Nicole Vaidišová

Nicole Vaidišová | foto: Reuters

Vaidišová přešla v Los Angeles přes japonskou soupeřku

• 2
Česká tenistka Nicole Vaidišová si na turnaji v Los Angeles zahraje ve druhém kole. V tom úvodním se jedenáctá nasazená hráčka vypořádala s Japonkou Ajumi Moritaovou po setech 6:7, 6:3, 6:1. Klára Zakopalová v Portoroži vypadla s hráčkou ze třetí stovky žebříčku Petrou Martičovou.

Další soupeřkou devatenáctileté Češky bude Američanka Bethanie Matteková.

Vaidišová sice v duelu se 133. hráčkou světa ztratila první sadu v tie-breaku 5:7, když dokázala využít jen jeden ze čtyř brejkbolů, dva následující sety už ale patřily české tenistce.

Druhý získala 22. hráčka světového žebříčku poměrem 6:3 a v rozhodující sadě povolila osmnáctileté Moritaové jen jeden game.

Petra Kvitová na turnaji v Los Angeles vypadla ve druhém kole. Na tvrdém povrchu dnes podlehla hladce 4:6 a 2:6 Britce Melanii Southové. Té patří 156. místo ve světovém žebříčku a do hlavní soutěže se dostala jako náhradnice za zraněnou domácí favoritku Serenu Williamsovou.

V Los Angeles hrají tenistky o celkovou dotaci 600 000 dolarů.

Dvouhra - 1. kolo:
Vaidišová (11-ČR) - Moritaová (Jap.) 6:7 (5:7), 6:3, 6:1, Pennettaová (10-It.) - Wozniaková (Kan.) 6:1, 6:0, Cibulková (15-SR) - Niculescuová (Rum.) 6:4, 6:3, Kingová - Haynesová (USA) 6:3, 6:3, Duboisová (Kan.) - Harkleroadová (USA) 6:2, 6:3, Jüan Meng (Čína) - K. Bondarenková (Ukr.) 2:6, 7:6 (7:5), 6:4, Sugijamaová (Jap.) - Lisická (Něm.) 6:4, 6:4,
Kudrjavcevová - Rodionovová (obě Rus.) 7:5, 3:6, 6:3, Amanmuradovová (Uzb.) - Jacksonová (USA) 6:2, 6:2.
Dvouhra - 2. kolo:
Čakvetadzeová (3-Rus.) - Domachowská (Pol.) 6:1, 6:1, Govorcovová (Běl.) - Hantuchová (6-SR) 6:2, 6:4, Southová (Brit.) - Kvitová (ČR) 6:4, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Hrdinová, Uhlířová (ČR) - Dulková, Peerová (Arg./Izr.) 6:3, 6:4.

TORONTO

Tenista Novak Djokovič úspěšně vykročil za obhajobou titulu z turnaje v Torontu. Jednadvacetiletý Srb ve druhém kole bez potíží zdolal Kanaďana Franka Dancevice dvakrát 6:4.

V další fázi podniku, který se loni konal v Montrealu, narazí třetí nasazený tenista na vítěze duelu mezi turnajovou třináctkou Fernandem Verdaskem a Robinem Söderlingem.

Český tenista Tomáš Berdych zná soupeře pro druhé kolo. Šestnáctý nasazený se utká s Igorem Andrejevem z Ruska, který si zajistil postup vítězstvím nad Gaelem Monfilsem. Berdych se s Andrejevem potkal zatím jen jednou, letos ve čtvrtfinále v Miami ho porazil dvakrát 6:4.

Verdasco (13-Šp.) - Bellucci (Braz.) 1:6, 6:3, 6:2, Tursunov (Rus.) -
Lapentti (Ekv.) 6:3, 6:4, Kudrjavcev (Rus.) - Kohlschreiber (Něm.) 6:2, 7:6 (9:7), Andrejev (Rus.) - Monfils (Fr.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:3), Björkman
(Švéd.) - Clement (Fr.) 6:3, 3:6, 6:0, Johansson (Švéd.) - Golubev (Kaz.)
7:6 (7:4), 6:1.

2. kolo:
Djokovič (3-Srb.) - Dancevic (Kan.) 6:4, 6:4.

PORTOROŽ

Ruská tenistka Maria Kirilenková potvrdila ve slovinské Portoroži pozici největší favoritky a postoupila do druhého kola. Turnajová jednička v prvním kole zvítězila nad Chorvatkou Nikou Ozegovičovou dvakrát 6:1 a ve druhém kole ji čeká Italka Roberta Vinciová.

Česká tenistka Klára Zakopalová na turnaji v Portoroži nezopakuje vítězství z roku 2005. Ve Slovinsku vypadla ve druhém kole, když na tvrdém povrchu nestačila na 237. hráčku světa Petru Martičovou.

Sedmnáctiletá chorvatská tenistka vyhrála první set 6:3, ale pak převzala iniciativu favorizovaná Češka. Získala druhou sadu a ve třetí vedla už 5:2, ani to jí však na vítězství nestačilo. Rozhodující set prohrála 3:7 v tie-breaku.

Kirilenková (1-Rus.) - Ozegovičová (Chorv.) 6:1, 6:1, Vinciová - Briantiová (obě It.) 6:1, 6:3, Santangelová (It.) - Wickmayerová (Belg.) 4:6, 7:6 (7:2), 6:4.

Martičová (Chorv.) - Zakopalová (ČR) 6:3, 4:6, 7:6 (7:3),
Medinaová-Garriguesová (4-Šp.) - Vakulenková (Ukr.) 6:4, 6:4, Duševinová (Rus.) - O'Brienová (Brit.) 6:3, 6:2, Wozniacká (3-Dán.) - Špremová (Chorv.) 6:1, 6:1.

Hradecká, Klepačová (ČR/Slovin.) - Pavlovová, Rottmanová (Bulh./Rak.) 6:0, 6:3.