radost Italů

radost Italů | foto: cev.lu

Čeští volejbalisté přišli o šanci na čtvrtfinále, postupují i Srbové a Italové

• 1
Postupová tajenka základní skupiny D na mistrovství Evropy volejbalistů má své řešení. Společně s Bulhary jdou do čtvrtfinále Srbové a Italové. Češi na šampionátu končí. Rozhodl o tom výsledek souboje Itálie - Srbsko. Squadra azzurra podlehla 1:3, zisk setu jí ale k postupu stačí.

Ani případné večerní vítězství nad Bulharskem už Čechům nepomůže, měli by horší poměr setů.

Po prohrách 0:3 se Srbskem i Itálií měli čeští reprezentanti naději na postup pouze za předpokladu, že Srbové dnes zvítězí ve třech setech i nad Italy. Pak by mohlo případně dojít na další kritérium, kterým je celkový poměr míčů.

Italský výběr však po první prohrané sadě dokázal v druhém dějství vyrovnat. Pak už opět převzali vládu nad zápasem volejbalisté Srbska a zvítězili 3:1.

V závěrečném duelu skupiny D podlehli Češi Bulharsku 1:3. Podrobnosti čtěte v článku Češi se s volejbalovým ME rozloučili prohrou. Bulharům sebrali jeden set

Favorizované trio Bulharsko, Srbsko, Itálie podle očekávání prošlo do čtvrtfinálové fáze turnaje, kde se bude ve dvou šestičlenných skupinách hrát o postup do semifinále. Istanbulskou šestici doplní Rusko, Nizozemsko a Finsko.

V Izmiru si zajistili postup Polsko, Francie, Německo, Řecko, Slovensko a španělští obhájci mistrovského titulu z předloňského roku. Vedle Čechů se s šampionátem loučí také Slovinci, Estonci a domácí Turecko, všechny vyřazené celky budou klasifikovány na 13. místě.