Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 8. prosince 2022 Květoslava

Nejlepší iPod všech dob. První česká recenze iPodu Touch

Dlouho se o něm mluvilo ... a konečně je tu. Přehrávač, který boří veškerá ovládací klišé, sám si stahuje muziku, přehrává videa přímo z Youtube, surfuje po internetu, disponuje 16 GB flashové paměti a tak trochu hodně se podobá iPhone. Přinášíme první test v ČR.

iPod Touch - první test v ČR - modelka: Eva | foto: Václav Nývlt - Technet.cz

Skoro by to mohlo vypadat, že jsme si vystříleli všechny trumfy hned v perexu. Ale ne, tak marnotratní nejsme. Nový iPod se nepodobá žádnému předešlému jmenovci a vlastně ani žádnému jinému přehrávači na trhu. Vychází z revolučního Apple iPhone, od kterého se odlišuje především absencí GSM modulu a kamery.

iPod Touch

Co však zůstalo zcela stejné, je způsob ovládání. A to je rozhodující - každý, komu se iPhone dostal do ruky, se z něho posadil na zadek. A kdo tvrdí že ne, buď ho v ruce neměl, nebo sedí dodnes. :-) Ale abychom to s tou chválou nepřehnali, našli jsme na celém iPodu i pár mušek.

iPod Touch

Efektní? Určitě. Efektivní? Jak kdy

iPod Touch se ovládá dotyky. Dotyky vybíráte položky z grafického menu, dotyky listujete alby v Cover Flow, dotyky řídíte hlasitost reprodukce, i přeskakujete skladby. Způsob je to velmi efektní, nikoli však ve všech případech zcela efektivní.

Dokud jsem s čerstvě vybaleným iPodem ležel na pohovce a se sluchátky na uších vychutnával sobotní ráno, byl jsem přesvědčen, že k ovládání nebudu mít žádné výhrady, protože je dokonalé. První vycházka do pražského shonu mne však v nadšení poněkud zkrotila.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Vlevo - tlačítko pro uspání nebo úplné vypnutí přístroje je umístěno (z vašeho pohledu) vpravo, černé pole vlevo je WiFi anténa.

iPod Touch je totiž zhola nemožné ovládat po hmatu. Na jakoukoli operaci (změna hlasitosti, přeskočení skladby...) je ho nutné vyndat z kapsy, odemknout displej, dotykem zobrazit ovládací prvky a pak teprve cokoli nastavovat.

Problematický může být i fakt, že ačkoli se při troše šikovnosti dá přehrávač ovládat jednou rukou, výrobce s touto variantou evidentně moc nepočítal. Dvěma to jde výrazně lépe. Jenže při poslechu v terénu máte obě ruce volné málokdy a tak se ovládání stává sice krásným, ale poněkud nepraktickým.

Čistotě designu ustoupil i jakýkoli úchyt pro tkaničku na krk či zápěstí, proto musíte - obzvláště při pokusech o jednoruční obsluhu - být velmi opatrní, jinak vám přehrávač sebere gravitace nebo hůře nějaký nenechavec. Nepohodlné je zejména regulování hlasitosti. Lišta s indikátorem je umístěna na samém dně displeje, což znamená, že pokud chcete skladbu například zesílit, musíte iPod vysunout z dlaně ven nebo lépe si jej na dlaň jen položit. Na Andělu u metra bych večer tuto operaci raději neprováděl.

Ideálním řešením by byla dvě skutečná tlačítka na boku přehrávače. Hlasitost by tak šla regulovat kdykoliv (například i když se pohybujete v Menu) a nemuseli byste pouštět iPoda z ruky. Nemluvě o tom, že trefit dotykem tu správnou hlasitost je velmi obtížné. Je škoda, že Apple ovládání hlasitosti neumístil alespoň vertikálně vzhledem k úchopu a blíže středu obrazovky. Regulace by byla přesnější a jednodušší. Problémem jsou také zpocené prsty, na něž Touch nereaguje příliš ochotně.


Podívejte se, jak se s iPodem pracuje. Natáčeli jsme v Pendolinu cestou na INVEX.

Dotykové ovládání oceníte nejvíce při brouzdání internetem (viz níže) a listování přebaly alb (Cower Flow).

