Premiérové semifinále na antukovém grandslamu slaví Haddadová Maiaová, která v třísetové bitvě otočila zápas proti Džábirové. Je tak první brazilskou hráčkou, která se v open éře probojovala mezi nejlepší čtyřku na Roland Garros.
V úvodní sadě se sice Brazilka trápila na servisu, nejistá ovšem byla i Tunisanka. Nepřesvědčivou hru v prvním setu navíc obě hráčky zvýraznily čtrnácti nevynucenými chybami. Lépe si nakonec počínala Džábirová, jež na rozdíl od tří kiksů při podání soupeřky ztratila servis pouze dvakrát.
Haddadovou Maiaovou tahala po kurtu a tvrdými ranami ji dostávala do úzkých především na bekhendové straně, odkud Brazilka nestíhala dobře umístěné údery odvracet.
Ve druhé sadě obě hráčky najednou na podání dominovaly, nejblíže k brejku byla Brazilka ve dvanáctém gamu, ve kterém zahodila příležitost k uzmutí druhého setu. Džábirová si pomohla několika povedenými esy a atraktivní set poslala do tiebreaku.
V něm ale hned od úvodu ztrácela. Frustraci dávala najevo nevěřícnými gesty a po zbytečných chybách musela odvracet tři setboly. První dva sice s grácií a precizně umístěným míčky na lajnu zneškodnila, poslední však Haddadová Maiaová přesným forhendovým úderem proměnila.
A sílu si nechala i do rozhodující třetí sady. Poté, co dříve v utkání několikrát zvládla náročné situace, Džábirovou sama dostala pod tlak. Fantastickou hrou jí nedala šanci nadále dominovat, Tunisanka navíc zápas ztrácela po psychické stránce. Brazilka tak po obratu 3:6, 7:6 a 6:1 vyzve ve čtvrtečním semifinále Polku Šwiatekovou.
Gauffová loňské finále nezopakuje
O favoritce zápasu mezi polskou tenistkou Šwiatekovou a Američankou Gauffovou nebylo pochyb. Světová jednička vyhrála všech šest předchozích střetnutí, ve kterých navíc neztratila ani set. Stejně si počínala i nyní, i když jí devatenáctiletá soupeřka cestu do semifinále znepříjemnila.
Polka využívala především slabšího druhého podání Gauffové, které jí umožňovalo nebezpečný útok. Šwiateková navíc soupeřku nutila k řadě forhendových chyb a nečistě zahraných úderů, které dokázala zkušeně potrestat. „Nebylo to ale jednoduché. Coco je sice mladá, ale hraje skvěle, několikrát mi utkání dost ztížila,“ přiznala Polka.
V první sadě jí Američanka dokonce ukradla podání, na víc brejků se v zápase ale nezmohla, i přesto, že si ve druhém setu vykouzlila hned tři brejkboly. Šwiateková totiž po každém menším zaváhání našla správnou odpověď a zápas si podmanila stejně jako všechny předešlé na letošním Roland Garros - bez ztráty sady.
Zverev zvítězil ve čtyřech setech
Rok od nešťastného odstoupení ze semifinále pařížského majoru kvůli zraněnému kotníku je německý tenista Zverev zpátky mezi čtyřkou nejlepších. V zápase s nenasazeným Tomásem Martínem Etcheverrym potvrdil roli favorita a po mírném zaváhání ve druhém setu ovládl utkání 6:4, 3:6, 6:3 a 6:4.
Zverev si může na Roland Garros aplikovat inzulín přímo na kurtu![]() |
Hned od úvodu zápasu Zverev mírně dominoval a tvořil si brejkové šance. Když v sedmém gamu po dvou promarněných nabídku využil, pojistil si vítězství v první sadě a důležitou psychickou výhodu.
Paradoxně jí však nevyužil a Argentinec hnaný zaplněnými ochozy největšího dvorce Philippa Chatriera promlouval do bojů o postup. Šikovně se vyhýbal chybám a skvěle si počínal při hře na síti, Zverev výrazně ztrácel a Etcheverrymu se povedlo utkání srovnat.
Rozjetého Němce však nedokázal trápit věčně, tak ve třetím setu opět zaostával. Zverev těžil především z kvalitního servisu a dvou brejků, čímž se opět poslal do výsledkové výhody. Nejistotu Argentince už jen podtrhly čtyři zahozené brejkboly ve čtvrtém setu, naopak německý tenista zužitkoval jeden klíčový, který mu zajistil vstupenku do pátečního semifinále.
Dál jde rovněž Nor Ruud
Po strhující bitvě mezi skandinávskými soupeři Norem Ruudem a Dánem Holgerem Runem zná Němec Zverev svého soupeře. Je jím Ruud, který čtvrtfinálového soupeře přehrál 6:1, 6:2, 3:6, 6:3.
Až výrazně jednostranné byly dva úvodní sety severského duelu mezi Dánem Runem a Norem Ruudem. Za pouhou půl hodinu ovládl druhý jmenovaný první sadu, když soupeři dovolil pouhý jeden game. Runovi se nedařilo vůbec nic, natropil osmnáct nevynucených chyb a z gest na kurtu bylo vidno, že se svou hrou není spokojený.
Dánský tenista byl z rychlé prohry v první sadě tak rozhozený, že na úvod druhé nasázel hned dvě dvojchyby. Sice na dvorci udržel Ruuda o deset minut déle a získal o jeden game navíc, stále ale na norského soupeře ve všech aspektech hry výrazně ztrácel.
„Proti Holgerovi to není snadné, on hraje velmi agresivně. Pomohlo mi, že jsem v prvním a druhém setu získal spoustu bodů zadarmo,“ uznal vítěz v rozhovoru po zápase.
Runovo probuzení přišlo až ve třetím setu, kdy vytasil mladickou dravost a Nora poprvé začal trápit. Zmenšil počet nevynucených chyb a především zahrál šestnáct vítězných míčů. Skvěle si počínal i na síti a utkání protáhl minimálně o jednu sadu.
Ač předváděl atraktivní tenis, Ruud mohl těžit z větší stability a přesvědčivější hry, která mu vynesla druhé semifinále na Roland Garros v řadě. Loni se Nor probil až do finále, kde nakonec padl se Španělem Rafaelem Nadalem.
Tenisový turnaj Roland Garros v Pařížiantuka, dotace 49,6 milionu eur Muži Ženy Smíšená čtyřhra - semifinále: Junioři Čtyřhra - 2. kolo: Juniorky: Čtyřhra - 2. kolo: |