Radost budějovických volejbalistů.

Radost budějovických volejbalistů. | foto: David Peltán, MAFRA

Budějovičtí volejbalisté vyhráli ve Zlíně, tři body má i Kladno

• 0
Českobudějovičtí volejbalisté potvrdili ve Zlíně skvělou formu a po šesti zápasech stále zůstávají bez ztráty bodu v čele extraligy. Obhájci titulu zatím neztratili ani set. Za necelé dva týdny je čeká konfrontace v Evropě, neboť odehrají třetí předkolo Ligy mistrů proti finskému celku Sastamala.

Tři body venku získal také úřadující vicemistr Kladno, který vyhrál v Příbrami 3:1. Svěřenci Milana Fortuníka zaváhali ve třetím setu, kdy nechali Příbram odskočit až na sedmibodový rozdíl. „Začali jsme i přes výhru v úvodu vlažně. V celém utkání jsme pak v různých situacích byli nedůslední a zbytečně jsme se nervovali,“ řekl Fortuník.

Kladno stíhá v tabulce Jihostroj i druhý Liberec, jenž si zápas v Brně (3:0) předehrál už ve čtvrtek. Trojici devítibodových týmů od čtvrté příčky vede Karlovarsko, které si doma s pražským celkem ČZU poradilo 3:0 i bez zraněného smečaře Zmrhala. Na postu univerzála Západočechů dostal šanci Kriško místo Rejlka a vedl útočnou sílu domácích s 22 body.

Prvního bodu se dočkala na šestý pokus Odolena Voda. Dramatický zápas v Benátkách nad Jizerou ze stavu 0:2 na sety dovedla do tie-breaku, ten však prohrála 13:15. S nulou na bodovém kontě tak zůstalo jen Ústí nad Labem.