Technologie JavaCard trhá rekordy

aktualizováno 
Řešení založená na technologii Java Card jsou široce využívána vedoucími společnostmi v oboru, jako jsou American Express, Citicorp, Visa, Ministerstvo obrany USA a klíčové telekomunikační společnosti.

JavaCard TechnologySpolečnost Sun Microsystems oznámila, že technologie Java Card se začalaširoce využívat a stala se hnacím motorem miliónů inteligentních karet pocelém světě. Technologie Java Card nabízí bezpečnou platformu pro řadu vzájemněspolupracujících aplikací, která podporuje náročné požadavky klíčovýchodvětví jako jsou finanční služby, vládní organizace nebo telekomunikačnítrhy. Sun a klíčoví představitelé tohoto oboru předváděli na veletrhuCardTech SecurTech 2001 řešení postavená na technologii Java Card.

"S odhadovanými 100 milióny již dodaných inteligentních karet představujetechnologie Java Card špičku mezi otevřenými standardy pro víceúčelovéinteligentní karty," tvrdí Richard Green, viceprezident a generálnímanažer Java Software u Sun Microsystems. "Technologie Java Card byla odsamého počátku budována tak, aby výrobci karet, jejich vývojáři avydavatelé mohli vytvářet bezpečné aplikace a služby rychle a tak snižovatnáklady a dobu potřebnou pro jejich uvedení na trh."

K úspěchu platformy Java Card přispělo několik jejich klíčovýchvlastností a funkcí:

- Podpora více aplikací a jejich bezpečný provoz na jedné inteligentníkartě.
- Vzájemná spolupráce umožňující vývojářům vytvářet applety založenéna technologii Java Card, které se mohou spouštět na kompatibilníchinteligentních kartách od různých výrobců bez ohledu na jejich procesornebo operační systém.
- Bezpečná instalace nových služeb a aplikací dokonce i po vydání karty,což vydavatelům umožňuje dynamicky reagovat na měnící se požadavky uživatelů.
- Otevřený standard kompatibilní s již existujícími standardy inteligentníchkaret pocházejícími od organizací jako mezinárodně známá ISO, nebooborových orgánů jako GlobalPlatform, EMV (Europay/MasterCard/Visa), EuropeanTelecommunications Standards Institute (ETSI) nebo Third Generation PartnerProject (3GPP).

Technologie Java Card na celosvětových trzích

Finanční instituce v Evropě, Asii a Spojených státech, jako AmericanExpress, Citibank
a Visa využívají milióny inteligentních karet založených na technologiiJava Card, které umožňují realizaci služeb s přidanou hodnotou jako službystored value, EMV debit/credit, loyalty a autorizace osob na Internetu.

Vládní úřady v současné době vydávají inteligentní karty stechnologií Java Card jako své nové identifikační karty, kterými nahrazujídosavadní "papírové" identifikační karty. Například: Americkéministerstvo obrany používá inteligentní karty Java Card jako své novévojenské identifikační karty pro 4,3 miliónu aktivních zaměstnancůozbrojených sil USA a svých spolupracovníků. Jiným příkladem je Tchaj-wan,kde se tamní vláda rozhodla vydat tyto karty jako nové identifikační kartypro zdravotní pojištění svých 24 miliónů obyvatel.

Milióny SIM karet s technologií Java Card využívají po celém světěrovněž telekomunikační společnosti jako China Mobile, France Telecom, HongKong Telecom, Orange, Swisscom, Telecom Italia Mobile a Telefonica.

Vývojářský kit Java Card 2.1.2

JavaCard TechnologySpolečnost Sun nedávno uvolnila vývojářský kit Java Card 2.1.2development kit, aby zjednodušila proces vývoje aplikací pro platformu JavaCard. Tento vývojářský kit poskytuje vývojářům aplikací a platforem novénástroje pro další vývoj při současném zachování možnosti stavět nasoučasných funkcích.

Sun na CTST 2001

Sun Microsystems a klíčoví hráči v tomto odvětví, jako ActivCard,Citibank a Trusted Logic předváděli řešení inteligentních karet postavenýchna technologii Java Card na stánku č. 1926 na výstavě Sands Expo. Mezi příkladybyla řešení digitální identifikace, systémy pro řízení doby životnosti,aplikace pro zdravotnictví a nástroje pro zabezpečení. Kromě toho představiteléhlavních firem, zabývajících se inteligentními kartami, předváděli svéúspěchy s technologií Java Card. Mezi prezentující společnosti patřilyActivCard, Banksys, Gemplus, Giesecke & Devrient, Ingenico, NTT, Obethur,Providian, Schlumberger, Trusted Logic a Visa.

Ve středu 16. května se Sun Microsystems účastnil různých pracovníchskupin a sympozií na různá témata, jako inteligentní karty ve zdravotnictví,návrh a vývoj víceúčelových inteligentních karet nebo potřeba zabezpečeníinformací a řešení rizik v rámci společností.

Další informace o technologii Java Card najdete na webové adrese http://java.sun.com/javacard .

 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Nový notebook Lenovo upozorní, že se vám někdo dívá přes rameno

Lenovo Yoga S940

Nová Yoga S940 se pyšní s AR kamerou se sledováním pohybu očí a sbírkou snadno použitelných funkcí založených na...

Výrobce grafických karet Nvidia vám chce pomoci s vařením

Nvidia  kuchyni zkoumá, jak využít robota s umělou inteligencí ve spolupráci s...

Nvidia plánuje vyrobit roboty řízené umělou inteligencí, kteří budou moci bezpečně pracovat vedle lidí. Zkusit to chce...

Najdete na iDNES.cz