1977

Části zdeformované vrtule se do ulic New Yorku řítily jako smrtící neřízené projektily. Vrtulník společnosti New York...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Poslední vrtulník. Začíná předehra zcela zapomenuté letecké tragédie

Reklama NYA zvoucí k cestování v proudové době

Byla to budova, kterou by někteří obyvatelé New Yorku nejraději hned po dokončení nechali zdemolovat. Místní bar s...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Kilogram má novou definici. Jeho fyzická podoba ztratila 50 mikrogramů

Kopie originálu kilogram z Paříže v americké laboratoři Sandia. Podobné vzory

Od 20. května začala platit nová definice kilogramu. Ta již nebude mít fyzickou podobu, ale bude odvozená od pevné...

Další z rubriky

Záplatujte hned, nabádá Microsoft. Opravil chybu, brzy ji někdo zneužije

Nebezpečná chyba se týká vzdáleného přístupu na pracovní plochu a postihuje...

Firma Microsoft našla ve starších operačních systémech Windows závažnou chybu umožňující útočníkům ovládnout počítač a...

Komplexní analýza disku odhalí, co na něm je a kde může něco přebývat

Ilustrační foto - datové úložiště

Prostřednictvím softwarových agentů lze odhalit, která data v něm nejvíce zabírají jeho volné místo. Tak můžete nejen...

Vyzkoušejte program, který zmenší a zefektivní Windows

Ilustrační foto - notebook

Program Auslogics Windows Slimmer dokáže zbavit Windows zbytečností, které již operační systém nepotřebuje. Další...

Najdete na iDNES.cz