Nové PentiumIII pro notebooky

aktualizováno 
Nový mobilní procesor společnosti Intel dosáhl nejlepšího výkonu a nejnižší spotřeby energie u notebooků pod 1,5kilogramu.
Společnost Intel Corporation 27.2. oznámila další přírůstek do rodiny úsporných procesorů pro malé přenosné osobní počítače. Nízkonapěťový mobilní procesor Pentium(R) III s frekvencí 700 MHz a s technologií Intel(R) SpeedStepTM dosahuje nejlepšího výkonu, nejnižší spotřeby elektrické energie a delší výdrže baterie u nových kategorií mininotebooků vážících méně než 1,5 kg. Od dnešního dne tento procesor začínají dodávat v systémech přední prodejci osobních počítačů.
"Intel se s maximálním úsilím věnuje vývoji mobilních procesorů a technologií s cílem zprostředkovat co nejkvalitnější práci s přenosným počítačem," řekl Don MacDonald, marketinkový ředitel Mobile Platforms Group společnosti Intel. "Tento úsporný mobilní procesor spotřebovává méně než jeden watt energie, a přitom u mininotebooků zajišťuje nejlepší výkon a prodlužuje životnost baterie."

Energeticky úsporné technologie společnosti Intel
Všechny mobilní procesory společnosti Intel jsou speciálně navrženy a sestrojeny tak, aby vyhovovaly požadavkům na výkon, energii, chlazení a velikost. Mobilní procesor Mobile Pentium III s technologií SpeedStep je schopen dynamicky přepínat taktovací frekvenci a napětí v závislosti na tom, zda počítač běží na baterii nebo je připojen k elektrické síti. Pracuje-li procesor v optimalizovaném módu (Battery Optimized Mode), běží na nižší frekvenci a pod nižším napětím, což znatelně snižuje spotřebu počítače, ovšem při zachování vysokého výkonu. Ve chvíli, kdy uživatel počítač připojí do elektrické sítě, notebook se automaticky přepne do módu nejvyššího výkonu (Maximum Performance Mode) a podstatně zvýší frekvenci procesoru. Avšak i když počítač běží na baterii, může uživatel zvolit Maximum Performance Mode. Přepnutí je snadné - pomocí ikony ve spodní části obrazovky - a není zapotřebí počítač restartovat.
Díky 0,18mikronové technologii mohou procesory pracovat s vůbec nejnižším napětím. Technologie QuickStart společnosti Intel dokáže navíc procesor okamžitě "probudit" nebo "uspat" na nejnižší spotřebu, když není výkon procesoru využíván - a to dokonce i mezi stisky kláves během psaní na klávesnici.

Specifikace a ceny
Nový nízkonapěťový mobilní procesor Pentium III s technologií Intel SpeedStep a frekvencí 700 MHz je nejrychlejší mobilní procesor pro mininotebooky. V módu Maximum Performance dosahuje frekvence 700 MHz a napětí 1,35 V. V módu Battery Optimized procesor běží na 500 MHz při napětí 1,1 V, a spotřebovává méně než 1 watt průměrné spotřeby elektrické energie. **
V množstvích po 1000 kusech v balení BGA (Ball Grid Array) je cena nízkonapěťového mobilního procesoru Pentium III s frekvencí 700 MHz a technologií Intel SpeedStep 316 USD. Procesor je vybaven systémovou sběrnicí 100MHz, plnorychlostní vyrovnávací pamětí typu Advanced Transfer Cache s kapacitou 256Kb, vyrovnávací pamětí Advanced System Buffering a rozšířením pro Streaming SIMD pro vyšší výkon systému.

Rodina mobilních procesorů společnosti Intel
Společnost Intel vyrábí jedny z nejvíce používaných mobilních procesorů pro všechny typy mobilních osobních počítačů, a tím umožňuje výrobcům navrhovat systémy, které nabízejí nejvyšší výkon, nízkou spotřebu a delší životnost baterie pro všechny segmenty trhu mobilních osobních počítačů. Dříve uvedený mobilní procesor Pentium III s rychlostí až 850 MHz je určen pro běžné i tenké a lehké (thin-and-light) mobilní počítače. Nový nízkonapěťový mobilní procesor společnosti Intel Pentium III s rychlostí 700 MHz je určen pro mininotebooky. Nový ultra-nízkonapěťový mobilní procesor Pentium III s rychlostí 500 MHz je optimalizován pro kategorii subnotebooků, jejíž obliba neustále roste.
Autor:
 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

Hodinky, které zachránily astronautům život, když vše ostatní selhalo

Budoucí legenda. Omega Speedmaster za nedlouho těmto hodinkám nikdo neřekne...

Před čtyřiceti devíti lety se ve vesmíru odehrála jedna z nejnapínavějších událostí. Havárie Apolla 13 mohla lehce...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

Černé díry mohou ovlivnit celé galaxie, řekl astrofyzik v Rozstřelu

Astronom Jiří Svoboda v diskusním pořadu Rozstřel (12. dubna 2019)

Ve středu astronomové z projektu Event Horizon Telescope ukázali vůbec první fotografii černé díry. Co to pro vědu...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Další z rubriky

Asusu unikla firemní hesla, navíc řešil napadení své aktualizační služby

Asus ZenBook 15

Programátoři společnosti Asus nechtěně zveřejnili firemní hesla. Firma navíc musela řešit problém s aktualizačním...

Vylepšený standard microSD slibuje rychlost přenosu dat 985 MB/s

Nový standard microSD Express.

Tento týden byla představena vylepšená verze paměťových microSD karet popsaná ve specifikaci SD 7.1. Novinka nese...

Přichází USB 4, jeho součástí bude Thunderbolt 3 a dvojnásobná rychlost

Logo USB 3.1

Specifikace další generace rozhraní USB se dostává do závěrečné fáze a mohla by být hotova zhruba za rok. S čím se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz