Souhrn článků: Jak vybrat bezpečná sluchátka?

aktualizováno 
Pokud se rozhlížíte po nových sluchátkách, poradíme vám, jak je vybrat s ohledem na vaše zdraví. Bezdrátová komunikace míří do fotoaparátů. CD od Sony nosičem spyware.

Sobota

Lékař varuje, e-maily škodí vašemu srdci

29.10. - Nejen sedavá práce, ale i e-maily jsou prý zdravotním rizikem. Tvrdí to alespoň jistý britský lékař. Počítačová revoluce, díky níž se dostal internet téměř do každé kanceláře a domácnosti, má svou stinnou stránku. Usnadňuje práci, ale na druhou stranu ohrožuje lidské zdraví, zejména pak srdce.
rubrika: Bezpečnost

Souhrn článků: Ve znamení Invexu

29.10. - Tento týden jsme se zaměřili na letošní Invex a přinesli jsme vám spoustu nových informací o digitálním pozemní TV vysílání. Nevynechali jsme ani pravidelnou dávku nových programů rad pro nakládání s počítačem.
rubrika: Prakticky

Neděle

Chcete se naučit kouzlit a čarovat s fotografiemi nebo videem?

30.10. - Doslova zázraky můžete provádět s fotografiemi pomocí nově verze programu Paint Shop Pro. Pomůžeme vám, i pokud se chystáte mixovat video. Až pět různých zdrojů můžete naskládat do výsledného souboru díky programu DV Mixer Pro. A to není rozhodně vše.
rubrika: Software

Pondělí

Atomové hodiny, měřič tuku v těle či evidence plateb v PDA

31.10. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. CryptoCard slouží k uchování hesel a důvěrných dat. S programem Body Fat Calculator si změříte hladinu tělesného tuku, Piggy Bank je zajímavý, jednoduchý a přehledný finanční tracker.
rubrika: Palmare

Digitální zrcadlovka co potěší i méně zkušené fotografy

31.10. - Kategorie levných digitálních zrcadlovek s výměnnými objektivy začíná být velice atraktivním segmentem trhu digitálních fotoaparátů. Kvalita je neoddiskutovatelná a ceny nových modelů klesají pod magickou hranici 30 tisíc korun za tělo i se základním objektivem. Co tento přístroj umí a co ne?
rubrika: Foto & Kamery

Víme, co ještě nevíte o nových Windows Vista

31.10. - Přinášíme vám komplexní článek o novém a dlouho očekávaném operačním systému Windows Vista. Jaké budou? Jaké novinky od nich můžeme očekávat?
rubrika: Software

Extrémista: LifeBook P7120 váží 1,28kg a běží až 11,5 hodiny

31.10. - Širokoúhlý displej, ultralehká konstrukce a extrémně dlouhá výdrž: Fujitsu Siemens rozšiřuje nabídku o notebook série P. Optická mechanika v těle a vysoké rozlišení displeje jsou bonus navíc, stejně jako zvýšená bezpečnost dat a kompletní konektivita.
rubrika: Notebooky

USA bude dávat RFID čipy do pasů ještě letos

31.10. - Rádiové čipy, které doposud sloužily k identifikaci zboží, se v USA budou dávat do pasů.
rubrika: Bezpečnost

Zloděj domény sex.com dopaden v Mexiku

31.10. - Mexická policie zadržela v Tijuaně muže, který ukradl známou doménu sex.com, a předala ho americkým agentům. Muž byl na útěku před spravedlností pět let.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Samsung vytáhl do boje proti iTunes

31.10. - Korejský výrobce spotřební elektroniky Samsung se chce přidat ke společnostem, které inspiroval úspěch firmy Apple s přehrávačem iPod a internetovým obchodem iTunes Music Store. Plánuje spustit vlastní službu na nákup hudby.
rubrika: MP3 & Audio

Programátor pojmenoval své dítě Google

31.10. - Dr. Walid Elias Kai a jeho žena Carol se rozhodli pojmenovat svého novorozeného syna Google. Možná se není čemu divit – Dr. Kai má doktorát z vyhledávacích technologií.
rubrika: Internet

PDA novinky - Odolné Casio s velkou výdrží či nadupaný Acer

01.11. - V minulých dnech se vyrojily informace o nových PDA. Nárazuvzdorná Cassiopea DT-5200 nepostrádá dlouhou výdrž, VGA displej či Wi-Fi b/g; Acer n300 bude zřejmě novou vlajkovou lodí tohoto výrobce, Magic Talker LM-500 zase kombinuje funkce přehrávače a slovníku.
rubrika: Palmare

Bezdrátová komunikace míří do fotoaparátů. Přidává se Canon

01.11. - Zahoďte staré USB kabely, říkají někteří výrobci digitálních fotoaparátů. K Nikonu a Kodaku se nyní připojil i Canon. Ten připravil kompaktní aparát s podporou Wi-Fi. Další tenkou novinku, tentokrát bez podpory bezdrátu, začne nabízet Sony.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Foto & Kamery

