PDA s klávesnicí od firmy Asus

aktualizováno 
Výrobek AH100 od firmy Asus je PDA s klávesnicí na bázi WindowsCE; neměl by být však jen pouhým následovníkem Jornady 720 od společnosti Hewlett Packard.

Již v předchozích článcích jsme Vás krátce informovali o zajímavých představitelích jednotlivých oblastí mobilní komunikační digitální technologie, které budou na letošním CeBITu k vidění. Dnešní článek se věnuje přímo jednomu z v Hannoveru vystavovaných PDA - je jím Asus AH100 s klávesnicí (na obrázku vlevo), který se na výstavě jistě setká s velkým zájmem návštěvníků. Pro připojení je výrobek vybaven IrDA rozhraním - což je u přístrojů PDA již téměř samozřejmostí.

Výrobek nabízí 206 MHz ARM procesor a 32 MB RAM, dále pak 16 MB ROM; operačním systémem je Windows CE 3.0. Tím se Asus AH100 může hrdě postavit své konkurenci, kterou je bezesporu další výrobek z řady PDA vybavených klávesnicí - Jornada 720 od Hewlett Packard (na obrázku vpravo).

Výrobce zatím neprozradil, jakým displejem bude Asus AH100 disponovat, ovšem ze spotřeby se dá vytušit, že se bude jednat o displej barevný. Data se zadávají již několikrát zmiňovanou mini-klávesnicí - vzhledem k její velikosti se bude velice pravděpodobně opakovat stejný problém se psaním, jako u Jornady - totiž nemožnost psaní "všemi deseti". Od Jornady se ovšem odlišuje svou hmotností, která je při svých 380 gramech o více než 100 gramů lehčí (to už je v kapse znát). Rozměry Asusu AH100 jsou 190 x 90 x 26 mm. Schová se zde i lithium-ionová baterie, která dokáže přístroj "vyživovat" 10 hodin. Dle údajů výrobce vystačí přístroj ve "Stand-By" režimu hodin 14. Nabíjení trvá u vypnutého přístroje dvě hodiny, u přístroje zapnutého jsou to pak hodiny tři.


Na posledním obrázku si pod mottem "Menší už to nejde" můžete prohlédnout jednotku Microdrive pevného disku. Díky softwarovému vybavení na bázi WindowsCE zvládá zařízení všechny potřebné práce jako je plánování termínů, zpracování a uchovávání adres, plánování úkolů atd. Kapesní verze dále obsahuje samozřejmě Word, Excel, PowerPoint a Access; k dispozici je dále "E-Mail-Client" pro korespondenci a kapesní verze Internet Exploreru - tu doplňuje zabudovaný 56K modem. K vybavení dále patří softwarový přehrávač MP3 a "Voice recorder". A nám již nebývá nic jiného, než se těšit na uvedení této hračky s označením AH100 i na náš český trh.

Autor:
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Nový notebook Lenovo upozorní, že se vám někdo dívá přes rameno

Lenovo Yoga S940

Nová Yoga S940 se pyšní s AR kamerou se sledováním pohybu očí a sbírkou snadno použitelných funkcí založených na...

Po takové pleťové masce zatouží i muž. Je 3D a padne přesně na obličej

Značka Neutrogena představila na veletrhu CES 2019 novou službu MaskiD a s ní...

Značka Neutrogena představila na veletrhu CES 2019 novou službu MaskiD a s ní spojenou aplikaci. Naskenuje vám obličej,...

Rozstřel: Auta bez oken nebo hamburger bez masa. Jaký byl veletrh CES

Logo veletrhu CES

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 přinesl řadu překvapivých novinek nejen z oblasti spotřebičů do...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz