Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Jak si vybrat pod stromeček DVD rekordér

Vybíráte si DVD rekordér, DVD přehrávač nebo domácí kino. Poradíme vám na co si dát pozor a jaké funkce za své peníze dostanete. Vánoce se již tradičně snaží všechny televize zpříjemnit svým divákům celou řadou oblíbených pohádek a filmů, proč si je tedy nenahrát s pomocí nového DVD rekordéru.

Minulým Vánocům kralovaly DVD přehrávače. Hitem těch letošních by se mohly stát DVD rekordéry. Jejich ceny neustále klesají a nejlevnější přístroje je možné pořídit v internetových obchodech již kolem čtyř tisíc korun. Za tuto cenu však dostanete pouze neznačkový model s minimálními funkcemi, který nahrává na DVD-R/RW nebo DVD+R/RW případně na oba typy disků. Na trhu existuje celá řada přístrojů všech cenových kategorií, mezi kterými si určitě vybere.

Co nabízí DVD proti VHS?

Při výběru si musíte nejprve zodpovědět dvě zásadní otázky: co všechno od svého DVD rekordéru očekáváte a kolik do něj hodláte investovat. Dříve, než se podíváme na jednotlivé varianty, které se nám nabízejí, shrňme si, v čem se formát DVD liší proti videokazetám. Hlavními přednostmi DVD jsou mnohem kvalitnější obraz a prostorový zvuk v digitální kvalitě. Kromě toho disponuje DVD v závislosti na výbavě daného titulu možností zvolit si jazykovou verzi doprovodného zvuku, jazyka titulků, výběr pohledu kamery a další. Naproti tomu nevýhodou je při použití nepřepisovatelných disků DVD-R nebo DVD+R v rekordéru nemožnost editace záznamu, mazání a opětovné nahrávání. Tento problém částečně řeší přepisovatelné disky DVD-RW a DVD+RW a v plné míře DVD-RAM, který však podporují dražší modely a má nejdražší média.

Nevýhody formátu DVD-RAM však plně vyvažují jeho přednosti. Záznam na DVD-RAM můžete libovolně mazat, vystřihovat reklamy, vytvářet kapitoly, ale také současné nahrávat a sledovat tentýž pořad od začátku (vynikající, když přijdete pozdě domů a nahrávání už běží). Těmito schopnostmi se mohou kromě DVD-RAM pochlubit již jen přístroje s vestavěným pevným diskem. V případě HDD rekordérů však máte navíc k dispozici obrovskou nahrávací kapacitu, která představuje desítky až stovky hodin.

Naše recenze:

 • Vyplatí se DVD i digitální televize v jediném přístroji?
 • Velký test DVD/VHS rekordérů. Vyberte si
 • Velký test přenosných DVD přehrávačů do auta i na chatu
 • Převeďte si jednoduše svou sbírku videokazet na DVD
 • DVD přehrávač Panasonic nabízí za málo peněz hodně muziky
 • Dánský příspěvek do rodiny HDD rekordérů
 • Zahoďte video a nahrávejte na harddisk
 • Pusťte si svá oblíbená DVD na cestách Filmy nejen u počítače (duel elegantních low-endových přehrávačů s DivXem a prostorovým zvukem)
 • U nahrávek na DVD nehrozí pokles či dokonce jasná ztráta kvality ani během mnohanásobného přehrávání jak je tomu v případě videokazet. Cena DVD médií je navíc velice nízká. Pokud budeme počítat s cenou jednorázově zapisovatelného DVD+R, DVD-R v průměru 12 Kč, pak nás hodina záznamu při kapacitě 120 minut v rozumné kvalitě vyjde na šest korun. Nevýhodou však je, že záznam můžeme pořídit pouze jednou. V případě přepisovatelného disku DVD+RW se z cenou dostáváme zhruba na 26 Kč a hodina záznamu pak vyjde na 13 korun. Jak již jsme se zmínili nejdražší variantou je nahrávání na DVD-RAM (cca 80 Kč), kdy hodinu pořídíte za 40 Kč. Pro porovnání pokud bereme cenu 30 Kč za prázdnou 240minutovou videokazetu, pak hodina nahrávání stojí 7,50 Kč. Otázkou, zda se již vyplatí vyměnit videorekordér za DVD rekordér jsme se podrobně zabývali v článku Proč už nekupovat video.