Tlačítko na horní hraně přístroje slouží pro jeho uspání. Při krátkém stisku zhasne displej, přístroj se zamkne, ale hudební playback jede dál. Pokud není zapnutá reprodukce, iPod přejde do režimu spánku. Dlouhý stisk klávesy nabídne úplné vypnutí přístroje. Opětovný start se vždy provádí kulatou klávesou pod displejem. V případě, že iPod úplně vypnete, trvá restart pochopitelně déle - několik sekund. Ze spánku se Touch probouzí téměř okamžitě.

iPod Touch

Bez iTunes ani ránu

Plnění přehrávače probíhá, jak jinak, pomocí software iTunes. Jak jsme již psali mnohokrát - je to skvělý softwarový přehrávač s vynikající správou hudební knihovny, ale neměl by být jedinou bránou do iPodu. Z tohoto spojení plynoucí omezení (např. pokud kamarád nemá iTunes, nic si od něj nenahrajete) jsou zbytečnou vadou na kráse celého řešení.

Pokud máte nainstalovanou verzi 7.4, přístroj je detekován a napojen během několika vteřin. Z nižších verzí je nutné předem upgradovat, čímž však odpadají uživatelé Windows verzí starších než XP. Dále je práce zcela identická s předchozími variantami iPodů.

Hudební obsah je roztříděn do hudební knihovny klasicky dle jména interpreta a názvu alba/písničky. Touch umožňuje velmi pohodlné vytváření playlistů (takzvaně On-The-Go). Stačí kliknout na položku playlist, vybrat způsob třídění (název alba, interpreta ..) a kliknutím zaškrtat písničky, které se mají do playlistu uložit. Pomocí povelu Clear playlist lze seznam ihned smazat.

Obsah je dále tříděn podle jména skladatele a žánru. iPod také pozná, zda album je kompilace a zařadí ji do samostatné stejnojmenné kategorie (compilations). Zvlášť se ukládají i stažené Podcasty a audioknihy (Audiobooks). Všechny tyto položky najdete pod ikonkou Others na dolní liště při listování knihovnou.

Rychloposuv v rámci skladby provedete delším stiskem ikonky s příslušným symbolem. Skok do určitého místa skladby lze však provést i rychleji. Nejprve zobrazíte lištu s jezdcem indikujícím aktuální polohu ve skladbě - jedno kliknutí na obrazovku v režimu Now Playing. Na této liště pak jezdcem odjede na libovolné místo a playback se opět zpustí.

Funkce Cower Flow (listování přebaly alb) se automaticky aktivuje při přehrávání hudby a natočení přehrávače do horizontální polohy.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Vlevo - klasický přehled všech alb uspořádaný dle abecedy. Uprostřed - jmenný seznam interpretů.

iPod Touch

iPod Touch
Po přetočení displeje při prohlížení seznamu se zobrazení automaticky přepne do takzvaného Cower Flow. Prostým pohybem prstu doleva nebo doprava pak tímto obrázkovým seznamem listujete.

iPod Touch
Při poklepání na obal se zobrazí obsah alba. Dotykem spustíte příslušnou skladbu.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Vlevo - obrazovka během přehrávání. Lišta dole je regulátor hlasitosti. Uprostřed - seznam skladeb příslušného alba. Vpravo - lišta v horní části obrazovky slouží ke skoku na libovolné místo ve skladbě. Zde lze zapnout i náhodné přehrávání (shuffle) a opakování.

iPod Touch iPod Touch

S písničkou jako ptáček

Po většinu testu jsme nechali přibalená špuntová sluchátka odpočívat v kartónovém zajetí a místo nich do iPodu připojovali podstatně kvalitnější kousky, jako Koss Porta Pro, Koss KSC-35 nebo iGrado.

Zvukově přehrávač rozhodně neurazí a patří k těm lepším. Projev je hutný, plný, s důrazným a živým podáním. Pásmo vyšších basů až nižších výšek reprodukci objemově trochu dominuje, výšky jsou zastoupeny přiměřeně, chyběla mi u nich ostrost a vyšší rozlišení - metličky splývaly.

Poslouchá se velmi příjemně, audiofilové však raději sáhnou například po iAudio D2. Při přímém srovnání se Zune zvukově vyhrává microsoftí přehrávač důraznějším projevem, lépe podanými výškami a celkově detailnější reprodukcí.

Kdo si iPod Touch pořídí pro jeho výjimečnost, ten zvukem rozhodně zklamán nebude. Poslední poslechová douška přeci jen patří firemním špuntíkům. Ty nás velmi mile překvapily, protože navzdory mírně kelímkové příchuti, nižšímu zastoupení basů a ještě o něco nesmělejším výškám, zní nečekaně živě a plně. Po nastavení ekvalizéru si dovolím tvrdit, že s nimi bez potíží nějakou dobu vydržíte.

