Asijské novinky: co uvařili za oceánem tento týden?!

  0:30aktualizováno  0:30
Růžový "Hello Kitty" mobilní telefon se chystá ovládnout Japonský trh; Sony začne v září prodávat digitální fotoaparát, který dokáže nahrávat videozáznam ve stejné kvalitě jako digitální videokamera; vozidla TOYOTA budou moci ve svých navigačních systémů využívat informační službu "G-BOOK"; KDDI přichází na trh se čtyřmi novými modely mobilních telefonů se zabudovanou kamerou...
TOKYO - KDDI začíná prodávat GPS "Hello Kitty" mobilní telefon. Pravidelní čtenáři "Asijských novinek" si jistě vzpomínají na drobné "Kitty úlety" (notebooky, PDA apod.), o kterých jsme Vás v minulosti informovali. Vždy se jednalo o o růžové věcičky, které vypadaly spíše jako dětské hračky, ovšem jednalo se vždy o plnohodnotné "nadupadné" přístroje, které pouze "tak trochu jinak vypadají". 

Dnes Vám chceme ukázat další v řadě: novinku od společnosti DDI a Okinawa Cellular Telephone - GPS "Hello Kitty" mobilní telefon. Ten na japonský trh zaútočí v polovině září. Jako vždy, i tentokrát se jedná o kvalitní přístroj - nový model značky Sony "A3014S" podporující funkci GPS. Uživatel si tak bude moci vybrat ze tří různých výměnných "Kitty" panelů: "Klasický" v perlově růžové barvě s "Hello Kity" logem, "Růže" - se vzorem rozkvetlých růží a "Hello Kitty" logem a konečně "Zebra" opět se vzorem růží na zdrcadlovém podkladu a samozřejmě opět logem "Hello Kitty".   

"Hello Kitty" se neobjevuje pouze na "obalu", ale také na pozadí displeje, na anténě, na "těle" přístroje pod LCD a na tlačítku pro zapínání přístroje, stejně jako na druhém malém displeji. Aby toho nebylo dost, "Hello Kitty" animace na uživatele mrkají i při přijímání hovoru, posílání/přijímání zpráv a zapínání/vypínání přístroje.

V režimu "stand-by" uživatel může díky malému displeji vždy zkontrolovat aktuální kvalitu signálu, a to bez nutnosti rozevírání přístroje (na obrázku vlevo). Komu obrázky nestačí, toho jistě potěší skutečnost, že "Kitty" i "mluví". Dokáže říci "Haló", když se přístroj rozevře. Při kontrolování nových e-mailů říká: "Přišly nějaké e-maily?" Bohužel výrobce neposkytl informaci, zda telefon dokáže i mňoukat... 

Nakonec ještě technická specifikace: vysokorychlostní přenos dat 144 kbps; možnost nepřetržitého hovoru v délce 160 minut; 2MB datová kapacita; možnost uložení až 250 odeslaných zpráv a 500 přijatých zpráv; 125 KB pro e-mail. Rozměry přístroje jsou 48 x 29 x 95 mm; hmotnost 110 g. Prodávat se bude za cenu okolo 12.800 jenů (cca. 105 USD).


TOKYO - Sony začíná prodávat digitální fotoaparát, který dokáže nahrávat videozáznam ve stejné kvalitě jako digitální videokamera. To alespoň tvrdí mluvčí společnosti Sony - v Japonsku se "DSC-MZ3" začne prodávat již 20. září. Jedná se o přístroj, který dokáže zachytit videozáznam ve velikosti  VGA (640 x 480 pixelů/ 30 snímků za vteřinu). CCD má rozlišení  2,11 miliony pixelů. (Na obrázku vidíte Microdrive, Li-ionovou baterii a DSC-MZ3.)

