Lucie Šafářová

Lucie Šafářová | foto: AP

Tenistka Šafářová si loňské finále na turnaji v Québeku nezopakovala

• 2
Česká tenistka Lucie Šafářová se reprízy loňské účasti ve finále turnaje v Québeku nedočkala. V semifinále prohrála s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou hladce 2:6, 1:6.

Přemožitelka Šafářová se utkala o titul s Rakušankou Tamirou Paszekovou, které však podlehla 6:7, 6:2, 5:7.

Šafářová v předchozích dvou vzájemných zápasech s Mattekovou-Sandsovou zvítězila, ale v sobotu jí Američanka proslulá extravagantními modely na kurtu nedala šanci. Třiadvacetiletá brněnská rodačka prohrála za 54 minut, i když je v žebříčku o 43 míst výš než její soupeřka.

"Bethanie hrála zkrátka příliš dobře. Vypadalo to, že každý úder z její rakety skončí v kurtu," uvedla Šafářová, která před rokem v Québeku podlehla v boji o titul Maďarce Melindě Czinkové.

Na Bell Challenge s dotací 220 tisíc dolarů usilovala o postup do druhého finále v letošním roce a devátého v kariéře. Zatím poslední ze čtyř titulů získala předloni.

Také pětadvacetiletá Mattekové-Sandsové už měla s turnajem v Québeku finálovou zkušenost, neboť v roce 2008 podlehla ve svém dosud jediném zápase o titul Rusce Naděždě Petrovové.

Ve finále čtyřhry podlehla česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová spolu s Mattekovou-Sandsovou Švédkám Arvidssonové a Larssonové. Američanka se tak titulu v Québeku nedočkala.

Dvouhra - semifinále:
Matteková-Sandsová (USA) - Šafářová (3-ČR) 6:2, 6:1.

Finále:
Paszeková (Rak.) - Matteková-Sandsová (USA) 7:6 (8:6), 2:6, 7:5.

Čtyřhra - semifinále:
Matteková-Sandsová, Záhlavová-Strýcová (1-USA/ČR) - Gaconová, Wörleová (Fr./Něm.) 6:1, 6:2.

Finále:
Arvidssonová, Larssonová (Švéd.) - Matteková-Sandsová, Záhlavová-Strýcová (USA/ČR) 6:1, 2:6, 10:6

Turnaj v Kuang-čou

Australská tenistka slovenského původu Jarmila Grothová vyhrála v čínském Kuang-čou poprvé v kariéře turnaj WTA. Ve finále nejvýše nasazená hráčka zdolala Rusku Allu Kudrjavcevovou 6:1, 6:4.

Díky dnešnímu úspěchu se Grothová posune z 55. místa ve světovém
žebříčku poprvé do nejlepší padesátky.

Obě tenistky si zahrály své premiérové finále na okruhu WTA.
Třiadvacetiletá rodačka z Bratislavy, dříve známá pod dívčím jménem
Gajdošová, potvrdila výbornou formu, díky níž v předchozích čtyřech
zápasech v Kuang-čou prohrála dohromady jen deset gamů.

O rok mladší Kudrjavcevovou porazila za 76 minut a získala prémii 37 tisíc dolarů. Grothová zároveň oplatila 103. hráčce světa porážku z předchozích dvou vzájemných zápasů.

Dvouhra - finále:
Grothová (1-Austr.) - Kudrjavcevová (Rus.) 6:1, 6:4.

Čtyřhra - finále:
Gallovitsová, Mirzaová (Rum./Indie) - Chan Sin-jün, Liou Wan-tching (Čína) 7:5, 6:3.