Technologie JavaCard trhá rekordy

aktualizováno 
Řešení založená na technologii Java Card jsou široce využívána vedoucími společnostmi v oboru, jako jsou American Express, Citicorp, Visa, Ministerstvo obrany USA a klíčové telekomunikační společnosti.

JavaCard TechnologySpolečnost Sun Microsystems oznámila, že technologie Java Card se začalaširoce využívat a stala se hnacím motorem miliónů inteligentních karet pocelém světě. Technologie Java Card nabízí bezpečnou platformu pro řadu vzájemněspolupracujících aplikací, která podporuje náročné požadavky klíčovýchodvětví jako jsou finanční služby, vládní organizace nebo telekomunikačnítrhy. Sun a klíčoví představitelé tohoto oboru předváděli na veletrhuCardTech SecurTech 2001 řešení postavená na technologii Java Card.

"S odhadovanými 100 milióny již dodaných inteligentních karet představujetechnologie Java Card špičku mezi otevřenými standardy pro víceúčelovéinteligentní karty," tvrdí Richard Green, viceprezident a generálnímanažer Java Software u Sun Microsystems. "Technologie Java Card byla odsamého počátku budována tak, aby výrobci karet, jejich vývojáři avydavatelé mohli vytvářet bezpečné aplikace a služby rychle a tak snižovatnáklady a dobu potřebnou pro jejich uvedení na trh."

K úspěchu platformy Java Card přispělo několik jejich klíčovýchvlastností a funkcí:

- Podpora více aplikací a jejich bezpečný provoz na jedné inteligentníkartě.
- Vzájemná spolupráce umožňující vývojářům vytvářet applety založenéna technologii Java Card, které se mohou spouštět na kompatibilníchinteligentních kartách od různých výrobců bez ohledu na jejich procesornebo operační systém.
- Bezpečná instalace nových služeb a aplikací dokonce i po vydání karty,což vydavatelům umožňuje dynamicky reagovat na měnící se požadavky uživatelů.
- Otevřený standard kompatibilní s již existujícími standardy inteligentníchkaret pocházejícími od organizací jako mezinárodně známá ISO, nebooborových orgánů jako GlobalPlatform, EMV (Europay/MasterCard/Visa), EuropeanTelecommunications Standards Institute (ETSI) nebo Third Generation PartnerProject (3GPP).

Technologie Java Card na celosvětových trzích

Finanční instituce v Evropě, Asii a Spojených státech, jako AmericanExpress, Citibank
a Visa využívají milióny inteligentních karet založených na technologiiJava Card, které umožňují realizaci služeb s přidanou hodnotou jako službystored value, EMV debit/credit, loyalty a autorizace osob na Internetu.

Vládní úřady v současné době vydávají inteligentní karty stechnologií Java Card jako své nové identifikační karty, kterými nahrazujídosavadní "papírové" identifikační karty. Například: Americkéministerstvo obrany používá inteligentní karty Java Card jako své novévojenské identifikační karty pro 4,3 miliónu aktivních zaměstnancůozbrojených sil USA a svých spolupracovníků. Jiným příkladem je Tchaj-wan,kde se tamní vláda rozhodla vydat tyto karty jako nové identifikační kartypro zdravotní pojištění svých 24 miliónů obyvatel.

Milióny SIM karet s technologií Java Card využívají po celém světěrovněž telekomunikační společnosti jako China Mobile, France Telecom, HongKong Telecom, Orange, Swisscom, Telecom Italia Mobile a Telefonica.

Vývojářský kit Java Card 2.1.2

JavaCard TechnologySpolečnost Sun nedávno uvolnila vývojářský kit Java Card 2.1.2development kit, aby zjednodušila proces vývoje aplikací pro platformu JavaCard. Tento vývojářský kit poskytuje vývojářům aplikací a platforem novénástroje pro další vývoj při současném zachování možnosti stavět nasoučasných funkcích.

Sun na CTST 2001

Sun Microsystems a klíčoví hráči v tomto odvětví, jako ActivCard,Citibank a Trusted Logic předváděli řešení inteligentních karet postavenýchna technologii Java Card na stánku č. 1926 na výstavě Sands Expo. Mezi příkladybyla řešení digitální identifikace, systémy pro řízení doby životnosti,aplikace pro zdravotnictví a nástroje pro zabezpečení. Kromě toho představiteléhlavních firem, zabývajících se inteligentními kartami, předváděli svéúspěchy s technologií Java Card. Mezi prezentující společnosti patřilyActivCard, Banksys, Gemplus, Giesecke & Devrient, Ingenico, NTT, Obethur,Providian, Schlumberger, Trusted Logic a Visa.

Ve středu 16. května se Sun Microsystems účastnil různých pracovníchskupin a sympozií na různá témata, jako inteligentní karty ve zdravotnictví,návrh a vývoj víceúčelových inteligentních karet nebo potřeba zabezpečeníinformací a řešení rizik v rámci společností.

Další informace o technologii Java Card najdete na webové adrese http://java.sun.com/javacard .

Mohlo by vás zajímat: Černobyl

Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

Nejčtenější

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

Nečekaný objev. Našli jsme stopy po posledním boji parašutistů

Stopy po výbuchu granátu, který podle dostupných indícií smrtelně zranil Jana...

Osmnáctého června 1942, ve čtyři hodiny deset minut ráno, začal v Resslově ulici v Praze nerovný boj. Stovky esesmanů...

Astronomové po půl století objevili ztracený lunární modul z Apolla 10

Lunární modul Apolla 10 nad Měsícem (foceno z velitelského modulu)

První mise, která přivezla lidi na jiné kosmické těleso, byla ta s označením Apollo 11. Cestu jí však vyšlapaly...

Další z rubriky

Počítač od Applu má držátka. Stojánek k displeji stojí přes 23 tisíc

Společnost Apple představila na své výroční vývojářské konferenci řadu novinek....

Společnost Apple představila na své výroční vývojářské konferenci řadu novinek. Mezi ty nejzajímavější patří zcela nový...

Prodlouží zasedačku až na druhý konec světa. Videokonference od Logitechu

Na snímku kamera Logitech Rally, Display HUB a reproduktor videokonferenční...

Není to levná záležitost, ale pokud jste při svých jednáních často odkázáni na videohovory, nabízí nový Logitech Rally...

Chytrá trouba nahradí ledničku. Jídlo uchová čtrnáct dní a není to drahé

Místo ledničky trouba. Novinka, kterou letos představí Haier.

Společnost Haier letos uvede na trh troubu, která svým způsobem funguje jako lednička. Místo toho, abyste hotové jídlo...

Najdete na iDNES.cz