KRÁLOVNA. Podruhé za sebou pomohla Lucie Šafářová získat českým tenistkám

KRÁLOVNA. Podruhé za sebou pomohla Lucie Šafářová získat českým tenistkám trofej pro vítězky Fed Cupu. | foto: Michal Šula, MAFRA

Popíjely jsme z mísy, popisovala oslavy fedcupová šampionka Šafářová

  • 5
Dvěma body přispěla k domácímu triumfu českého týmu ve Fed Cupu. Legendární Martina Navrátilová o ní napsala, že je novou hrdinkou. Tenistka Lucie Šafářová hned po oslavách vítězství odpovídala čtenářům iDNES.cz.

Dopoledne dorazila Šafářová společně s celým týmem k Vltavě kvůli oficiálnímu focení s fedcupovou trofejí. Všechny české hráčky působily elegantně, v zádech s Pražským hradem se usmívaly do objektivů a kamer.

On-line rozhovor s Lucií Šafářovou

Oslavy finálového vítězství nad Srbskem se na nich nepodepsaly, i když Šafářová čtenářům iDNES.cz s úsměvem přiznala: "Vyspala jsem se jenom trošičku. Večerní banket byl dlouhý, byly jsme unaveny, ale šly jsme ještě do baru a popíjely jsme tam z mísy."

Podle Šafářové šéfoval oslavám stejně jako úspěšnému výběru kapitán Petr Pála. Do postele se většina z vítězného týmu dostala až po půl druhé v noci. "Všechny jsme si to užily, byla to paráda," hlásila česká tenistka.

Šafářová si našla čas na otázky čtenářů a přes čtyřicet minut na všechny odpovídala. U některých odpovědí ji kontrolovala deblistka Andrea Hlaváčková. Jindy napjatě poslouchala i Lucie Hradecká a kapitán Pála.

Fanoušci ve spoustě dotazů žasli nad skvělým výkonem šestadvacetileté levoruké hráčky. "Pocity jsou úžasné. Ještě mi to úplně nedochází, jsem strašně šťastná," řekla Šafářová a všem za podporu děkovala.

Teď doufá, že jí výkon z týmové soutěže pomůže i do dalších turnajů na okruhu WTA. "Jedním z cílů je uspět na grandslamech. Letos se mi povedlo dostat se do dvacítky na žebříčku, tak další cíl jsme si s trenérkou stanovily prorazit mezi nejlepší patnáctku."

Šafářovou také potěšila slova Martiny Navrátilové, která o ní napsala, že se zrodila nová hrdinka. "Je to úžasné slyšet od takové legendy poklonu. Zatím je to pro mě takové neuvěřitelné," odpověděla.

Světová sedmnáctka teď bude mít od tenisu nějakou dobu klid. Chystá se na čtrnáct dní s kamarádkou na hory do Rakouska. Pak začne kondičním soustředěním přípravu na další sezonu. "Bylo by skvělé s holkama úspěch zopakovat," přeje si.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)