Čeští volejbalisté do 21 let slaví úspěšné zakončení.

Čeští volejbalisté do 21 let slaví úspěšné zakončení. | foto: Marie Stránská, MAFRA

Volejbalisté do 21 let skončili na domácím mistrovství světa patnáctí

• 0
Čeští volejbalisté do 21 let obsadili na domácím mistrovství světa patnácté místo. V posledním utkání porazili Maroko 3:1 a zopakovali triumf nad africkým soupeřem ze základní skupiny. Ostatních šest zápasů svěřenci trenéra Ivana Pelikána v Brně a Českých Budějovicích prohráli, čtyři z nich v pátém setu.

Český tým ale začal loučení s domácím turnajem špatně, hráčům chyběla koncentrace a prohráli první set 19:25. Maročané se prosazovali v útoku, lépe podávali a domácí volejbalisté se probrali z útlumu po několika vystřídáních až ve druhé sadě.

Ke zvratu zavelel zejména ostravský univerzál Matěj Šmídl, jenž byl se 30 body nakonec nejlepším hráčem zápasu. Koncovku druhé sady zvládli Češi 25:23 a pak už potvrdili roli favorita po výsledcích 25:19 a 25:20.

Mistrovství světa volejbalistů do 21 let

O 15. místo (České Budějovice):
Česko - Maroko 3:1 (-19, 23, 19, 20)
Sestava a body ČR: M. Džavoronok, D. Džavoronok 2, Hudák 7, Indra 3, Vašina 9, Horák 4, libero Kunc - Šmídl 30, Šulc 9, Červinka 3, Suda 2. Trenér: Pelikán.

Finále (Brno):
Polsko - Kuba 3:0 (20, 10, 19)

O 3. místo (Brno):
Rusko - Brazílie 3:0 (16, 16, 19)

Konečné pořadí: 1. Polsko, 2. Kuba, 3. Rusko, 4. Brazílie, 5. Írán, 6. Čína, 7. Argentina, 8. Kanada, 9. Itálie, 10. Turecko, 11. Ukrajina, 12. Egypt, 13. Japonsko, 14. USA, 15. ČR, 16. Maroko.