K ekvalizeru si neodpustím poznámku  - několik desítek přednastavených profilů sice působí efektně, ale přeci jen bych preferoval manuální, řekněme desetipásmový, grafický ekvalizér. No nic, snad příště.

Asi netřeba připomínat, že iPod se nekamarádí s žádným alternativním audio formátem typu OGG Vorbis apod. Přehraje AAC (16 až 320 Kbps), Protected AAC (nakoupené v iTunes Store - u tuzemského uživatele nehrozí), MP3 (16 až 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (2, 3, a 4), Apple Lossless, AIFF a WAV.

Výdrž Touche je velmi slušná. Nepřetržitě mi vydržel zvučit přes dvacet hodin. 

iPod Touch boduje: Surfujeme po webu

Na letišti, v kavárně, v hotelu, kdekoliv, kde je dostupná WiFi síť, můžete s iPodem surfovat po internetu, poslouchat ukázky skladeb z iTunes a sledovat videa z YouTube. Integrovaný prohlížeč Safari nabízí velmi komfortní přístup na web.

iPod zvládne připojení i k bezdrátové síti zabezpečené pomocí protokolu WPA. Komunikace probíhá prostřednictvím 802.11 b/g. IP adresu lze získat pomocí DHCP i přidělit ručně.

Stránky se načítají velmi rychle, samozřejmě i s českou diakritikou. Zadávání adresy je jednoduché a v rámci možností i pohodlné, i když klávesy na virtuální klávesnici by mohly být o trochu větší. Občasnému přeťuknutí se nevyhnete. Po dotyku se klávesa vždy zvětší, abyste například při zadávání hesla věděli, kterou jste opravdu stiskli.

Najednou lze otevřít i více stránek (klávesa se symbolem plus), mezi kterými lze jednoduše přecházet. Nechybí historie (včetně tlačítek Zpět a Vpřed) a záložkování (Bookmarks). Prohlížeč si pamatuje již jednou použité adresy a při opětovném zadávání nabízí nápovědu.

Stránka se zobrazí tak, že vyplní celý displej. Zoomovat je možné stejně jako u fotografií a obrázků - tažením dvou prstů od sebe nebo dvojitým poklikem na prázdné místo na stránce.

Se Safari pochopitelně nespustíte složitější stránky typu last.fm nebo třeba njoy.cz. YouTube lze spustit pouze ve speciální předinstalované verzi.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch 
Uprostřed - vyberete si síť, případně zadáte heslo a o zbytek se postará DHCP. Případně můžete parametry nastavit ručně.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch 
Vlevo - kniha dole na liště slouží pro uložení stránky mezi oblíbené, ikonka vpravo od ní k přepínání mezi současně otevřenými stánkami. Číslice udává počet otevřených stránek - viz fotografie uprostřed. Uprostřed - listování současně otevřenými stránkami je podobné jako listování v Cower Flow. Počet teček pod náhledem udává počet stránek. Vpravo - při dotyku horní lišty, stránka automaticky vyroluje nahoru (na začátek) a zobrazí se pole pro zadání adresy. Při dalším dotyku do tohoto pole vyjede dole virtuální klávesnice - viz následující fotografie. 

iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Vlevo - po dotyku adresního řádku se objeví toolbar zvolené vyhledávací služby (zde Google) a virtuální klávesnice uzpůsobená pro zadávání adres (pro zadávání kontaktů obsahuje například místo položky .com položku zavináč). Uprostřed a vpravo - Safari si pamatuje již jednou zadané nebo vyhledávané adresy a nabízí je v nápovědě.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch 
Vlevo - základní zobrazení ještě ne zcela načtené stránky. Po načtení zmizí horní lišta s adresným řádkem. Uprostřed a vpravo - náhled stránky po zvětšení dvojitým poklepáním na prázdné místo stránky.

iPod Touch
Při natočení přehrávače se obraz automaticky přepne do horizontální polohy. Surfování je tak pohodlnější a většina stránek je čitelná i bez dalšího zvětšování.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Vlevo - YouTube sice přes safari spustíte, ale film vám nepoběží. Místo toho se objeví chybová hláška - viz fotografie uprostřed. Vpravo - zobrazení historie je stejné jako na desktopu. 

iPod Touch boduje podruhé: Sledujeme videa na YouTube

Videa z YouTube přesto můžete na iPodu sledovat. Umožňuje to speciální předinstalovaná verze. K dispozici je vyhledávání a přehled nejsledovanějších videí. Stejně jako u Safari si můžete nejoblíbenější filmečky založit do bookmarků.