Chcete být na internetu v bezpečí? Pořiďte si spolehlivý firewall

01.11. - O tom, jak je dnes důležité mít v PC nainstalován osobní firewall asi není zapotřebí informovat. Tento prostředník mezi počítačem a sítí je mocný pomocník, bránící vás a vaše soukromí od zbytku světa. Zamezuje vstupu hackerů a nepovolí neoprávněné přístupy do operačního systému. Pojďte se na některé zástupce s námi podívat blíže.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

1palcový disk CompactVault pojme 5 GB dat rychlostí 12 MB/s

01.11. - Co vše lze směstnat do 1 palce velikosti - nebo do karty Compact Flash typu II - předvedlo nově Sony. Jeho nový ultrakompaktní pevný disk má kapacitu 5 GB a chlubí se vysokou rychlostí zápisu a solidní odolností. Že by ideální médium pro náročné (nejen) fotografy?
rubrika: Notebooky

Češi raději chodí na úřad než na jeho webové stránky

01.11. - Potřebné informace hledá podle statistického úřadu Eurostat na internetových stránkách veřejné správy jen 12 procent internetových Čechů, což je nejméně v Evropské unii. Naopak české firmy si již na webové stránky úřadů jako zdroj informací zvykly a v rámci EU je dokonce využívají nadprůměrně.
rubrika: Internet

Antiviry mohou propustit škodlivý software

01.11. - Některé antivirové programy mohou mít problém s speciálně upravenými zákeřnými soubory, které prý mohou využít nedostatku v jejich systému na vyhledávání škodlivého software.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Ptačí chřipka může napadnout i váš počítač

01.11. - Počítačoví hackeři už přišli na to, jak zneužít strach z epidemie ptačí chřipky. Používají k šíření virů e-maily, které svým názvem vzbuzují dojem důležité zprávy o smrtící nemoci.
rubrika: Bezpečnost

Středa

Vyberte si sluchátka, která nepoškodí vaše zdraví

02.11. - Nedávno jsme psali o strachu lékařů z následků, které může mít hlasitá hudba ze sluchátek na lidský sluch. Pokud se rozhlížíte po nových sluchátkách, poradíme vám, jak je vybrat s ohledem na vaše zdraví.
rubrika: MP3 & Audio

Tři MP3 bratři Terminátoři útočí

02.11. - Iriver vstupuje na trh se svojí téčkovou řadou, která se u této společnosti sice řadí spíše do té nižší kategorie, nicméně konkurovat může leckterým "lepším" přehrávačům.
autor: Ondřej Zach
rubrika: MP3 & Audio

Kterak zdarma dovybavit PDA

02.11. - Mnohý čerstvý majitel PDA jistě záhy zjistí, že softwarová výbava dodávaná výrobcem není zcela dostačující a začne se poohlížet po aplikacích, které nabízejí lepší funkce a komfortnější ovládání. Přinášíme vám seznam nejlepších programů zdarma.
rubrika: Palmare

Zahřejte si ruce přes USB: vytápěné rukavice pro práci v zimě

02.11. - Do začínajících mrazíků ideální vybavení: japonský výrobce příslušenství Thanko představil vyhřívané rukavice, které uživateli mají zprostředkovat pocit krbového domácího tepla, i když sedí v podchlazené kanceláři, na profukující koleji, v autě či rovnou venku na mrazu. Zahřejte se s námi přes USB.
rubrika: Notebooky

Co skrývá Microsoft pod značkou Windows Live?

02.11. - Společnost Microsoft spustila betaverzi systému Windows Live, který má být další zbraní v boji s Google a Microsftem.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Zlikvidují kódy ve filmech pirátství?

02.11. - Hollywoodská studia se snaží opět zatnout filmovým pirátům tipec. Přišla s novou ochranou příští generace DVD, která by měla zabránit nelegálnímu kopírování DVD disků. Je možná naivní si myslet, že toto opatření zlikviduje filmové pirátství. Žádný z dosavadních pokusů zatím neuspěl.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Bezpečnost

Ministerstvo financí: sázení na internetu je nelegální

02.11. - Mluvčí ministerstva financí Marek Zeman uvedl, že jeho úředníci podali na Nejvyšší státní zastupitelství podnět k prošetření firem, které v Česku provozují internetové sázkové služby. Finanční ředitelství mají také zvážit udělení pokut.
rubrika: Internet

Cédéčko od Sony vám do počítače nahraje spyware

02.11. - Pokud si myslíte, že stačí, když dáváte pozor a nepouštíte do svého počítače nic, co by nepocházelo od renomované a prověřené firmy, nemusí to být pravda. Nebezpečný spyware vám do počítače může nasadit i Sony.
rubrika: Bezpečnost

Čtvrtek

Elegantní fotoaparát, co se vejde do kapsy

03.11. - Společnost Umax ještě nedávno posílala na trh velmi jednoduché a především levné plastové digitální fotoaparáty – to je již ovšem minulostí. Tento trend však již změnil výrobce i novým modelem Premier DS-8330, který patří díky svému snímači již do osmimegapixelové kategorie.
rubrika: Foto & Kamery