  DVD rekordéry přehrávají stejné formáty jako obyčejné přehrávače

  Kromě nahrávání umožňují DVD rekordéry i přehrávání a to nejen zaznamenaných programů, ale i celé řady formátů, ale zde se již dostáváme k jejich podobností s obyčejnými DVD přehrávači. Standardními podporovanými formáty jsou DVD-Video, hudební CD, CD-R/RW, VCD (Video CD) a u většiny z nových modelů i SVCD (Super Video CD). Stejně tak prakticky všechny nové modely zvládají přehrát skladby MP3 a prohlížet obrázky ve formátu JPEG vypálené na CD. Některé přístroje podporují kromě MP3 i formát WMA. Audiofilové mohou zvolit některý z high-endových přístrojů, který kromě těchto formátů zvládá některý ze dvou nových konkurenčních zvukových formátů, jimiž jsou DVD-Audio nebo SACD (Super Audio CD). Podpora zapisovatelných a přepisovatelných DVD disků DVD-R/RW, DVD+R/RW a DVD-RAM záleží na konkrétním výrobci.

  Stále větší podporu ze strany výrobců, a to i velkých značek, si získávají původně počítačové filmové formáty DivX a Xvid. Poté co úspěšně ovládly DVD přehrávače se s nimi můžeme setkat již i u rekordérů, byť v tomto případě se jedná pouze o přehrávání.

  DVD rekordér pro nenáročné

  Stříbrný DVD rekordér CyberHome CH-DVR 750 můžete v internetových obchodech pořídit již za 4 400 Kč. Za tuto cenu získáte přístroj, který nabízí nahrávání na DVD+R/RW v šesti nahrávacích módech (HQ, SP, LP, EP, SLP). V nejnižší kvalitě umožňuje uložit na jeden disk až 6 hodin záznamu. Přístroj přehrává DVD-Video, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MP3. K připojení naleznete na předním panelu S-Video, video, stereo a i-Link/DV pro připojení videokamery. Vzadu najdete anténní vstup a výstup, vstup SCART, výstup SCART, S-Video, video, stereo, optický a koaxiální.

  DVD rekordér pro náročné

  Pro diváky, kteří na cenu nehledí a kladou důraz na kvalitu a funkce, zde máme rekordér Panasonic DMR-E500. Disponuje 400 GB pevným diskem, na který můžete uložit v nejnižší kvalitě až 709 hodin záznamu. Přístroj nahrává na DVD-RAM nebo DVD-R a díky slotu na SD karty si můžete snadno vypálit i vaše fotografie. Rekordér přehrává DVD-Audio/Video, DVD-RAM, DVD-R, CD, CD-R/RW, VCD, JPEG, MP3, MPEG2, MPEG4. Navíc dokáže konvertovat MPEG2 do MPEG4 a kopírovat záznam v MPEG4 z SD karty na pevný disk. Kromě slotu pro SD karty je vybaven ještě slotem PCMCIA a ethernetovým konektorem pro připojení k počítači. Dalšími rozhraními jsou DV vstup, AV vstupy, 2x SCART, 5.1, stereo a optický. Za Panasonic DMR-E500 zaplatíte 59 995 Kč.

  Tip Technetu

  Naším tipem na DVD rekordér s dobrým poměrem mezi výkonem a cenou je LG RH7500. Nabízí 80GB pevný disk a dále nahrává na DVD-R/RW a DVD+R/RW ve čtyřech stupních kvality (HQ, SQ, LQ, EQ). Přehrává formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MP3, WMA, Divx, Xvid a JPEG. Přístroji bohužel chybí dekodéry prostorového zvuku a nabízí pouze Surround Sound. Pro připojení máte k dispozici na předním panelu DV vstup, AV vstup a S-Video vstup. Na zadním naleznete výstupy 2x SCART, komponent, S-Video, video, stereo, koaxiální a optický a anténní vstup a výstup. LG RH7500 pořídíte za 12 600 Kč.