Pod ikonkou More jsou nejlépe hodnocená videa (Top rated), aktuálně přidaná videa (Most Recent) a historie vašeho brouzdání po YouTube.

Po spuštění filmu se displej automaticky přepne do horizontální polohy. Podobně jako na desktopu je možné film přetáčet, zapauzovat nebo zazoomovat.

Výdrž akumulátoru v pohodě stačí na tři celovečeráky. Pohybuje se kolem pěti hodin.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Vpravo - po přehrání filmu se objeví podrobné informace a související videa.

iPod Touch

iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Uprostřed - nejsledovanější videa. Vpravo - pod ikonkou More naleznete nejlépe hodnocená videa, aktuálně zařazené filmy a historii.

iPod Touch přehrává filmy a fotografie

Asi nikoho nepřekvapí, že iPod se nekamarádí s kodeky DivX a Xvid. Přesto mě to i vzhledem ke kvalitě displeje (úhlopříčka 9 cm, rozlišení 480 x 320 při 163 pixelech na palec) dost zamrzelo. Takhle jsem musel, podobně jako většina filmových fanoušků, svoji sbírku DivXů poněkud zdlouhavým způsobem převést do formátu H.264. 

Touch si poradí pouze s formátem H.264 o datovém toku až 2,5 Mbps. Maximální rozlišení může být  640 x 480 obr. bodů při snímkovací frekvenci 30 fps (audio AAC-LC až 160 kbps, 48 kHz). Koncovka souboru musí být následující: .m4v, .mp4, nebo .mov.

Playback je zcela plynulý. Ke kvalitě obrazu nelze mít výhrady. V krabičce dokonce naleznete jakýsi podstaveček, do kterého si můžete iPod při sledování filmů postavit.

iPod lze stejně jako předešlé generace přehrávačů propojit s televizí. Bohužel však není kompatibilní se stávající verzí AV kabelů a některých dokovacích kolébek. Zvuk je podle dostupných informací přenášen bez problémů, ale obraz neprojde. Bohužel žádný funkční kabel jsme neměli k dispozici a propojení s televizí tedy nemohli vyzkoušet.

Statické obrázky zobrazuje iPod neméně kvalitně. Bohužel i fotky (JPEG) do něj musíte ládovat přes iTunes. Prohlížení a zvětšování obrázků patří k tomu nejefektnějšímu, co Touch nabízí.

iPod Touch
Stejně jako při přehrávání filmů z YouTube se při prvním dotyku obrazovky objeví ovládací prvky a po chvilce automaticky zmizí.

iPod Touch
iPod Touch lze propojit s televizí. Bohužel však není kompatibilní se stávajícími kabely pro předchozí generaci iPodů.

iPod Touch
V základním balení naleznete i plastový podstavce pro postavení iPodu například na stůl a utěrku na displej.

iPod Touch iPod Touch
Vlevo - nastavení pro přehrávání videa. Vpravo - při prohlížení fotografií se nejprve objeví obrazovka s náhledy. Po rozkliknutí vybraného obrázku se tento zvětší. Při otočení přehrávače se displej přepne do horizontální polohy. Snímek stačí prstem odsunout z obrazovky a objeví se další.

iTunes Store - vynikající zdroj inspirace, ale bez možnosti nákupu

Jako občan České republiky si v obchodě iTunes zatím oficiálně nekoupíte ani notu. Připojit na stránky se však i s Touchem můžete.

Přehrávat lze pouze ukázky skladeb, což může být dobrý způsob, jak pro sebe objevit nové skupiny a interprety.

Přes Touch se dostanete pouze do oddělení hudby. Bohužel však není možné stahovat ani podcasty, které jsou jinak pro uživatele v ČR dostupné.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Vlevo - základní obrazovka iTunes Store. Uprostřed - přehrávání ukázky z vybrané skladby. Vpravo - pokud kliknete na ikonku s cenou, objeví se tato hláška informující vás, že nemáte založeno konto na iTunes Store.

 iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Vlevo - k dispozici je žebříček nejoblíbenějších (nejprodávanějších) skladeb rozdělených podle žánrů. Uprostřed - při vyhledávání iTunes nabízí kontextovou nápovědu. Vpravo - hledat alba lze i podle žánru.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch

Další funkce iPodu Touch

U žádného iPodu nesmí chybět kalendář s úkolovníkem synchronizovatelný s Outlookem. Bohužel úkoly na rozdíl od kontaktů nelze zadávat přímo do přehrávače.

