Tipy na zajímavé weby: vyhledávač videí a nejlevnějších letenek

aktualizováno 
Poznejte službu, která umí hledat videa v celém internetu. Nechejte se co nejlevněji letecky dopravit, kam jen budete chtít. Anebo sdílejte své zážitky a získejte za ně peníze.

Sledujte videa | foto: Profimedia.cz

Vyhledávač videí
Truveo.com - www.truveo.com

S příchodem serveru YouTube.com se internet začal plnit videi. Na celém světě se tak v současné době nacházejí servery, stránky či služby, které uživatelům poskytují různý video obsah. Není tedy těžké připojit se a sledovat, ale spíše najít to video, které si přejete.

A právě proto vznikají další služby, jež se podobají internetovým vyhledávačům. Nespecializují se však na vyhledávání čehokoliv na internetu, ale pátrají po videích. Po zadání vašeho klíčového slova tak projdou oblíbené a využívané video servery a zobrazí seznam relevantních videí. Takovou službou je i Truveo.com, která prohledává servery jako YouTube, Myspace, Dailymotion, MSN Videos, CNN, CNBC a mnoho dalších. Na její úvodní stránce nahoře naleznete políčko, do kterého když zadáte název hledaného videa a odešlete klávesou Enter, tak se objeví seznam odpovídajících výsledků. Přitom je možné prohlížet rovnou pět různých seznamů. Ten první odpovídá nejlépe hodnoceným videím, druhý nejvíce prohlíženým za týden, další za měsíc a předposlední od doby nahrání na video server. Poslední záložka pak videa seřadí od těch nejdiskutovanějších po ty méně diskutované.

Truveo.com

Podobné stránky

Searchvideo.com – vyhledávač videí
VideoSearch.com – videa z celého světa


Lítejte levně
Skyscanner.net – www.skyscanner.net
Letecké společnosti svádí tuhý boj o zákazníky. Vymýšlejí pro nás různé akce, bonusy a ceny letenek tlačí na minimum. To vede nejen k válce mezi těmito přepravci, ale také ke zlevnění cestování. Tak proč toho nevyužít. Kde však zjistit, zda je levnější letět s Českými aeroliniemi, či s British Airways, případně s Air France?

Chystáte-li se navštívit nějakou zajímavou destinaci (třeba i na prodloužený víkend), pak je nejvhodnější přemýšlet o letecké dopravě. Zpáteční letenka do ne příliš vzdálených míst se dá mnohdy pořídit za několik stokorun, pokud si ji rezervujete s určitým časovým předstihem, a přitom vás letadlo dopraví rychle a bezpečně. S kým však letět? Letecké společnosti nabízejí podobné služby a většinou se odlišují především cenou. Nejlevnější cenu lze sice zjistit navštívením stránky každé z leteckých společností, které do dané destinace létají, avšak jak máte vědět, kdo kam létá a kdo má čas na to, procházet tolik stránek? Mnohem lepší tak je podívat se na stránky Skyscanner.net. Během chvilky vám vyhledá nejen lety od mnoha leteckých společností, ale zobrazí i cenu letenky. Web je navíc celý v češtině, takže nemusíte umět ani cizí jazyky a přitom můžete levně létat. Ovládání je jednoduché. Zadejte, odkud chcete letět (název letiště) a kam (cílové letiště - město), a klikněte na Vyhledat. Hledáte nejnižší poplatky? Vyberte možnost Cenový kalendář a pomocí cenového kalendáře či grafu vyhledejte nejlevnější den pro let. A chcete-li létat a nevíte kam, pak klikněte na odkazy Země a Města a zobrazíte ceny pro různá příletová pásma. Ceny jsou pravidelně aktualizovány, a dokonce je u nich i informace, jak jsou staré (v hodinách či dnech). Aktuální cenu získáte výběrem konkrétního letu a kliknutím na tlačítko Zkontrolovat. Let si lze rovnou i rezervovat, a tak není nutné přecházet na stránky vámi vybrané letecké společnosti.

