Stanislav Mitáč koučuje volejbalistky Olympu.

Stanislav Mitáč koučuje volejbalistky Olympu. | foto: Jindřich Douda, PVK Olymp Praha

Olomoucké volejbalistky už nejsou neporažené. Prohrály s Olympem

• 2
Vítězná série volejbalistek Olomouce skončila v extralize po 18 zápasech. V úvodním kole nadstavbové části doma prohrály s Olympem, navíc bez získaného setu. Domácí kouč Teplý nenasadil nejsilnější sestavu, Pražanky uspěly proti Olomouci po čtyřech letech.

Olomouc minulou neděli vyhrála v Brně Český pohár, v úterý bojovala o semifinále evropského Poháru CEV v rumunském Bacau a v sobotu zahájila ligovou nadstavbu. V repríze pohárového semifinále Olymp tentokrát zvítězil 25:22, 25:21 a 25:22.

Naposledy hráčky Olympu získaly olomoucký skalp v lednu 2015 v poháru, na výhru v lize čekaly ještě o rok déle.

„Jsme obrovsky spokojeni s vítězstvím i předvedenou hrou našeho týmu. Pro nás je to nesmírně cenná výhra, ale do další fáze nadstavby ji rozhodně nepřeceňujeme, protože si uvědomujeme, že proti nám nastoupily hráčky, které jsou v menším zápasovém tempu,“ uvedl kouč Olympu Stanislav Mitáč, jenž během sezony získal reprezentační posily nahrávačku Šmídovou a blokařku Purchartovou.

Jeho kolega Jiří Teplý, který je na lavičce svého klubu rovněž takřka tři desetiletí, nešetřil kritikou.

„Byl to pěkný zápas, ovšem z naší strany už méně. Začali jsme jej akademicky, a když jsme zjistili, že do toho jde soupeř nadšeně, tak jsme se lekli. Netlačili jsme servisem, hráli stereotypně a ani přechodné zlepšení uprostřed druhého setu nás už zpátky do hry nedostalo,“ uvedl Teplý na klubovém webu.

Olomouc hostí odvetu čtvrtfinále Poháru CEV s Bacau již v úterý, první zápas v Rumunsku prohrála 2:3. V sobotním úvodu extraligové nadstavby doma nevyhrál ani Liberec, jenž podlehl Prostějovu 1:3. Tahounka hostujícího celku Helena Horká to zařídila 29 body.