Nechybí stopky, odpočítávání, kalkulačka a výběr světových časů.

iPod Touch může také fungovat jako budík. Vybrat si můžete z několika zvukových efektů, které jsou však na můj vkus pro tvrdé spáče příliš tiché.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Vlevo - pokud přehrávači dochází šťáva, dává to v pravidelných intervalech najevo varovnou tabulkou. Uprostřed - kalendář je možné synchronizovat s úkoly v Outlooku. Vlevo - kontakty lze zadávat přímo do přehrávače přes vuirtuální klávesnici.

iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Vlevo a uprostřed - kontakty lze zadávat přímo do přehrávače. Vpravo - kalkulačka

iPod Touch iPod Touch iPod Touch
Vlevo - s Touchem budete vždy vědět, kolik je hodin. Uprostřed a vpravo - odpočítávání může zakončit zvukový signál dle výběru.

 iPod Touch  
 cena (v ČR podle dostupných informací):  12390 Kč za 16GB verzi - v prodeji od ledna 2008
 kapacita:  8 či 16 GB
 displej:  úhlopříčka 8,89 cm, rozlišení 480 x 320
 přehrává audio:  AAC, MP3, Apple Lossless, AIFF, WAV
 přehrává video:  H.264
 rozhraní  USB 2.0 (spec. iPod konektor), Wi-Fi
 systémové požadavky:  PC-Win: Win XP SP2/Vista, iTunes 7.4
 MAC: MacOS X v10.4.10, iTunes 7.4
 obsah balení:   sluchátka, USB kabel, adaptér do dockovacích stanic, leštící utěrka, stojánek, návod k použití
 rozměry (š x v x h) :  61 x 110 x 8 mm
 hmotnost:  120 g

Shrnutí: koupit či nekoupit

iPod Touch je podle našeho názoru nejlepší iPod, jaký kdy byl vyroben. 

V porovnání s iPodem Touch byly všechny dosavadní generace tohoto populárního přehrávače pouhou evolucí. Zatímco iPhone odstartoval revoluci mezi mobily, iPod Touch, který ze svého mobilního kolegy převzal vzhled i řadu funkcí, se chystá rozpoutat bouři mezi MP3 přehrávači.V Čechách se začne prodávat až v lednu a rozhodně se nezařadí mezi nejlevnější přístroje. Za verzi se  16 GB paměti zaplatí zájemci 12390 Kč. Pokud si iPod pořídíte v USA vyjde vás na necelých 400 dolarů, což je za 16GB verzi cena velmi přijatelná.

Ultratenký (tloušťka 8 mm) a multimediální Touch tentokrát neporáží konkurenci jen svým bezchybným zevnějškem a do detailů promyšleným dotykovým ovládáním, ale zejména možnostmi, které uživateli přináší. Na trhu těžko najdete jiný flashový MP3 přehrávač vybavený WiFi čipem pro bezdrátové připojení k internetu. Integrovaný prohlížeč Safari korektně zobrazí i stránky s českou diakritikou. Název webu vyťukáte na virtuální QWERTY klávesnici a je to. Podobně jako na počítači si můžete vytvořit i seznam oblíbených webů.

Pro pohyb po stránce, stejně jako pro listování v menu nebo seznamu alb, stačí v požadovaném směru přejet prstem po displeji. Ipod na povely dotykem reaguje naprosto bezchybně a velmi svižně. Přes zvláštní ikonku si můžete spustit dokonce i videa umístěná na serveru YouTube. V tom případě se orientace přístroje automaticky přepne z vertikální do horizontální polohy tak, aby se naplno využil jemný, širokoúhlý displej s úhlopříčkou devět centimetrů. K již klasickým funkcím applovský přehrávačů patří kalendář a seznam kontaktů, které je možné synchronizovat s Outlookem v počítači. Kontakty včetně e-mailů apod. lze do iPodu zadávat přímo, opět přes virtuální klávesnici.

Dotykové ovládání je poznávacím znamením všech iPodů (kromě Shuffle). Touch však jde v tomto ohledu nejdál. Kromě vypínače na vrchní hraně přehrávače a jednoho tlačítka pro rychlý návrat do hlavního menu, na něm žádné fyzické ovládací prvky nenajdete. Vše má na starosti dotykový displej, který mění orientaci podle toho, jak přístroj natočíte.