Skyscanner.net

Podobné stránky

Letuška.cz – levné letenky
Královna.cz – letenky on-line


Bloguj a sdílej své texty
MůjText.cz – www.mujtext.cz

Blogy, či chcete-li internetové deníčky, jsou sice stále populární, ale zájem o ty nové již pomalu polevuje. Řada stávajících navíc není aktualizovaná, a tak z obrovského množství blogů zůstává těch obsahově aktualizovaných méně a méně. Na tento problém se snaží zareagovat služba MůjText.cz.

Sází totiž na to, že řada z nás by sice blogovala, ale nemáme na to čas každý den či se chceme podělit pouze o některé zážitky a ne o všechny. Proto si však nepotřebujeme zakládat vlastní blog. Díky MůjText.cz tak nemusíme vlastnit blog a neustále se o něj starat, přesto můžeme zdarma projevit svůj názor, spřátelit se s blogery stejných zájmů, a dokonce si za blogování nechat platit. Navíc se časem můžete za kvalitní texty stát uznávaným placeným blogerem služby MůjText.cz. Průměrně si vaše texty přečte více uživatelů než na samostatném blogu. Proč tedy nepsat pro radost, nenechat se číst a přitom nezískat nějakou tu cenu či korunu za to, co vás baví? Každý měsíc přitom můžete soutěžit o nějakou cenu, nejčtenější článek získá za každý měsíc 1 000 Kč, stejně jako je 1 000 Kč připraveno pro článek nejlépe hodnocený. Za nejzajímavější článek dle hodnocení redakce náleží 2 500 Kč. A dokonce i příspěvky jsou finančně odměňovány. Pište, čtěte a vydělávejte.

MůjText.cz

Podobné stránky

Blog.iDNES.cz – blogy čtenářů iDNES.cz
Bloguje.cz – blogovací systém


Uwwwízlo v síti

Jak se za 5 let zhodnotí vklad 10 000 Kč uložený na úrok 4 %? Kolik uspořím za 36 měsíců, když měsíčně ukládám 500 Kč na termínovaný vklad s úrokem 5,5 % připisovaným měsíčně? Kolik uspořím za 25 let penzijního spoření 1 250 Kč měsíčně úročeného 6,95 %? Zajímají vás odpovědi na tyto otázky? Podívejte se na stránku http://pixy.cz/apps/uroky. Zde si totiž můžete nechat snadno vypočítat vklady, úroky, úspory, úvěry atd.
Národní ústav odborného vzdělávání má za úkol vytvářet koncepci a strategii odborného vzdělávání a podílet se na jejich uskutečňování. A tak na jejich webu naleznete i vzory různých dokumentů, které se vám mohou hodit nejen pro práci, ale i v soukromém životě. Hodit by se vám mohl například vzor pro cestovní příkaz, dodací list či komerční zápis, příkaz k inkasu, reklamační list atd.
Znáte službu Googlefight? Pokud ne, pak vězte, že jde o souboj dvou slov či slovních spojení v počtu nalezených výsledků na Googlu. Nedávno se objevila podobná služba nazvaná Websource.it. Ta výsledky neukazuje v grafu a číslem, ale pouze číslem, a nemusíte tedy čekat, než se dva panáčkové vydovádí v boji.

Websource.it

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Další z rubriky

Facebook se bude muset zpovídat v USA. Málo chránil data

Facebook logo

Kauza Cambridge Analytica je noční můrou společnosti Facebook. Vyšetřovat ji nyní budou i ve Spojených státech.

Šéf Googlu tvrdí, že nyní neplánuje spuštění vyhledávače v Číně

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Již několik měsíců se spekuluje, že by se společnost Google mohla se svým vyhledávačem vrátit na čínský trh, ale se...

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Najdete na iDNES.cz