Fernando Gonzalez

Fernando Gonzalez v duelu s Gaudiem. | foto: Reuters

Posledním semifinalistou se stal Gaudio

• 17
Šanghaj - Gaston Gaudio doplnil semifinálovou čtveřici na Turnaji mistrů v Šanghaji. Argentinský tenista v přímém souboji o postup ze Zlaté skupiny porazil Chilana Fernanda Gonzaleze 1:6, 7:5 a 7:5 a v semifinále ho v sobotu čeká největší favorit turnaje Roger Federer ze Švýcarska.

Do duelu přitom mnohem lépe vstoupil Gonzalez, který až po prvním zápase zaskočil za zraněného Američana Andreho Agassiho. Chilský tenista hladce vyhrál úvodní sadu a za stavu 5:3 ve druhém setu podával na vítězství v zápase.

Šanci však promarnil a kvůli vlastním chybám vzápětí neproměnil ani jeden ze tří mečbolů, které měl při Gaudiově servisu.  Argentinec nakonec dotáhl set k vítězství a vynutil si třetí sadu.

Její rozhodující okamžiky přišly za stavu 5:5, kdy Gonzalez znovu udělal laciné chyby a pomohl soupeři ke klíčovému brejku. Gaudio nabídnutou šanci využil a porazil svého jihoamerického rivala i ve čtvrtém vzájemném zápase.

Ve druhém setu si prý přitom myslel, že nevyhraje. "Myslel jsem si to samé, co každý tady v hale: že jsem skončil," řekl Gaudio, co se mu honilo hlavou při mečbolech soupeře. "Nevím, jak se mi to podařilo zvrátit, ale dokázal jsem to," uvedl s tím, že
v zápase prožil ohromné množství stresu. "Pro diváky to musela být zábava, pro mne ale vůbec," dodal.

V závěrečném utkání Zlaté skupiny dnes ruský tenista Nikolaj Davyděnko potvrdil vítězstvím 6:3 a 6:2 nad Argentincem Marianem Puertou prvenství v tabulce. O postup do finále podniku s dotací 4,45 milionu dolarů se utká s Davidem Nalbandianem z Argentiny.

Čtyřhra:

Black, Ullyett (3-Zim.) - Björkman, Mirnyj (2-Švéd./Běl.) 7:5, 4:6, 6:4, Llodra, Santoro (6-Fr.) - Huss, Moodie (8-Austr./JAR) 6:4, 4:1 skreč.