Vedle klasické hudební knihovny tříděné dle názvu alba, jména interpreta nebo skladatele a žánru, nabízí iPod i takzvanou funkci cowerflow. Na displeji se zobrazí přebaly všech uložených alb, kterými listujete opět pouhým pohybem prstu.

Touch skvěle přehrává i filmy. Ty musíte mít uloženy ve formátu H.264. Na internetu je ke stažení zdarma celá řada starších filmů i video podcastů v tomto formátu.

Efektní je také prohlížení fotografií (JPEG). Obrázek například zvětšíte pohybem prstů od sebe. Veškerý obsah musíte do iPodu naládovat přes program iTunes, který je potřeba nejprve zdarma stáhnout z internetu. Již nyní se pro iPod Touch objevují první neoficiální vylepšení. Na přehrávači tak můžete prohlížet e-maily, spustit Google Maps atd.  

Pokud bych nyní kupoval nový přehrávač od Apple, rozhodoval bych se mezi iPodem Classic se 160GB harddiskem pro dlouhé cesty letadlem apod. a iPodem Touch s 16GB paměti pro každodenní používání.

  • Nejčtenější

Velký meteorit ukrýval dva minerály, které jsme doposud na Zemi neviděli

Doposud jsme podobné nerosty mohli najít jako uměle vyrobené v laboratoři nebo v teoretických pracích. Díky poslu z...

Nový rychlovlak TGV dorazil do Česka, ve Francii má začít jezdit za dva roky

Nový rychlovlak TGV ráno přejel česko-rakouské hranice a dopoledne dorazil do Českých Budějovic. Odtud jel dál do Prahy...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

„Svatba“ letounu L-39NG. Ve Vodochodech se po letech opět sériově vyrábí

Po osmi letech vývoje vyvrcholila práce na letounu L-39NG. Moderní následník slavného Albatrosu vstupuje do sériové...

KVÍZ: V roce 1939 napadl Sovětský svaz Finsko, začala zimní válka

Útokem Sovětského svazu na Finsko dne 30. listopadu 1939 začala tzv. zimní válka, která trvala až do 13. března roku...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rozpálené brzdy poslaly caravelle v plamenech k zemi. Zahynula pětina obce Humlikon

Premium Tragédie letu číslo SR 306 začala rozháněním mlhy letadlem před vzletem a gradovala jeho pádem v důsledku požáru....

Děti na prodej. Za tři stovky. Jak bují dětská prostituce v Česku

Premium Prostituce je v Předlicích naprosto běžná. Jenže i ta dětská. Obyvatelé místního ghetta popisují, jak se děti prodávají...

Takoví slušní lidé, říkali o nich. Rodině přitom vládl teror a nechutnosti

Premium Muž, který ten prosincový den přišel na místní oddělení VB Strašnice, vypadal velmi rozpačitě. „Ono se to bude zdát asi...

RECENZE: Vzal to Radegast. Největší dar přináší konečně zase pohádku

Premium Ani světácky se tvářící fantasy jako Princezna zakletá v čase 2, ani rozjímání o smrti jako Princ Mamánek. Příběh...

Nová sluchátka Apple budou fungovat lépe, když poznají tvar ucha

Apple ve středu na speciální konferenci uvedl vedle nových hodinek a telefonu i další generaci malých sluchátek AirPods...

QD-OLED, tajemná zkratka, která je u televize zárukou skvělého obrazu

Advertorial U televizorů značky Samsung si mohou zákazníci vychutnat špičkovou kvalitu obrazu bez ohledu na okolní osvětlení, tedy...

Nenechte se napálit při výběru levného televizoru, je to docela snadné

Premium Logo Tesla na televizoru kdysi měla většina českých domácností. To by se určitě líbilo i dnešnímu obchodnímu...

Soundbar Sonos vs. Samsung: hodně muziky za málo peněz, ale každý jinak

Jsou to žhavé novinky, stojí prakticky stejné peníze, mají sloužit ke stejnému účelu..., ale těžko byste našli...

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Zemřela Kirstie Alleyová. Hvězda trilogie Kdopak to mluví podlehla rakovině

Po krátkém boji s rakovinou zemřela v 71 letech americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Politik opustil partnerku a děti po šestnácti letech kvůli pornoherečce

Německý politik Hagen Reinhold (44) opustil svoji dlouholetou partnerku Karoline Preislerovou (51), se kterou má tři...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...