Souhrn článků: Víte jak vybrat dobrou kameru a vyhnat špióna z počítače?

aktualizováno 
Několik prográmků vám srovná domácí finance a ukáže tak, kde ušetřit. Za ušetřené peníze si možná koupíte novou videokameru, s jejímž výběrem vám Technet poradí. Možná se si však více oblíbíte asi v současnosti nejlepší MP3/video přehrávač od iAudia.

Pátek

Elektronický slovník a překladač už i pro Firefox!

20.05. - Máme pro vás tip na českou aplikaci pro automatický překlad dokumentů a internetových stránek, jak v IE, tak Firefoxu, jednoduchou utilitku pro synchronizaci e-mailového klienta Outlook. Zaujmout vás může i aplikace, která vypíše, jaké aplikace se natahují bez vašeho vědomí společně se systémem, a nebo matematika pro nejmenší.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Sex, skandály a film aneb Filmová hostina je u konce

20.05. - Poslední, ale zato pikantní díl filmové hostiny věnujeme webům, které jsou naplněny skandály a drby ze zákulisí hollywoodských celebrit. Na závěr si smlsneme na dezertu v podobě stránek s černým humorem.
autor: Lubor Jarkovský
rubrika: Internet

Pan Brouček komentuje technické novinky uplynulého týdne

20.05. - Startujeme nový seriál s panem Broučkem, který se uvolil komentovat pro nás ty nejzajímavější události a novinky z oblasti audio, video, IT, internetu, MP3 atd.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

Nejlevnější paměťové karty zdražují o více než 10 %, cena HDD stagnuje

20.05. - Poslední vývoj cen v oblasti úložných produktů není příliš optimistický. Za poslední se ceny těchto produktů příliš neměnila a když již k nějaké změně došlo, tak to bylo spíše zdražení. Naštěstí se našly i výjimky.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Prokopejte se k diamantům a zahrajte si brilantní Geo Rally EX

20.05. - Prázdniny tu budou co nevidět, maturanti mají "svaťák" a my vám jako každý pátek přinášíme shrnutí herních novinek pro vaše PDA. Těšte se na nové RPG pro PocketPC, známý volejbal pro palmy nebo zbrusu nového Snaka pro Symbian.
rubrika: Palmare

Sobota

Souhrn článků: Levná digitální televize a nejstahovanější programy

21.05. - Uplynulému týdnu jasně kralovala digitální televize a recenze na dva nejlevnější set-top boxy na její příjem. Velký úspěch měl i žebříček nejstahovanějších programů na českém i zahraničním internetu.
rubrika: Prakticky

Neděle

Všeuměl od Applu a další nástroje

22.05. - Dnešní přehled programů pro práci s hudbou začneme aplikací iTunes od Applu. Ačkoli se jedná o freeware aplikaci, je neobyčejně propracovaná a nabitá funkcemi. Věnovat se budeme také obsáhlému balíku aplikací AVS Audio Tools a dalším utilitám pro nahrávání či konverzi hudby.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Nové digitální fotoaparáty jsou tenké 22 mm a stylové

22.05. - Celkem tři nové digitální fotoaparáty představily jejich výrobci v uplynulém týdnu. Jak Kodak tak i Nikon sázejí na miniaturní rozměry a jednoduché ovládání. Není se divit, lidé si již pomalu plánují dovolenou a co nevidět začnou shánět výbavu.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

První notebook s procesorem AMD Turion 64 Mobile je na českém trhu

22.05. - Prvním notebookem s novým mobilním procesorem AMD Turion 64 Mobile nabízeným v České republice je Acer Aspire 5020. Jedná se o cenově dostupný notebook se širokoúhlým displejem, čipovou sadou ATI a grafickou kartou Mobility Radeon X600/700. Podrobnosti najdete v našem preview.
rubrika: Notebooky

Pondělí

Visor Deluxe - přenosná čtečka novin a knížek za pár stovek

23.05. - Zdálo by se, že PDA zařízení s černobílým displejem a bez multimediálních schopností dnes již patří pouze na smetiště, či do muzea. Není to však pravda. I pět let starý přístroj může stále velmi dobře sloužit. Jedním z takových je dnes již historický Visor DeLuxe
rubrika: Palmare

Ani deštivá dovolená vám už nebude vadit

23.05. - Největší příležitost pro využití přenosných DVD přehrávačů skýtá bezesporu čas dovolených. Jistě se vám již někdy stalo, že vám část dovolené propršelo. Proč si tedy nezpříjemnit tuto dobu sledováním oblíbeného filmu na přenosném DVD přehrávači Mustek.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

ThinkPad R50e aneb hodně za málo? Recenze nejlevnějšího notebooku IBM

23.05. - Chcete-li notebook věhlasné značky IBM, nemusíte za něj platit mnoho peněz. I společnost IBM totiž má ve své nabídce levný notebook ThinkPad R50e nabízený v řadě konfiguracích. Připravili jsme pro vás podrobnou recenzi tohoto cenově dostupného mobilního zařízení.
rubrika: Notebooky

Úterý

Kdy překonáme smrt pomocí počítačů?

24.05. - Věčný život bude možný přibližně v polovině tohoto století díky počítačům, které budou s to uchovat obsah lidského mozku. Myslí si to jeden britský futurolog, kterého dnes citoval britský týdeník The Observer.
rubrika: Byznys

Za co v domácnosti vydáváte nejvíce peněz?