  Vychutnejte si prostorový zvuk

  Jednou z hlavních předností DVD je prostorový zvuk. K tomu, aby jste ho mohli využít musí být váš DVD přístroj vybaven buď integrovaným dekodérem prostorového zvuku, nebo musíte k němu připojit ještě AV přijímač s dekodérem. K plnohodnotnému domácímu kinu pak už chybí pouze sestava reprosoustav. Tím se dostáváme také k takzvaným řešení all-in-one (vše v jednom), která zahrnují kromě DVD přehrávače nebo rekordéru s vestavěným dekodérem i reproduktory. Některé z neznačkových sestav s přehrávačem je možné pořídit na internetu již kolem tří tisíc korun.

  Dalším řešením je zakoupit si ke svému přístroji samostatnou reproduktorovou sestavu. Při výběru DVD rekordéru nebo přehrávače si však dejte pozor, aby skutečně obsahoval analogové výstupy prostorového zvuku. Mnozí výrobci s oblibou na obalu uvádí, že jejich přístroj podporuje prostorový zvuk, ale má pouze digitální výstup zvuku a musíte si zakoupit navíc AV přijímač.

  Nejčastěji se u DVD setkáte se dvěma formáty prostorového zvuku. Nejrozšířenější z nich je Dolby Digital, se kterým se setkáte i u nejlevnějších přístrojů s prostorovým zvukem. Druhým nejrozšířenějším je DTS, který nabízí lepší kvalitu zvuku než Dolby Digital. Kromě těchto dvou formátů existují i další méně rozšířené formáty. Ceny DVD přístrojů s integrovaným dekodérem neustále klesají. Rozdíly v cenách mezi přehrávači s a bez dekodéru nejsou až tak velké a rozhodně je výhodnější zvolit nějaký přístroj s integrovaným dekodérem. Nikdy nevíte, jestli nebudete chtít časem rozšířit svůj systém o domácí kino. Výběrem a zapojením domácího kina jsme se zabývali v článku Kupujete domácí kino? Vyhněte se nejčastějším chybám.

  Domácí kino pro nenáročné

  Hyundai HTX827 je ideálním domácím kinem pro uživatele, kteří by chtěli domácí kino, ale nemohou do něj investovat příliš peněz. DVD přehrávač podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, HDCD, MP3, WMA, DivX 3.11 nebo vyšších, DivX 4.X, DivX 5.X, DivX Pro, Xvid, MPEG4, JPEG, KODAK PICTURE CD. Z dalších funkcí můžeme zmínit AM/FM tuner s RDS, dekodéry prostorového zvuku DD a DPL II a výstupy komponent, SCART, S-Video, video, 5.1 a stereo. Výkon sestavy reprosoustav je 5x 15W + 30W. Domácí kino Hyundai HTX827 pořídíte za 4 990 Kč.

  Domácí kino pro náročné

  Sony DAV-RH7000 se skládá z HDD rekordéru s pevným diskem o kapacitě 250 GB a sestavy reprosoustav o celkovém výkonu 800W (5x 120 W + 200W). Rekordér nahrává na disky DVD-R/RW, DVD+R/RW a dvouvrstvé DVD-R a přehrává formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, SVCD, VCD, MP3 a JPG. Obsahuje digitální zesilovač S-Master, tuner s RDS a 30 předvolbami a dekodéry prostorového zvuku Dolby Digital, Dolby Pro Logic II a DTS. K připojení slouží vstupy SCART, 2x S-Video, 2x video, audio, vstup na mikrofon a výstupy komponent, SCART, S-Video, video, 5.1, stereo a sluchátka. Cena domácího kina činí 49 990 Kč.

