Prostějovská volejbalistka Kathleen Weiss v akci

Prostějovská volejbalistka Kathleen Weiss v akci | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Prostějovské volejbalistky dohnaly náskok Ostravy a ukončí rok bez prohry

• 0
Prostějovské volejbalistky zakončily kalendářní rok bez extraligové porážky. Dvanácté kolo v Ostravě nezačaly dobře, ale dohnaly ztrátu sedmi bodů, první set otočily a slavily vítězství 3:0. Ostrava klesla na třetí příčku za Olomouc, jež neměla problémy s brněnským outsiderem Fénixem.

Devítinásobné mistryně z Prostějova v ostravské hale zpočátku nezvykle chybovaly a z jejich vedení 4:2 byla jasná ztráta 8:15. Dramatickou koncovku 23:23 pak uzavřela esem reprezentační smečařka Kossányiová. Lídr soutěže už se po změně stran nenechal zastavit, další sady Hanačky vyhrály 25:18 a 25:17.

Vánoční přestávku stráví prostějovský tým s náskokem šesti bodů na obhájce stříbra Olomouc, Ostrava má o další bod méně. Zbývající dva zápasy se budou hrát ve čtvrtek.