24.05. - Namíchali jsme pro vás sadu prográmků, které vám mohou podat kompletní a okamžitý přehled o domácích financích, ale také zprávu, kam nejvíce v domácnosti tečou vaše finance. Chcete-li tedy ušetřit nejednu korunu, pak se vám mohou hodit.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Decuma Alphabetic 3.0 - nové rozpoznávání písma pro PDA i Symbian

24.05. - Decuma Alphabetic je alternativní engine rozpoznávání ručně psaného písma pro kapesní počítače a smartphony. Program umí například kompletně nahradit CICs JotPro (u Sony Ericssonu P800/P900/910), oproti kterému navíc nabízí rozpoznávání klasických písmen abecedy bez nutnosti psát speciální symboly.
rubrika: Palmare

Středa

Nový trik počítačových zločinců vás může stát několik tisíc korun

25.05. - Na světě je nový způsob vydírání prostřednictvím internetu. Zatímco doposud se podobné aktivity nekalých živlů soustřeďovaly spíše na firmy, nově mohou být ohrožení i jednotliví uživatelé. Pokud se jim totiž nepodaří ochránit svůj počítač, mohou přijít o své soubory nebo 200 USD (cca 4 500 Kč).
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Pronajmu síť zombií k rozesílání spamu. Zn. Hacker na prodej

25.05. - Zatímco ještě před deseti lety bylo hackerství záležitostí prestiže a pobledlých mladíků s jointem v ruce, dnes jde především o byznys a počítačový zločin se zařadil mezi oblíbené mafie, zejména ruské. Za kolik si můžete najmout síť nakažených počítačů k šíření spamu? Jak vypadá typická kariéra počítačového zločince?
autor: Dita Eckhardtová
rubrika: Bezpečnost

Dobrá videokamera nemusí být drahá

25.05. - Čas dovolených už buší na dveře a možná, že se právě rozhodujete, zda si koupit nebo nekoupit na dovolenou novou videokameru. Dnes vám poradíme, jakou vybrat levnou videokameru pro nenáročné začátečníky. Dozvíte se mimo jiné co od ní můžete čekat a co naopak musíte oželet.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Čtvrtek

První evropská recenze nejlepšího MP3 přehrávače iAudio X5

26.05. - Přehrává video i fotografie,funguje jako fotobanka, zvládá MP3 i OGG, nabízí rádio, diktafon, prohlížeč textů, hodiny i budík. Jako jedni z prvních na světě vám nabízíme exkluzivní recenzi nejlepšího MP3 přehrávače na trhu.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Palm OS Garnet na Symbianu, OGG přehrávač či IM messenger

26.05. - Další přehled aplikací pro Symbian je zde. S programem IMMessenger můžete být na příjmu kdykoliv a kdekoliv. Digia FastReply filtruje hovory a odpovídá na ně za vás, s novým skinem zase vytvoříte ve svém Symbian telefonu Palm OS Garnet prostředí.
rubrika: Palmare

Kde ve Windows XP zjistit, proč váš počítač zkolaboval?

26.05. - Opět jsme pro vás připravili hned několik postupů pro lepší práci s Windows. Tentokrát se podíváme na způsob, jak ověřit, zda starší programy poběží na Windows XP, kde zjistit, jaké máte instalované doplňky v IE. Nechybí ani představení systémové služby pro diagnostiku PC, nebo postup, kterým zjistíte jaký DVD-Video dekodér je ve vašem systému.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Pátek

Nastřílejte co nejvíc gólů v Table Football

27.05. - V posledním květnovém čísle Her do kapsy si kromě očekávané hry Sky Force pro PalmOS, nového stolního fotbálku Table Football a logické hry Exract II představíme pořádnou porci připravovaných titulů, jejichž jména nejsou žádnému velkému hráči cizí.
rubrika: Palmare

Chcete wrestlingový zápas Sony vs Microsoft nebo solární nabíječku?

27.05. - Dotykové monitory využívající hmatové technologie, souboj herních konzolí od Microsoftu a Sony, 16GB paměťová karta, nové MP3 přehrávače od Creativu a Sony a další technické novinky minulého týdne, vám přináší pan Brouček.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

Neskrývá se ve vašem počítači keylogger?

27.05. - Dnes jsme pro vás připravili hned dva bezpečnostní produkty. Díky nim budete snadněji odrážet útoky PC virů, hackerů, ale také zamezíte sledování a zaznamenávání stisků kláves na klávesnici. Nebude chybět ani doplněk pro Firefox, který umožní číst informace EXIF a slavný kecálek.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Některé procesory zdražily o více než 10 %, paměti zlevnily až o 11 procent

27.05. - Paranoici si mohou myslet, že blížící se léto a neustále se zvyšující teploty mají neblahý vliv na změny cen počítačového hardware. Každopádně je pravda, že až na tradičně zlevňující produkty, jako jsou například DVD vypalovačky, se jinak spíše zdražuje. Intel navíc vypouští dvoujádrové Pentium D.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Další z rubriky

Kino do kapsy od Ankeru vykouzlí velký obraz kdekoli, kabely nepotřebuje

Anker Nebula

Na stěnu vám promítne videa z YouTube, Netflixu i USB paměti, bez připojení k elektřině zvládne i Titanic a stiskem...

Televizor z Plzně potěšil, nabízí velmi dobrý obraz za příznivou cenu

Televizor Hisense H55U7A

Otestovali jsme v Plzni vyráběný televizor čínské značky Hisense. Za rozumnou částku nabízí výborný 120Hz LCD...

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Najdete na iDNES.cz