Felix Fischer z RV Berlín smečuje proti rozvrácenému bloku Českých Budějovic, který tvoří Vladimír Sobotka (vlevo) a Rojas Guevara. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

České Budějovice se loučily s Ligou mistrů výhrou a v pohárech nekončí

• 0
Vítězstvím se rozloučili volejbalisté Českých Budějovic s Ligou mistrů. V šestém kole porazili RV Berlín 3:1, ve skupině B si připsali druhou výhru a budou ve své evropské misi pokračovat. Jako druhý nejlepší tým na třetích příčkách sedmi skupin si zahrají čtvrtfinále Poháru CEV.

Jihočeši zakončili skupinu se sedmi body a dvěma výhrami, což se jim v jednom ročníku Ligy mistrů ještě nepodařilo. Před Berlínem zdolali Budvu. "Útočně byla naše síla rozložena na víc hráčů, takticky výborně zvládl utkání (nahrávač) Zapletal. Pomohla nám domácí atmosféra plné haly," řekl trenér Jan Svoboda.

Do domácí rozlučky vstoupili volejbalisté nebojácně, do poloviny setu drželi se soupeřem krok a zaplněná hala mohla ocenit nápadité akce zkušeného Zapletala. Pak ale hosté odskočili, rozdíl byl zejména v kvalitě podání a na příjmu, a náskok udrželi.

Druhý set začal velmi dobře Rojas, bloky zajistil Českým Budějovicím vedení 8:4. Tento rozdíl ve skóre vydržel i do koncovky. Velkou bojovností, po bodech ze servisu Sukuby i Sobotky a s přispěním střídajícího Jakuba Novotného rozjetý Jihostroj vyrovnal.

A ve spanilé jízdě pokračoval i ve třetím setu. Vedl už 16:11, ale hosté se nevzdali, vystřídali a náskok domácích se jim podařilo zlikvidovat.

Vypjatou koncovku ukončil ranou do útočné zóny Rojas a Jihostroj už měl jistý nejméně bod. Urvat však chtěl všechny tři, Zapletal hledal spoluhráče přesnými nahrávkami a soupeř už nedostal šanci převzít zpátky iniciativu. První mečbol proměnil blokem Mach.

"Jsme strašně šťastní, že jsme vyhráli. Víc jsem křičel, než jsem hrál," radoval se Novotný. "Je to moje první Liga mistrů, jsem strašně rád, ani nevím, jestli jsme postoupili aspoň do CEVu," doplnil ho Sobotka, který před sezonou přišel z Ostravy.

V Lize mistrů bude pokračovat jen 12 týmů, do Poháru CEV přešly čtyři celky ze druhých a třetích míst v sedmi skupinách. Českobudějovičtí volejbalisté si tak v lednu ještě zahrají o Final Four Poháru CEV, soupeře zatím neznají.