Na Roddicka už Hernych nestačil

• 3
Toronto - Až do čtvrtfinále postoupil český tenista Jan Hernych na turnaji Masters v Torontu. Po překvapivém vítězství nad Gustavem Kuertenem z Brazílie ho však zastavil druhý nasazený Andy Roddick. Američan trápil Hernycha především drtivým servisem a své podání vyhrával pravidelně s nulou. Hernych nakonec podlehl ve dvou setech.

"Díval jsem se na jeho zápas s Kuertenem a byl jsem za to rád, protože jsem o jeho hře dosud nevěděl absolutně nic. Bylo dobře, že jsem ho viděl celý," prozradil Roddick, jak se připravoval na utkání s černým koněm turnaje.

Zápas se zlomil za stavu 3:3 v prvním setu, kdy sebral Hernychovi servis, situace se opakovala i ve druhé sadě za stavu 2:2.

Roger Federer dál plní na turnaji v Torontu roli favorita a postoupil do finále. První hráč světového žebříčku se ovšem v semifinále na vítězství nad Thomasem Johanssonem až nečekaně nadřel.

Švédský tenista, který se do hlavní soutěže dostal až po odstoupení Taylora Denta jako poražený z kvalifikace, vyhrál nad Švýcarem první set, další dvě sady už ale získal wimbledonský vítěz přesvědčivě 6:3 a 6:2.

O titul se Federer na turnaji série Masters utká s vítězem druhého semifinálového duelu mezi obhájcem Andym Roddickem a Nicolasem Kieferem.