Ochrana Palmů před viry...

aktualizováno 
Společnost Symantec představila program Norton Antivirus 2001 for PalmOS, který je nyní schopen chránit i handheld PC.
Symantec Norton Antivirus 2001 for PalmOSSpolečnost Symantec oznámila uvedení nového produktu Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS na trh. Jedná se o novou verzi špičkového antivirového software, která je speciálně upravena pro handheld počítače. Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS si můžete objednat online jakožto součást nejnovější verze populárního antivirového řešení Norton AntiVirus 2001 Professional Edition.

Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS chrání kritická data v operačním systému Palm před viry a jinými nebezpečnými kódy. "Kapesní a mobilně komunikující počítače jsou dnes klíčovými nástroji pro zvyšování produktivity, které si rychle získaly přízeň profesionálů i spotřebitelů," řekl Steve Cullen, senior vicepresident divize Symantec Consumer Products. "Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS poskytuje našim zákazníkům tu nejefektivnější ochranu před nejrůznějšími riziky, včetně virů, trojských koňů a dalších zákeřných kódů."

Nedávno zaznamenaný výskyt Palm.Liberty.A, prvního známého trojského koně napadajícího Palm OS, poukazuje na stále vyšší riziko útoku zákeřných kódů na handheld počítače. Díky širokým možnostem synchronizace dat na handheld počítačích s desktopy a síťovými servery přes bezdrátová i klasická spojení mohou mobilní uživatelé používat svá handheld PC k řadě kriticky důležitých úkonů, např. k přístupu do databází zákazníků a ostatních podnikových aplikací. Zajištění bezpečnosti je v takovýchto případech nutností.

Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS skenuje a detekuje viry v Palm počítačích, kde zajišťuje ochranu systému v reálném čase i skenování na požádání, a to např. i mezi synchronizacemi. Jedinečná funkce Symantec Auto-Protect běží neobtěžujícím způsobem a efektivně ochrání zákazníky před viry, než stačí handheld napadnout. Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS zajišťuje antivirovou ochranu při spouštění aplikací, při práci se soubory, při brouzdání po Internetu a při provádění synchronizací dat s PC. Jedině řešení od Symantecu nabízí automatické stahování nových virových definic LiveUpdate při připojení PC k Internetu. Stažené definice jsou poté automaticky přeneseny na handheld během následující synchronizace HotSync.

Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS skenuje Palm aplikace lokálně na Palm PC, čímž zajišťuje nejlepší koncové zabezpečení. Skenovací engine umí pracovat v reálném čase nebo na požádání, prověřuje všechny aplikace v Palm PC a detekuje případné viry. Při zjištění viru nabídne uživateli jeho odstranění.

Symantec Norton Antivirus 2001 for PalmOSSymantec AntiVirus 2001 for Palm OS vyniká snadnou instalací na PC, přičemž instalace potřebných souborů na Palm proběhne automaticky při další synchronizaci. Antivirová technologie Symantecu využívá "mikro-engine" vysoce optimalizovaný pro platformu Palm OS, který vyžaduje jen zhruba 50KB volného místa na Palm OS počítači.

Dostupnost
Symantec AntiVirus for Palm OS si můžete nyní stáhnout z www.symantecstore.com. Symantec AntiVirus for Palm OS je rovněž integrovanou součástí balíku Norton AntiVirus 2001 Professional Edition.

O produktu Norton AntiVirus 2001 Professional Edition
Norton AntiVirus 2001 Professional Edition vychází vstříc kritickým požadavkům malých firem, které vyžadují permanentní zabezpečení svých systémů před viry a ostatními zákeřnými kódy a zajištění integrity a bezpečnosti svých dat.
Navíc ke skenování a detekování virů na počítačích kompatibilních s Palm OS nabízí Norton AntiVirus 2001 Professional Edition také rozsáhlé možnosti obnovy poškozených nebo omylem smazaných dat, včetně dat poškozených virem. Uživatelé mohou rovněž využít "čistící" komponenty Norton AntiVirus 2001 Professional Edition, která zajistí dokonalé smazání citlivých souborů z pevného disku tak, aby nešly žádným způsobem obnovit. Tato komponenta pro zničení citlivých souborů pracuje v souladu s metodou specifikovanou Ministerstvem obrany USA pro definitivní likvidaci dat. Populární technologie LiveUpdate, zahrnutá do Norton AntiVirus 2001 Professional Edition, zajišťuje malým firmám i uživatelům použití vždy těch nejnovějších virových definic. Automatická funkce LiveUpdate zjistí přítomnost nových virových definic při každém připojení k Internetu, čímž odstraňuje potřebu manuálního stahování definic. Norton AntiVirus poté stáhne nové definice na pozadí - pro rychlejší stažení jsou využity mikrodefinice - bez přerušení uživatelovy práce.


 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Sledování pohybu očí mění virtuální realitu. Novinka HTC se povedla

I baseballový trénink na HTC Vive Pro Eye využívá sledování pohybu oči.

Skoro až nečekané možnosti přináší sledování pohybu očí v novém headsetu pro virtuální realitu HTC Vive Pro Eye. Pomocí...

Asus se chlubí nejmenším notebookem se samostatnou grafikou

Čtrnáctipalcový Asus ZenBook v rukou slovenské marketingové manažerky.

Asus u notebooků pro rok 2019 sází na jedné straně na tenký design včetně rámečků kolem displeje a na druhé se chlubí...

Panasonic představil první elektrickou motorku Harley-Davidson

LiveWire EV motocykl značky Harley-Davidson

Japonská společnost Panasonic se stále více profiluje i jako dodavatel technologií pro třetí strany. Na veletrhu CES v...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz