DOKONALÝ RETURN. Ne snad tento úder, ale obrat v utkání. Lucie Šafářová ho předvedla v prvním kole turnaje v Dauhá proti Agnieszce Radwaňské. Prohrávala 1:5 v prvním setu, ale zvítězila ve dvou. | foto: AP

Berdych začal v Dubaji vítězstvím, Šafářová získala v Dauhá skalp světové desítky

• 15
Dva čeští tenisté, kteří jsou "v civilu" životními partnery, zahájili týden turnajovými výhrami. Tomáš Berdych "povinně" zvládl první kolo v Dubaji a Lucie Šafářová se na úvod zaskvěla v Dauhá.

Americký tenista Andy Roddick  potřetí v kariéře vyhrál turnaj v Memphisu. V nedělním finále přehrál kanadskou "kometu" posledních týdnů Milose Raonice 7:6, 6:7, 7:5.

Osmadvacetiletý Roddick zdolal o osm let mladšího soupeře za dvě hodiny a 36 minut a ve svém 50. finálovém utkání v kariéře získal 30. titul. "Dneska jsem měl velké štěstí. Myslím, že mě přehrával a já jsem se jenom snažil udržet ve hře," řekl nejvýše nasazený tenista.

Vítěz turnaje v Memphisu Andy Roddick (vlevo) a poražený finalista Milos Raonic.

Roddick navázal na triumfy z let 2002 a 2009 a stal se třetím hráčem v historii turnaje, který v Memphisu dokázal třikrát vyhrát. Před ním se to povedlo Tommymu Haasovi z Německa (1999, 2006 a 2007) a Jimmymu Connorsovi (1978, 1979, 1983 a 1984).

Turnaj mužů v Memphisu

Dvouhra - finále:
Roddick (1-USA) - Raonic (Kan.) 7:6 (9:7), 6:7 (11:13), 7:5.

Český tenista Tomáš Berdych plní v Dubaji roli nasazeného hráče číslo 3. Zatím úspěšně, protože si ve svém úvodním vystoupení poradil s francouzským soupeřem Jéremym Chardym.

Proti jedenapadesátému hráči světového žebříčku Berdych dominoval s výjimkou úvodu druhého setu, kdy jedinkrát ztratil své podání. Za stavu 0:2 zápas na půl hodiny přerušil déšť a po návratu na kurt si Berdych vzal servis zpět a dotáhl utkání k očekávanému vítězství.

Do druhého kola podniku s dotací 1,6 milionu dolarů prošel také další z českých tenistů Lukáš Rosol. Do hlavní soutěže se dostal z kvalifikace, podobně jako jeho slovenský protivník Karol Beck. Rosol zvítězil ve dvou setech, je to jeho druhé vítězství v hlavní soutěži turnaje ATP.

Mayer (Něm.) - Nieminen (Fin.) 6:4, 6:2

Lucie Šafářová získala cenný skalp. Porazila v Dauhá světovou desítku Agnieszku Radwaňskou z Polska 7:6 a 6:3 a na třetí pokus postoupila na turnaji WTA v katarské metropoli do druhého kola.

Čtyřiadvacetiletá Šafářová v utkání prokázala bojovného ducha, neboť se nezlomila ani při nepříznivém stavu 1:5 v prvním setu. Sadu dokázala dovést do tie-breaku a získala ho 7:3.

Ve druhém setu naopak vedla 5:1 Češka, a i když ani ona se poté nevyhnula mírnému zaškobrtnutí, zápas proti sedmé nasazené po necelých dvou hodinách zvládla vítězně.

Pětatřicátá hráčka žebříčku Šafářová tak přerušila nepříznivou bilanci z turnajů v Dubaji a Paříži, na nichž vypadla v prvním kole.