  Tip Technetu

  Naším tipem je domácí kino Thomson DPL 953REC s rekordérem a sestavou reprosoustav, která nabízí výkon 5x 20W + 50W. Reprosoustavy jsou širokopásmové a můžete je připevnit na zeď. Doplňuje je pasivní subwoofer s bassreflexem. Rekordér ukládá záznam na DVD+R/RW a přehrává DVD, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, SVCD, VCD, DivX (5,4,3,VOD), MP3 a JPG. Obsahuje digitální tuner s 40 předvolbami a dekodéry prostorového zvuku Dolby Digital DPL I a II. K připojení máte k dispozici vstupy S-Video, video, stereo a výstupy komponent, SCART, S-Video, video, 5.1, audio a sluchátka. Za Thomson DPL 953REC zaplatíte 10 290 Kč.

  Důležitým parametrem je kvalitní zapojení

  K tomu, abyste naplno využili možností, které nabízí formát DVD, nesmíte podcenit ani otázku zapojení. Měli byste přivádět videosignál do televizoru tím nejkvalitnějším výstupem, který máte k dispozici. Nejlepšími analogovými videovýstupy jsou komponentní výstup s rozdílovým signálem YUV (Y/Pb/Pr), který však naleznete spíše u dražších modelů. Použít lze i složkový výstup s oddělenými barvami RGB, který je vyveden na konektory scart. O něco nižší kvalitu poskytuje videovýstup s oddělenou jasovou a barevnou složkou S-Video s konektorem hosiden. Nejnižší kvalitu pak nabízí výstup pro běžný složený (kompozitní) videosignál s konektorem cinch. S digitálním videovýstupem se setkáte pouze u těch nejvyšších modelů.

  Některé dražší přístroje disponují funkcí Progressive Scan (Neprokládané řádkování), která zajišťuje jasnější a čistší obraz. K tomu, abyste jí mohli naplno využít, musí být váš DVD přehrávač i zobrazovač osazeny komponentním výstupem a vstupem YUV (Y/Pb/Pr). S tímto vstupem se však spíše než u klasických CRT televizorů setkáme u LCD a plazmových televizorů a u projektorů. Důležité samozřejmě je, aby progresivní scan podporoval disky v normě PAL.

  DVD přehrávač pro nenáročné

  DVD přehrávač Vivax imago DVD-K200 je ideálním přístrojem pro uživatele, kteří nechtějí investovat příliš peněz a nezáleží jim na značce. DVD-K200 podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DivX, Xvid, MPEG4, MP3 a JPG. Navzdory své ceně nabízí dekodéry prostorového zvuku. K připojení máte k dispozici komponentní videovýstup, SCART, S-video, video, 5.1, stereo, optický a koaxiální. Přehrávač je region free a stojí 1178 Kč.

  DVD přehrávač pro náročné

  Chcete tu nejvyšší možnou kvalitu v reprodukci obrazu i zvuku? Pak je Onkyo DV-SP1000E Integra tím pravým přehrávačem pro vás. Jedná se o Univerzální THX certifikovaný DVD-Audio/Video/SACD přehrávač, který nabízí konverzi do HDTV, integrované dekodéry DD a DTS a kromě klasických výstupů rozhraní HDMI a i.LINK. Jeho cena činí 129 990 Kč.

  Tip Technetu

  KiSS DP-600 je více než jen DVD přehrávač. Může být i centrem vaší digitální domácnosti. Díky spojení Videa High Definition (v rozlišení až 1920x1080) a super kvalitního HDMI rozhraní, získáte naprosto čistý a dokonalý obraz v kvalitě jakou neuvidíte nikde jinde. Dále podporuje formát Windows Media 9 (HD/SD), MPEG-4 (HD/SD), H.264 (HD/SD), DivX (HD/SD), XviD, Nero Digital, MP3, WMA, OGG Vorbis a JPEG. Všechny formáty můžete přehrávat nejen z vložených médií DVD±R/RW nebo CD-R/RW, ale díky rozhraním 10/100Mbps a Wi-Fi 802.11g přímo z vašeho počítače nebo streamovat z internetu. Za KiSS DP-600 zaplatíte 11 412 Kč.

