Na bloku ostravští Konečný (vlevo) s Kubalou

Na bloku ostravští Konečný (vlevo) s Kubalou | foto: Jaroslav Ožana, MF DNES

Volejbalisté Ostravy vstoupili vítězně do extraligy

• 1
Volejbalisté Ostravy, kteří měli v prvním kole volno, vstoupili dnes do nového ročníku extraligy vítězstvím 3:1 nad Příbramí. Stejným výsledkem skončil souboj Ústí nad Labem a Brna, tedy dvou celků, jež o víkendu na úvod prohrály.

Příbramský tým pod vedením reprezentačního kouče Jana Svobody byl v prvních dvou setech domácím více než vyrovnaným soupeřem. První sadu ztratil až 26:28, ve druhé díky výhře 25:23 vyrovnal.

Pak se však výrazně prosadil domácí celek DHL, hostům nepomohlo ani prostřídání sestavy a tak se staly další dva sety a tím i premiérový zápas sezony kořistí Ostravy.

Ústečtí volejbalisté otočili vývoj zápasu, který se pro ně nevyvíjel dobře. V prvním setu neudrželi domácí těsné vedení a jejich chyb využilo Brno v koncovce.

Ve vyrovnaném druhém dějství se skóre přelévalo, od stavu 14:15 zlepšilo Ústí obranu, servis i útok a soupeři bodově odskočilo. Zraněnou oporu Severočechů Smrčinu úspěšně nahradil mladík Pěkný.

Třetí set byl jasnou záležitostí domácích, jejichž největší oporu byl nestárnoucí Bican. V závěrečném dějství si domácí udržovali mírný náskok a proměnili první mečbol.