Volejbalistky Olomouce

Volejbalistky Olomouce | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Volejbalistky Olomouce prohrály v Lize mistryň i s Novarou

• 8
Olomoucké volejbalistky prohrály v Lize mistryň ve skupině E i druhé utkání. Na turnaji v italské Novaře podlehly přes zlepšený výkon favorizovanému domácímu výběru 0:3 (-17, -25, -20).

Hanačky v úterý na úvod podlehly hladce 0:3 polským Policím. První turnaj uzavřou ve čtvrtek duelem s ruskou Kazaní.

Olomoucké hráčky do utkání s aktuálně druhým celkem italské ligy Novarou špatně vstoupily a prohrávaly 2:8. Na úvod druhé sady vedly 2:1, ale pak získaly jeden bod z deseti. I díky čtyřem úspěšným blokům a prostřídání domácí sestavy smazaly sedmibodovou ztrátu. Dokonce si vypracovaly dva setboly, ani jeden ale nevyužily a o set přišly poměrem 25:27.

Ve třetím setu hráčky Olomouce dobře bránily a vedly 13:10 a ještě 14:13. Přeci jen ale pod tlakem víc chybovaly a v koncovce uspěl italský tým.

„Musím tentokrát holky pochválit, oproti včerejšku to byl stoprocentní obrat hlavně v bojovnosti. Nevzdávaly to ani ve chvílích, když byly bodově pod soupeřkami. Jsem moc rád, že se po porážce od Polek dokázaly namotivovat,“ komentoval trenér Petr Zapletal porážku s úřadujícími šampionkami Ligy mistryň.

„Samozřejmě velká škoda druhého setu, který jsme mohli získat, což by byl velký úspěch. Je jasné, že trenér Novary šetřil některé hráčky základu, ale i jejich lavička má obrovskou kvalitu,“ uvedl kouč na klubovém webu.

Olomouc přijela do Itálie nerozehraná, před turnajem absolvovala od 8. října kvůli koronavirovým opatřením v Česku pouze sobotní extraligové utkání v Přerově.

Druhý turnaj se odehraje od 2. do 4. února v Polsku. Z pěti skupin Ligy mistryň postoupí vítězové do čtvrtfinále a doplní je tři nejlepší týmy z druhých míst.