Klasický poměr stran širokoúhlých televizorů - 16:9, ne zcela odpovídá poměru stran filmového políčka. To má zpravidla poměr širší, takzvaně anamorfní - 2,35:1. Filmové přepisy na DVD a Blu-ray discích tak jsou na 16:9 televizorech lemovány černými pruhy nad a pod obrazem.
Na novém televizoru Philips s poměrem stran 21:9 tak filmový obraz zaplní celou plochu obrazovky. Představený 56" (142cm) model má rozlišení 2560 x 1080 obrazových bodů. Vstupní HD signál se proto musí před zobrazením přepočítat, respektivě převést na vyšší rozlišení.
Obraz je kreslen s frekvencí 200 Hz (odezva panelu je 1 ms), o jeho kvalitu se stará obvod PerfectPixel HD a atmosféru při sledování má vylepšit nová verze systému Ambilight - Spectral 3. Ambilight je vlastně podsvětlení televize, které mění barvu a intenzitu dle aktuálního dění na obrazovce.
Prostřednictvím integrovaného Wi-Fi se televizor připojí do domácí sítě a internetu.
Funkce NetTV nabízí přístup do zpravodajských a komunitních portálů, ale i přímý přístup na internet. Ten je poněkud pomalý, navíc nemáme tušení proč bychom měli surfovat s malým ovladačem v ruce, každopádně stránky renderoval docela hezky. Sám před spuštěním prohlížeče varuje, že si neporadí se všemi webovými technologiemi.
Televizor podporuje protokol DLNA, z domácího multimediálního serveru tak ochotně přehraje filmy, hudbu i fotografie.
Televizory jsou k Blu-ray přehrávačům běžně připojeny bezdrátově - bezztrátovým přenosem s plným HD rozlišením.
Zájimavá je i nová generace televizoru Aurea. Pomocí 250 berevných LED diod v rámu televizoru rozšiřuje vnímání velikosti obrazu. Pomocí průzoru na zadní stěně je takto osvětlena i zeď za televizorem.
21:9 televizor bez potíží zvládá i 3D zobrazení. Je nezbytně nutné použít speciální brýle, prostorový efekt je pak velmi výrazný. Zrovna u 3D je volba tohoto poměru stran sporná - drtivá většina 3D materiálu je v poměru 16:9.