Tipy na zajímavé weby: Pište na počítači vlastním psacím písmem

aktualizováno 
Pomocí jednoduché služby si vytvoříte elektronickou podobu svého vlastnoručního písma. Originální web vás zavede na známá filmová místa. Nechybí ani poradna, co vám pomůže najít odpovědi na jakékoliv vaše dotazy.

Pilothandwriting.com | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Ručně psaný dopis na PC
Pilothandwriting.com – www.pilothandwriting.com

Jestliže se vám dopisy píšou mnohem lépe a pohodlněji na počítači než klasicky ručně, bude se vám líbit speciální služba. Ta vám zprostředkuje ručně psaný dopis prostřednictvím klávesnice. Jmenuje se Pilothandwriting.com. Její používání není složité.

Na tomto webu si můžete vytisknout si formulář, který je složen z buněk. Každá buňka znamená jedno písmeno či číslici a několik znaků jako !, @ apod.

Nyní do buněk vepíšete co je v jejich záhlavích. Takže například u buňky M napíšete vlastnoručně psací písmeno M apod. Po dokončení formulář ukážete webkameře, naskenujete skenerem či digitálním fotoaparátem vytvoříte snímek a nahrajete do služby (měl by být v horizontální podobě – ve službě ho ale můžete obrátit).

Pilothandwriting.com písmena převede do elektronické podoby. Následně máte možnost každý znak ještě pomocí myši upravit, doladit – zkrátit nějaké linky či naopak prodloužit apod. Nyní se zdarma zaregistrujte, tím vlastní font uložíte.

Začněte psát dopis. Po dokončení zadejte e-mailovou adresu příjemce a odešlete. Adresátovi přijde do elektronické pošty, tak jako kdybyste ho napsali na papír a následně naskenovali a poslali.

Na závěr vám poradíme, že čím více si dáte záležet při přepisu písma do formuláře (či jeho následném doupravení přímo ve službě), tím bude vaše písmo v elektronické podobě hezčí.

Nejvíce si dejte záležet v místech, kde se písmena spojují – vytvářejí slova. I tak písmo nikdy ale nebude vypadat, tak jako kdybyste ho psali opravdu ručně – písmena vyžadují různá napojení na jiná. Bohužel služba neumí pracovat s háčky a čárkami.

Pilothandwriting.com

Podobné stránky
Revfad.com – pište vzhůru nohama
Mirrortext.net – vytvořte zrcadlově obrácený text


Místa natáčení
Filmovámísta.cz – www.filmovamista.cz

Mnozí z nás si čas od času lámou hlavu, kde jsou ta hezká místa z filmů, či pohádek co jsme kdy viděli. Na pomoc můžete vzít internetový vyhledávač, ale mnohem lepší je rovnou přejít na speciální web, který se právě filmovým místům věnuje a to nejen těm českým.

V databázi najdete téměř 12 tisíc popsaných filmových míst, která byste mohli navštívit. Máte možnost se o nich dozvědět více včetně informace, kde se nacházejí. Můžete si i porovnat, jak se po letech místa proměnila. Zajímá vás třeba, jak po letech vypadá chata, na které trávili výcvik Sněženky a machři?

K vyhledávání kromě fulltextu máte možnost využít i interaktivní mapu. Chcete-li se tak podívat, co se ve vašem okolí natáčelo, stačí kliknout na interaktivní mapu a postupně místo přibližovat. Zobrazí se ikony kamer a po kliknutí na ně i detailní záznamy. V nich nechybí informace o názvu filmu, včetně základních údajů, ději filmu, seznam míst natáčení, obrázky z filmu a současné obrázky.

Přidávat máte možnost vlastní komentáře či fotografie – pokud jste na místě byli, nahrajte své fotografie a obohaťte službu. Dále u záznamu najdete odkaz na filmovou databázi Fdb.cz případně IMDB.com. Na pravé straně se nachází lišta s rychlým přístupem k filmům, seriálům či sitcomům. Máte možnost zkontrolovat co vše se zde nachází, podívat zda někdo nějaké místo nehledá či založit nový záznam.

FilmováMísta.cz

Podobné stránky
TheMovieMap.com – světová databáze míst natáčení
Movie-locations.com – filmové lokace


Odpovědi na vaše dotazy
Odpovědi.cz – www.odpovedi.cz

Kdo umí lépe lhát? Muži či ženy? Jaké dřevo použít na stavbu udírny? Jak se zbavit molů? Zajímají vás odpovědi na tyto otázky, ale i další, kterých máte celou řadu?

Potřebujete-li řešit nějaký problém či odpověď na vaši otázku, již se nemusíte spoléhat na své známé v okolí, využijte službu Odpovědi.cz. Zde uživatelé sdílejí své znalosti a zkušenosti. Máte možnost vyhledat již zodpovězené otázky, které napadly návštěvníky před vámi a to pomocí vyhledávače, nebo položit tu svoji a získat odpověď od ostatních uživatelů.

Naopak pokud znáte odpověď na nějakou položenou, odpovězte a pomozte ostatním. Aby se v systému nacházely co možná nejpřesnější informace, funguje zde systém hodnocení odpovědí (symboly palce). Neregistrovaný uživatel musí potvrdit zveřejnění otázky kliknutím na odkaz v e-mailové zprávě, která je mu automaticky zaslána. Jen registrovaní mají možnost vložit odpověď na otázky jiných uživatelů.

Odpovědi.cz

Podobné stránky
Ptejse.cz – ptejte se na cokoliv
Napověz.cz – odpověď na každou otázku


Uwwwízlo v síti
Řadu zajímavých triků, co se vám budou hodit v životě, naleznete na webu Wonderhowto.com. Naleznete zde stovky videozáznamů, které vás osloví a někdy možná i vyrazí dech. Chcete se projet na vlně bez moře i u vás doma na dvorku? Víte, jak odemknout zámek?

Nechcete kupovat iPod, iPhone, ale rádi byste podobné funkce těchto zařízení? Chtěli byste auto podobné Octivii? Najděte si alternativu. Zabrouzdejte na web Dooblet.com, který po zadání klíčového slova či fráze zobrazí různé alternativy.

Na webu Packagemapping.com máte možnost sledovat polohu vaší zásilky u spedičních firem jako UPS, DHL, Fedex apod. Po zadání čísla zásilky dojde k autodetekci jakou společností je přepravována (můžete vybrat i vy sami) a zobrazí se podrobnosti o jejím putování včetně nákresu na mapě.

Packagemapping.com

 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: vyzkoušejte Office nebo Photoshop v prohlížeči

Ilustrační foto - cloud

Už není zcela nutné vyzvedávat e-mail v aplikaci, psát dokumenty, vytvářet tabulky v programu instalovaném v PC. Řadu...

Britové po vyšetřování označili Facebook za „digitálního gangstera“

Facebook a cenzura (ilustrační foto)

Dolní sněmovna Velké Británie vydala závěrečnou zprávu svého vyšetřování a rozhodně si v ní nebrala servítky.

Google věnoval miliony dolarů Wikipedii. Ví, že ji bude potřebovat

Společnost Google věnovala otevřené internetové encyklopedii Wikipedia miliony...

Firma Google věnovala další tři miliony dolarů (přes 67 milionů korun) neziskové organizaci Wikimedia, provozovateli...

Najdete na iDNES.cz