Kompatibilním záznamovým médiem jsou paměťové karty CompactFlash (typu I a II) a 1" HDD ("Microdrive.") Při použití 1GB Microdrivu lze nahrát až 12 minut videozáznamu. Při užití 32MB karty je maximální doba nahrávání jen 97 vteřin (při rozlišení 320 x 240 pixelů/ 30 snímků za vteřinu). Dle slov mluvčího společnosti je záznam tak kvalitní, že od sebe nelze odlišit videozáznam zachycený tímto přístrojem a přehrávaný na televizní obrazovce od záznamu, pořízeného digitální videokamerou. Doporučená prodejní cena je 58.000 jenů, ale výrobce počítá s tím, že se v japonských obchodech bude prodávat za 39.800 jenů (cca. 330 USD).  


TOKYO - TOYOTA začne poskytovat informační službu pro automobily pod názvem "G-BOOK". G-BOOK bude Toyota nabízet prostřednictvím mobilních telefonů třetí generace přímo do automobilových navigačních systémů. Nové modely automobilů Toyota již budou automaticky připraveny pro užití "G-BOOK". 

Informace budou uživatelům rozesílány prostřednictvím sítě třetí generace (CDMA 2000 1x standard) společnosti KDDI. Služby nabízené ve spolupráci s partnery obsahují: (1) zasílání informací při poruše, nebo nehodě, včetně žádosti o náhradní vozidlo, (2) zasílání informací o poloze vozidla prostřednictvím e-mailu, (3) zasílání aktuálních informací týkajících se umístění obchodů dle polohy vozidla a konečně (4) příjem aktualit a zpráv přijímaných prostřednictvím internetu, který systém sám řidiči přečte. Veškeré tyto služby si uživatel může individuálně nastavit a toto nastavení se pak uloží na server. Ještě do konce tohoto roku bude zprovozněna možnost propojení na uživatelův mobilní telefon, PC a PDA tak, aby tento měl možnost službu G-BOOK použít kdekoliv a kdykoliv. Dle slov mluvčího společnosti je v současné době v Japonsku polovina vozidel Toyota vybavena navigačním systémem. 


TOKYO - KDDI přináší na trh čtyři nové modely mobilních telefonů. Jedná se o přístroje třetí generace (CDMA2000 1x standard) se zabudovanou kamerou. 

Na obrázku zleva: "A5301T", "A3015SA", "A1014ST", "A1013K"

Na obrázku první model "A5301T" je od společnosti Toshiba a dokáže za pomoci zabudované CCD kamery (310.000 pixelů) nahrát video (ve formátu MPEG-4) včetně zvukového záznamu (ve formátu OCELP) v délce až 15 vteřin (při rozlišení 7-8 snímků za vteřinu). Tento záznam lze pak například zaslat jako e-mail, přičemž velikost souboru v délce 15 vteřin je okolo 20KB. 

Přístroj samotný je typu "flip" - tedy rozkládací; je vybaven slotem pro CD karty a k přístroji samotnému je přiložena 16MB SD karta. V kombinaci s 3 MB zabudované paměti dokáže tento mobilní telefon uložit až 1.200 obrázků, nebo 555 videozáznamů v délce 5 vteřin. 

Dalším nově nabízeným mobilem je  "A3015SA" od Sanyo Electric - ten v sobě kombinuje zabudovanou kameru a funkci GPS. Třetím v řadě je "A1014ST" od Tottori Sanyo Electric a posledním modelem je "A1013K" od společnosti Kyocera Corp. Všechny čtyři přístroje se v Japonsku začnou prodávat 20. září.  


-mr

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Česká hvězda NHL v USA ukazuje, jak trénovat hokej i bez ledu

Odborným konzultantem Sense Areny je bývalá hvězda NHL Patrik Eliáš.

Liberecký projekt Sense Arena na trénink hokeje ve virtuální realitě získal výraznou podporu. Odborným konzultantem se...

Nový notebook Lenovo upozorní, že se vám někdo dívá přes rameno

Lenovo Yoga S940

Nová Yoga S940 se pyšní s AR kamerou se sledováním pohybu očí a sbírkou snadno použitelných funkcí založených na...

Panasonic představil první elektrickou motorku Harley-Davidson

LiveWire EV motocykl značky Harley-Davidson

Japonská společnost Panasonic se stále více profiluje i jako dodavatel technologií pro třetí strany. Na veletrhu CES v...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK ÚDRŽBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 23 000 - 26 000 Kč

Najdete na iDNES.cz