Konvertování videa, audio on-line
Mediaconverter.org – www.mediaconverter.org
No řekněte sami, nebylo by dobré, kdyby bylo možné konvertovat multimediální soubory bez dalšího programového vybavení? Určitě ano. Ono to však možné je. Třeba služba Mediaconverter.org umí převádět nejen z jednoho formátu do druhého, ale ještě nabízí i něco navíc.
Jistě jste se již někdy dostali do situace, kdy vám někdo poslal například video s příponou MOV a vy jste ho vaším multimediálním softwarovým přehrávačem nedokázali přehrát. Přitom bez problému přehraje AVI, MPEG a podobné soubory. Co teď tedy s tím? Nejspíše jste buď požádali o jiný formát, anebo použili nějaký konvertor médií. Dnes již nic shánět nemusíte a to díky službě Mediaconverter.org. Nabízí uživatelům možnost převést dokumenty, hudbu a video do jiných datových formátů a to zdarma. Bohužel nenabízí převod obrázků. Jestliže si však objednáte placenou verzi, pak získáte vyšší kvalitu převáděných souborů, ty navíc budou bez reklamy a i on-line úložiště (2 GB volného místa) jako bonus nejen pro převáděné soubory. Služba je zaměřena více na video a hudbu, ale konvertuje i dokumenty. Denně lze převádět zdarma 10 souborů o maximální velikosti 100 MB. Vítaná je i možnost pro převod videa například rovnou z YouTube.com či jiných video serverů (stačí zadat URL odkaz), anebo možnost konvertovat audio a video zadáním odkazu.
Podobné stránky |
Zamzar.com – on-line konvertor souborů |
Vlastní sportovní kalendář
Buzzcal.com – www.buzzcal.com
Jsem fanoušek sportu a chci vědět, kdy přesně a s kým můj oblíbený zámořský hokejový tým v následujících dnech hraje. A to nejen abych se na jeho výsledky mohl podívat v novinách, na internetu, ale třeba i živě v TV. Kdybych tak měl po ruce nějaký on-line kalendář, kde by bylo vše přehledně vidět.
Tak pokud si toto říkáte právě vy, pak pro vás máme řešení. Jmenuje se Buzzcal.com a jde o službu postavenou na Web 2.0 aplikacích. Uživateli umožňuje vytvořit si vlastní kalendář, do kterého si nastaví sportovní týmy, co ho zajímají. Zatím bohužel pouze ty z amerických soutěží (MLB, NFL, NCAA, NHL a NBA), ale kdoví, třeba se do budoucna dočkáme i rozšíření na ty evropské ligy a zápasy. Vše je přitom jednoduché. Do horního řádku stačí zadat jméno týmu, např. Atlanta, Lakers, Steelers, Boston, odeslat a zobrazí se relevantní dostupné týmy v jednotlivých soutěžích. Ještě před tím se však musíte zdarma zaregistrovat. Kalendář si můžete přepnout buď do denního, týdenního či měsíčního náhledu. U záznamu vidíte, s kým bude tým hrát, zda doma či venku a nechybí ani čas začátku zápasu – našeho času. Jestliže se začne hrát, zobrazí se pro něj i aktuální informace včetně průběžného skóre. To však ještě není vše, co služba nabízí. Kliknete-li na odkaz Click here to manage your teams, zobrazí se okno, ve kterém týmy lze nejen mazat, ale také si nechat seznam zápasů exportovat do Outlooku (vytvoří se soubor) a nechat si zaslat buď na mobil či na e-mail zprávu upozorňující, že za 7, 3 či 1 hodinu tým začne svůj zápas.
Podobné stránky |
Calendar.google.com – vlastní kalendář na Google |
Internetová jazyková příručka
Příručka.ujc.cas.cz – http://prirucka.ujc.cas.cz
Kdy psát „my“ a kdy „mi“? Je správné použít „bydlo“, či „bidlo“ pokud píšeme o našem bydlení? Co je špatně na slovním spojení "by jsme"? Už ve škole se učíme poznat a správně používat náš jazyk. Někdo se to naučí lehce, jinému to trvá déle a jiný s tím bojuje celý svůj život.
Čeština je sice krásný, ale zároveň těžký jazyk. Proto není ostudou, pokud se v některých případech obrátíte na odborníky či se podíváte do pravidel českého pravopisu. Jedny takové nyní vznikly na internetu a postaral se o to Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR s Fakultou informatiky Masarykovy univerzity. Tento unikátní slovník, který může být díky internetu neustále rozšiřován, obsahuje přes 61 600 hesel. Nechybí ani internetová jazyková příručka, kde lze nalézt informace o spisovné češtině, o pravopisu nebo o cizích slovech. Internetová podoba také obsahuje více tvarů jednotlivých slov než kterýkoliv z jejích předchůdců či umožňuje zachovat kompletně vyskloňovaná podstatná jména nebo vyčasovaná slovesa – to v žádné jiné příručce či slovníku nenajdete. Většina hesel uvádí vazby, v nichž je možné konkrétní slovo použít a obsahuje link na příslušné místo výkladové části příručky (ta se na webu objevila již loni v dubnu).
Podobné stránky |
Pravidla.cz – pravidla českého pravopisu |
Uwwwízlo v síti
Tisknout z mapových podkladů dostupných na internetu není zrovna jednoduchou záležitostí. Některé zdroje mají sice speciální předtiskové režimy, ale i to někdy nemusí stačit. Zkuste stránky Takemaps.com a připravte si na nich mapy pro tisk na vaší tiskárně.
Web Clearspring.com je určen všem uživatelům, kteří mají své osobní stránky či vytvářejí na internetu nějaký zajímavý obsah. Díky této službě totiž máte možnost vytvořit si widget s vaším či libovolným obsahem pro internetové stránky do různých komunitních sítí.
Internet je závislý na lidech. Ti na něj dnes a denně umisťují obsah, vytváří nové služby apod. Ne jinak je tomu i v případě toho českého. Podívejte se na web 30minut.cz a poznejte osoby, které ovlivňují jeho aktuální a budoucí podobu u nás. Najdete zde každý všední den jeden rozhovor se zajímavou osobností místní sítě. Známé tváře budou představeny z jiného úhlu pohledu a dozvíte se o talentech, které stoupají k vrcholu.