Legendární krvavý Doom zdarma pro váš telefon. Stahujte

03.11. - Další přehled programů pro Symbian je zde. Fing.it je nová metoda vkládání textu. F-Secure antivirový program pro Symbian zařízení, Call Cost Saver vám pomůže ušetřit trochu peněz za vaše hovory a EDoomS60 je zase známá střílečka pro S60 zařízení.
rubrika: Palmare

Nahlédněte pod kapotu vaší optické mechaniky

03.11. - Chcete se dozvědět komplexní informace o všech optických mechanikách, které máte v počítači nainstalované? Víte, jaké typy médií umí vaše mechanika přečíst? Nebo jen potřebujete zkontrolovat čitelnost vypálených disků? Představíme vám zajímavou aplikaci, která toho umí ještě více.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Sony hasí problémy se závadným CD

03.11. - Společnost Sony zareagovala na kritiku ohledně instalace skrytých kódů do vašeho PC vydáním opravného patche.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Google Print navzdory všem už funguje

03.11. - Vyhledávací gigant americká společnost Google po mnoha peripetiích dotáhla do konce svůj kontroverzní projekt na skenování knih Google Print. V databázi se objevily tisíce nových titulů. Jedná se především o knihy z 19. století, nechráněné autorskými právy, a o vládní dokumenty.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

V Praze se testuje další formát digitální televize

03.11. - V Praze a středních Čechách se začalo testovat digitální televizní vysílání do mobilních přijímačů. Systém označovaný jako DMB umožňuje přijímat audio, video i data přes mobilní telefony a přenosné malé TV přijímače vhodné například do auta.
rubrika: Digitální televize

Pozor! Další odrůdy viru Bagle se prohánějí Českem

03.11. - Téměř dva měsíce se nevyskytl žádný výrazně se šířící vir. Nyní se však můžete ve svých poštovních schránkách setkat se staronovým přírůstkem v podobě další varianty viru Bagle.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Pátek

Zkuste českého správce souborů a optimalizátor Windows XP

04.11. - Díky speciálnímu programu budete umět „vytáhnout“ ze stránky skrytý odkaz maskující se za Java nebo ActiveX skripty a konečně si tak např. budete moci stáhnout streamované video. Představíme nástroj pro opravu chyb ve Windows 2000 a XP a také utilitku, která odstraní programy Norton z PC. A nebude chybět ani výborný český souborový manažer.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Vědci vymysleli autíčko na převoz molekul

04.11. - Podívejte se, jak vypadá mikroskopické autíčko, které bude jednou možná převážet molekuly. Nebo byste si raději vyzkoušeli nejmenší USB disk na světě? A co takhle medvídek Panda, který vám přehraje oblíbené hity?
rubrika: CheckTech

Zahrajte si ruskou ruletu bez rizika

04.11. - V dnešním čísle Her do kapsy se podíváme na zub rozsáhlému 3D on-line RPG Sphere, budeme se třást strachy při ruské ruletě a poodhalíme tajemství o skateboardové arkádě Tony Hawk´s Pro Skater 2.
rubrika: Palmare

Superbyt podle Microsoftu byl otevřen i v Praze

04.11. - Společnost Microsoft včera otevřela digitální Superbyt v pražských Nuslích. Důraz v něm je kladen na digitální zábavu, ale ukazuje také, jak má vypadat domácnost řízená počítačem.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware


Amazon.com bude prodávat i jednotlivé stránky

04.11. - Chcete vědět kdo je vrah? Stačí, když si koupíte poslední stránku. Největší internetové knihkupectví Amazon.com oznámilo, že nabídne svým zákazníkům kromě prodeje samostatných knih i jednotlivé kapitoly nebo stránky.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Spor Microsoftu s EU se dále protahuje

04.11. - Evropský Soud první instance doufá, že rozhodne o Microsoftu počátkem jara příštího roku, Uvedl to prezident soudu Bo Vesterdorf. Microsoft se na soud obrátil proto, že nesouhlasí s rozhodnutím Evropské komise, podle níž americký softwarový gigant zneužil svého téměř monopolního postavení na trhu.
rubrika: Software

Používáte QuickTime? Váš počítač je možná ohrožen

04.11. - Bezpečnostní společnost Secunia varovala před bezpečnostními trhlinami, které byly objeveny v programu Apple QuickTime. Ty umožňují útočníkům způsobit DoS útok a případně zkompromitovat systém uživatele. Chyby jsou klasifikovány jako vysoce kritické.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Bezpečnost

 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Revoluční technologie pro televize od Samsungu má šanci převálcovat OLED

Televizory se zobrazovací technologií microLED budou zcela bez rámečků a...

Skvělá obrazová kvalita a škálovatelná velikost i modularita, díky které si budete moci sami složit čtvercový...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Vyzkoušeli jsme nejlepší způsob, jak sledovat televizi. Poradíme i vám

Test set-top-boxů pro televizi přes internet

Nezajímá vás kdy pořad jde, ani kolik je v něm reklam. Pustíte si jej kdykoli během i po odvysílání a reklamní bloky...

ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti
ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti

Několikaměsíční dohady jsou u konce. Vláda rozhodla, že obědy ve školách zdarma se nebudou týkat každého. Kdo na ně dosáhne a kolik to bude stát?

Najdete na iDNES.cz