  Zvuk bývá u těchto přístrojů vyveden jednak na analogové konektory scart, ale v případě přehrávačů s integrovaným dekodérem jsou ještě navíc jednotlivé kanály vyvedeny na samostatné konektory cinch. Kromě analogové zvuku mohou být některé modely ještě vybaveny digitálními výstupy, a to buď elektrickým koaxiálním výstupem nebo optickým výstupem přes konektor Toslink. Některé takto vybavené modely mají jen jeden z těchto výstupů. Existují však přístroje, které mají oba typy digitálních audio výstupů.

  Související odkazy:

 • Proč už nekupovat video
 • Kupujete domácí kino? Vyhněte se nejčastějším chybám
 • VHS se i u nás muselo sklonit před DVD
 • DivX není formát pro zloděje
 • Boj o nástupnictví po DVD graduje
 • Odsunou DVD rekordéry VHS do zapomnění?
 • Špičková kvalita něco stojí
 • V kategorii od pěti do patnácti tisíc neplatíte pouze za značku
 • DVD přehrávače do pěti tisíc nabízejí stále více funkcí
 • Blíží se konec videorekordérů
 • Co by měl Ježíšek vědět o nákupu DVD přehrávače
 • DVD z USA si u nás obvykle nepřehrajete

  Celý svět byl na základě požadavků filmových studií rozdělen do šesti oblastí. Důvodem k tomuto byl fakt, že filmy nejsou uváděny do kin a na pulty obchodů ve stejnou dobu. Může se tak stát, že zatímco v jedné zemi přichází film teprve do kin, jinde už vyšel na DVD a distributoři by tak přicházeli o zisky ze vstupného. V praxi to znamená, že pokud vlastníte u nás zakoupený DVD přehrávač region 2 (Evropa) a přivezete si DVD disk z USA, což je region 1, tak si jej nepřehrajete. Na trhu však existují i multiregionální DVD přístroje, které přehrají DVD disk z kteréhokoli regionu. Většinou se však jedná o levnější neznačkové modely. Příkladem je DVD přehrávač H&B DX-3220, jehož recenzi si můžete přečíst zde.

  DVD na cesty a kombinované přístroje

  Kromě klasického stolního DVD přehrávače si můžete, pokud často cestujete a chcete si svůj DVD přehrávač vozit s sebou, vybrat některý přenosných přehrávačů. Tyto přístroje svou konstrukcí vzdáleně připomínají notebook bez klávesnice a jsou vybaveny malým LCD displejem. Oproti stolním přehrávačům se stejnými parametry jsou výrazně dražší.

  Dalšími možnostmi jsou nejrůznější komba tedy přístroje, které v sobě spojují několik zařízení jakými jsou DVD přehrávač, DVD rekordér, videorekordér, DVB-T tuner, harddisk nebo čtečka paměťových karet. Toto řešení je elegantnější a zabere méně místa než několik samostatných přístrojů.

  Slovníček pojmů

  AV receiver: přístoj, který obsahuje tuner nebo DVD, dekodéry prostorového zvuku a předzesilovač s přepínačem vstupů a zesilovač. Pokud nemá váš DVD přehrávač integrované dekodéry, potřebujete jej k sestavení domácího kina.

  Cinch: Dvoupólový souosý konektor pro vstupní i výstupní zařízení, který slouží především pro přenos zvuku, ale i obrazu.

  DD (Dolby Digital): digitální kódování zvuku, které může používat jeden (1.0) až šest (5.1) kanálů. Jedná se o schválená závazný formát pro DVD.

  Dekodér: Samostatný komponent v sestavě domácího kina nebo integrovaný čip, který umožňuje rozkódování zvuku do více kanálů.

  DVD-AUDIO: Na trhu od poloviny roku 2000. Tento formát určený pouze pro záznam zvuku je podobný disku CD-Audio, ale nabízí 16,20 a 24 bitové samplování s frekvencí od 44,1 do 192 kHz.

  Hosiden (S-video): Speciální konektor, který umožňuje vedení videosignálu s oddělenou jasovou a barvonosnou složkou (S-video).

  Koaxiální Vstup/výstup: vstup/výstup se speciálním takzvaným souosým kabelem s jednou žílou.

