Jen další počítačová myš? Logitech se za tři minuty nabije na celý den

  17:30aktualizováno  17:30
Berlín (Od zpravodajů Technet.cz) - Řada myší MX Master se na veletrhu IFA v Berlíně rozrostla o druhou generaci. Úplnou novinkou je pak klávesnice MX Keys, která stejně jako myši spolupracuje s ovládacím programem Options a umožňuje plynule ovládat více počítačů naráz.

Logitech MX Keys a MX Master 3 | foto: Logitech

Myš MX Master poprvé představil v roce 2017. Zásadní novinkou tehdy byl připojený software Flow (v rámci programu Options), který umožnil jednou myší ovládat tři počítače naráz včetně přenosu souborů. Stejný systém nabízí i novinka s pořadovým číslem 3 a klávesnice MX Keys.

Logitech MX Master 3

Bezdrátovou myš Logitech MX Master 3 připojíte buď přes Bluetooth, nebo univerzální USB dongl. Oproti předchozí verzi 2S jsou obě rolovací kolečka  vyrobena z oceli a boční ovládací prvek je také příjemně širší. 

Fotogalerie

Nově jsou rozmístěna i tlačítka vpřed a vzad. Logitech opustil podle mě trochu nešikovné rozvržení dvou kláves těsně nad sebou a rozmístil je s odstupem vedle sebe. Vše je tak pohodlně na dosah palce. 

Ovládací kolečko (s novým elektromagnetickým uložením) má opět dva režimy, jeden klasický, kdy při jeho otáčení cítíte jistý odpor a listujete řádek po řádku (nebo jak si nastavíte). Druhý režim je volný, kolečko do něj přejde buď prudším roztočením, nebo manuálním přepnutím. Točí se pak jakoby na volnoběh, a i stovky stránek s ním tímto způsobem urazíte za pár sekund. Vše je samozřejmě absolutně tiché, což reklamní materiály firmy nadšeně zdůrazňují (a navíc je to skutečně pravda).

V rámci nastavení v Options lze veškerým ovládacím prvkům přidat řadu funkcí. V profilech k jednotlivým aplikacím jako jsou Word, Excel, Photoshop a další pak automaticky přibudou i další speciální funkce. Ručně si můžete způsob ovládání přizpůsobit pro vybrané programy jako jsou Zoner, VLC Player, prohlížeč Chrome a další. Jakmile funkci pro dané tlačítko v Options jednou nastavíte a danou aplikaci spustíte, myš se automaticky začne chovat podle toho.

Logitech MX Master 3
Logitech MX Master 3

Logitech MX Master 3

Díky funkci Flow je možné myší ovládat naráz až tři zařízení, přičemž přecházení mezi nimi je stejné, jako byste používali více monitorů – stačí vyjet z obrazu v příslušném směru a jste v jiném počítači. Funguje i přenášení souborů v „clipboardu“.

MX Master 3 je stejně jako předchůdkyně vybavena velmi přesným senzorem Logitech MX Darkfield™ s rozlišením 4 000 DPI, který dokáže pracovat na libovolném povrchu, včetně skla. Baterie vydrží při plném nabití (přes USB-C) až 70 dnů a po rychlém tříminutovém dobíjení zvládne celodenní provoz.

Zahraniční technické servery, které již měly možnost myš vyzkoušet, o ní píší jako o nejlepší v dané kategorii. V Česku se začne prodávat během září za doporučenou cenu 2 999 Kč.

Klávesnice Logitech MX Keys

Bezdrátová klávesnice Logitech MX Keys je levnější verzí modelu Craft, který jsme podrobně popsali v této recenzi

Logitech MX Keys
Logitech MX Keys

Logitech MX Keys

Spolupracuje jak s OS Windows, tak i iOS a distribucemi Linuxu. Připojíte k ní až tři zařízení, mezi kterými lze dedikovanými klávesami kdykoli přepínat. Na samotné klávesnici najdete specifické ikony pro oba systémy. 

Funkce chytrého podsvícení kláves detekuje ruce a automaticky nastavuje úroveň podsvícení podle světelných podmínek v místnosti. Klávesnice se také sama vypne, když ji určitou dobu nepoužíváte. Cenu výrobce stanovil na 2 999 Kč.

Nepřehlédněte:

Témata: IFA 2019

Nejčtenější

Miliony uživatelů řeší problémy s Windows 10. Někomu i zrudla obrazovka

Aktualizace Windows 10

Kontrola aktualizací Windows se v poslední době Microsoftu nedaří tak, jak by měla. Nové aktualizace přinášejí řadě...

USA by mohly prohrát omezený konflikt s Čínou, soudí vědci ze Sydney

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Vojenská nadřazenost Američanů v Jihočínském a Východočínském moři je věcí minulosti. Jejich ozbrojené síly jsou...

Proč byli někteří dinosauři tak velcí? Měli něco, co savci ne

Jedním z evolučních důvodů gigantických rozměrů sauropodů byla pasivní obrana...

Největší suchozemští tvorové všech dob, pravěcí sauropodi, byli výrazně větší než všechna zvířata, která známe z naší...

Firma chtěla krávy bez rohů. Na zvláštní chybu přišli, než zvíře snědli

Geneticky modifikovaný organismus (v tomto případě kráva)

Americká společnost se pokusila genetickou úpravou skotu zbavit krávy bolesti a chovatele práce. Vytvořila plemeno bez...

Dosud neprozkoumaný hrad Karla IV. vydá tajemství. Jsme na samém začátku

3D model Karlova hrádku

Archeologové, historici, památkáři, architekti a geofyzici odhalují první tajemství Karlova hrádku. Nechal si ho pro...

Další z rubriky

Toto jsou počítače pro ty nejnáročnější. Mamutí výkon ale není zadarmo

ProArt StudioBook One

Společnosti Asus a Acer se na veletrhu IFA trumfují i novými přírůstky řad pro náročné profesionální zákazníky....

Výkon vzrostl, hmotnost nikoli. Nový Swift 5 sází na dedikovanou grafiku

Acer Swift 5

Notebook Acer Swift 5 má stále hmotnost pod jeden kilogram, nově jej však můžete mít s výkonnějším grafickým čipem...

Jen další počítačová myš? Logitech se za tři minuty nabije na celý den

Logitech MX Keys a MX Master 3

Řada myší MX Master se na veletrhu IFA v Berlíně rozrostla o druhou generaci. Úplnou novinkou je pak klávesnice MX...

Novinky od Lenova: notebook s výdrží 20 hodin i tablet k zavěšení na zeď

Lenovo Yoga S740

Lenovo v Berlíně představilo inovovanou řadu konvertibilních notebooků Yoga, ale i chytrý displej s Google asistentem....

Najdete na iDNES.cz