Radost volejbalistek Prostějova - ilustrační foto.

Radost volejbalistek Prostějova - ilustrační foto. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Ostrava má set, ale boj neporažených vyhrály volejbalistky Prostějova

• 2
Prostějovské volejbalistky dál proplouvají extraligou bez ztráty bodu. Ve třetím kole porazily mnohonásobné české šampionky ambiciózní Ostravu 3:1 a vedou tabulku o bod před KP Brno. Ostravský tým je čtvrtý za vicemistryněmi z Olomouce.

Ostravské svěřenkyně reprezentačního trenéra Zdeňka Pommera v předchozích dvou zápasech neztratily ani set, v Prostějově však prohrály úvodní sadu jednoznačně 15:25. Pak se hra vyrovnala, ale hostující celek v druhém setu nezvládl koncovku a po snížení na 1:2 už v závěrečném dějství soupeřkám opět nestačil.

Ve vítězném celku si 21 bodů připsala univerzálka Helena Horká, na druhé straně byla stejně úspěšná Helena Kojdová.

Trenér vítězek Miroslav Čada prohlásil, že jeho tým odehrál dva sety dobře a dva špatně. „Špatně jsme tam bránili Kojdovou, ale zejména jsme špatně útočili. Do druhého setu jsme nastoupili v útoku s určitou laxností, některé hráčky ztratily jistotu a hráli jsme to pak příliš opatrně,“ řekl České televizi.

Ostravský kouč Pommer uvedl, že jeho svěřenkyně nastoupily proti mistryním se zbytečným respektem. „To se projevilo hlavně v množství zkažených servisů, čtvrtý set pak byl podobný. Ale v druhém a třetím byly momenty, kdy jsme soupeře zatlačili.“