  Progressive Scan (režim tzv. progresívního snímání): Režim, ve kterém není obraz snímán prokládaně po půlsnímcích, ale vždy celý. Výsledkem je především odstranění neostrosti pohybujícího se snímku a při zastavení pohybu máme vždy nerozmazaný snímek.

  RGB (Red,Green,Blue): Obrazový signál je rozdělený na tři zákl. barvy - červenou, zelenou a modrou. Díky čemuž bylo dosaženo vysoké obrazové kvality. Konkurenční méně obvyklý signál YUV pracuje s rozdílovými složkami signálu.

  SACD: nástupce standardního formátu CD-DA, který umožňuje reprodukci zvuku v daleko vyšší kvalitě a navíc i ve vícekanálové formě

  Autor:

  Fagradalsfjall online

  Sledujte živě aktivní sopku na Islandu. Erupce začala po týdnech otřesů 19. března a zláště pak v noci nabízí fascinující podívanou.

  • Nejčtenější

  Už se nemusíte bát pomalého zapínání nebo restartování PC

  Jedním z nejvíce frustrujících problémů počítačů s operačním systémem Windows se může stát jeho pomalé spouštění. Od...

  Bitevníkem načerno. Nenápadný vojenský dříč dostal zuby přes odpor letců

  OV-1 Mohawk se stal během své kariéry platformou pro sofistikované průzkumné systémy, ale osvědčil se i v jiných...

  Poslední bojový letoun armády USA byl něco mezi sporťákem a stíhačkou

  Firma Grumman je známá především námořními letouny. Mezi typy, které jsou neprávem na okraji zájmu, patří nenápadný...

  Sraženiny po vakcínách: jak vznikají, jak jsou časté a jak se projevují

  Začíná být jasné, že některé vakcíny proti covidu-19 mají nečekané vážné vedlejší účinky, které klinické studie...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  KVÍZ: Znáte letadla studené války? Mnohá bojovala i v horkých konfliktech

  Bojová letadla z hloubi studené války k nám dnes přiletí prostřednictvím rozpoznávacího kvízu. Ať už si chcete...

  Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

  Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

  Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

  Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

  Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

  Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  • Další z rubriky

  Analogová rádia ještě nezahazujte, digitalizaci možná přežijí

  Výměnu milionů televizních přijímačů již mají Češi za sebou, podobný osud v budoucnu čeká i všechny analogové...

  Jsou takový zázrak, jak na Facebooku tvrdí? Zkusili jsme sluchátka PaMU

  Dost často v diskuzích čteme, jak jsou sluchátka tradičních výrobců zbytečně předražená a že se vyplatí koukat po méně...

  Test: Větší televizi nepořídíte. Novinka Samsungu kreslí na zeď laserem

  Premium Jako první v Česku jsme vyzkoušeli laserový projektor na ultrakrátkou vzdálenost Samsung Premiere. Má vestavěné...

  No sláva! Spotify HiFi nabídne kvalitu i pro náročnější posluchače

  Spotify představilo novinky pro letošní rok. Rozšíří se na další trhy, přinese zajímavé nové podcasty a především...

  Královna se rozloučila s Philipem bílými květinami a vlastnoručním vzkazem

  Královna Alžběta II. se rozloučila s mužem, který stál po jejím boku celých 73 let. Posledními vzkazy pro prince...

  Je to podraz, říká organizátor koncertů Cesta ze tmy. S projektem končí

  Už za týden měl prostory pražské Lucerny rozeznít první koncert ze série Cesta ze tmy. Ministr zdravotnictví Petr...

  Z Philipova pohřbu odcházeli bratři William a Harry v důvěrném hovoru

  Na hradu Windsor byl v sobotu pohřben princ Philip, manžel královny Alžběty II. Velká pozornost se upírala také na...

  Pohřbít psa na zahradě? Splnit podmínky vyhlášky je téměř nemožné

  Chov zvířecího mazlíčka nepřináší jen radosti. Každý bude muset jednou řešit otázku kam s ním, až život jeho čtyřnohého...

  Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

  Premium Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky...