Zlínští volejbalisté Marek Tomáš (vpravo) a Michal Čechmánek.

Zlínští volejbalisté Marek Tomáš (vpravo) a Michal Čechmánek. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Zlínští volejbalisté využili proti Ostravě až sedmý mečbol

• 1
K těsnému pětisetovému vítězství nad Ostravou potřebovali zlínští volejbalisté sedm mečbolů! Rozhodující pátý set získali málo vídaným skóre 22:20.

"Poslední set jsme si hodně zkomplikovali, ale nakonec jsme to zvládli," vydechl si trenér Fatry EkoSolar Zlín Roman Macek.

Domácí získali za výhru dva body, a proto jim nevyšel útok na první místo v tabulce. Vinou horšího skóre zůstali za Českými Budějovicemi, které měly volno, a klesli i za Benátky nad Jizerou, jež získaly tři body.

"Postavení v tabulce není v této fázi sezony důležité. Mnohem víc mě těší, že jsme to ubojovali," pochvaloval si Macek.

Domácí mohli získat všechny tři body. Jenže zbytečně pokazili druhý a hlavně čtvrtý set. Do něj vstoupili parádně a rychle vedli. Ovšem pak jejich hru srážel stále větší počet chyb, takže najednou to bylo 17:17 a vzápětí dokonce 17:23. Následné vzepětí přišlo příliš pozdě.

"Chyb bylo opravdu hodně," přisvědčil Macek. "Na vině byly těžké herní situace," dodal. "Navíc my jsme ve vypjatých situacích ukázali vnitřní sílu," zareagoval trenér Ostravy Zdeněk Šmejkal.

Rozhodující pátý set nabídl neuvěřitelné drama. Ale opět za něj mohly zlínské chyby. Domácí vedli 8:5, ale po Sobotkově servisu to najednou bylo 8:9. "Sobotka podával skvěle, ale při prvním podání nás rozhodčí poškodili. Míč skončil v autu," zlobil se Macek.

Od té doby žádný tým dlouho nemohl získat dvoubodové vedení. Na první dva mečboly dosáhl Zlín, ale promarnil je. Vzápětí byla stejně neúspěšná Ostrava. Domácí pak znovu získali výhodu na svou stranu, jenže hosté si dlouho dokázali poradit.

Rozhodnutí padlo za stavu 20:20. Nejprve Čechmánek zaútočil středem, a pak při jeho podání soupeře zablokovala dvojice Krba, Sedláček.
"V koncovce jsem měli smůlu, ale byl to hezký volejbal a důstojná oslava konce roku," podotkl ostravský kouč Šmejkal.