Radost olomouckých volejbalistek - ilustrační foto.

Radost olomouckých volejbalistek - ilustrační foto. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Čtveřici pro semifinále doplnily volejbalistky Olomouce a Brna

• 0
Semifinále extraligy volejbalistek si zahraje Olomouc a KP Brno. Hanačky porazily Slavii 3:0, brněnský tým si poradil s Přerovem po boji 3:2. Oba celky ovládly čtvtrfinálové série 3:1 na zápasy.

V semifinále se proti sobě postaví obhájkyně titulu z Prostějova s Olomoucí a pražský Olymp vyzve druhého postupujícího z Králova Pole.

Volejbalistky Olomouce sice přehrály Slavii hladce 3:0, ale od poloviny zápasu bojovaly s vlastní nervozitou a o vítězství se musely strachovat. Výrazně jim pomohly hostující hráčky chybami při bloku i útoku.

Královo pole se na postup nadřelo mnohem více, jelikož Přerov dokázal na vedení hostů vždy odpovědět. A to i přesto, že třetí set domácí volejbalistky prohrály jednoznačně 12:25. Jenže rozhodující pátý set už patřil brněnskému celku. Hlavní zásluhu na tom měla autorka 24 bodů Romana Staňková.

Čtvrtfinále play-off - 4. zápasy

Olomouc - Slavia Praha 3:0 (19, 22, 21)
Nejvíce bodů:
Honková 13, Vanžurová a Chalcarzová po 12 - Koloušková 14, Neumannová 8. Konečný stav série: 3:1.

Přerov - KP Brno 2:3 (-19, 23, -12, 21, -10)
Gambová 17, Murčinková 15, Gálíková 11 - Staňková 24, Svobodníková 15, Tobiášová 14, Michalíková 12. Konečný stav série: 1:3.