Tomáš Berdych

Tomáš Berdych | foto: Reuters

Berdych a Štěpánek postupují, Minář byl proti Roddickovi blízko senzaci

• 0
Tomáš Berdych na turnaji v Tokiu postoupil do třetího kola. Český tenista porazil Chorvata Roka Karanušiče 6:3, 6:4 a jeho dalším soupeřem bude Španěl Robredo. Naopak vypadl Ivo Minář, který ve vyrovnané bitvě podlehl Andymu Roddickovi 6:7, 7:6, 6:7. Radek Štěpánek pak na úvod turnaje v Métách zdolal domácího Benneteaua.
Třiadvacetiletý Berdych se na kurtu zdržel hodinu a čtvrt a s o tři roky starším soupeřem neměl v prvním vzájemném duelu na okruhu příliš práce.

V boji o čtvrtfinále se nyní rodák z Valašského Meziříčí utká se šestým nasazeným, Španělem Tommym Robredem, s nímž má vyrovnanou bilanci 2:2. Letos s ním prohrál na antuce v Bastadu.

Blízko senzaci byl ve stejné fázi soutěže Ivo Minář. Až 102. hráč tenisového žebříčku držel vyrovnanou partii se světovou osmičkou Andym Roddickem, který v duelu nastřílel 37 es oproti šesti Mináře.

Všechny sety musel rozhodnout až tie-break, český tenista podlehl až po dvouapůlhodinové bitvě 6:7(11), 7:6(4), 6:7(2).

V první zkrácené hře se Minář nevzdal ani za stavu 3:6, ve druhém setu pak za stavu 5:3 podával na zisk sady, vzápětí ale prohrával 5:6. Ve třetím setu si oba hráči drželi servis až do dramatického rozuzlení.

Muži:
Dvouhra - 2. kolo:

Berdych (9-ČR) - Karanušič (Chorv.) 6:3, 6:4
Roddick (2-USA) - I. Minář (ČR) 7:6 (13:11), 6:7 (4:7), 7:6 (7:2)
Melzer (14-Rak.) - Stadler (Něm.) 6:2, 6:3
Suzuki (Jap.) - Bolelli (15-It.) 7:6 (7:5), 4:6, 7:6 (7:5)

Medinaová (2-Šp.) - Chan Yung-jan (Tchaj-wan) 3:6, 6:3, 6:3
Stosurová (Austr.) - Kingová (USA) 6:2, skreč.

2. kolo:
Kanepiová (5-Est.) - Wickmayerová (Belg.) 3:6, 6:1, 6:0
Tanasugarnová (7-Thaj.) - Pinová (Fr.) 6:2, 6:2
Gajdošová (SR) - Peerová (5-Izr.) 5:7, 6:1, 7:6 (11:9)

Čtyřhra - 1. kolo:
Krummová, Fudžiwarová (Jap.) - Cetkovská, Šafářová (ČR) 6:4, 6:7 (4:7), 10:7
Š. Uberoiová, Washingtonová (Indie/USA) - Domachowská, Zakopalová (Pol./ČR) 6:4, 6:4, Namigataová, Jonemuraová (Jap.) - Benešová, Peerová (1-ČR/Izr.) 6:1, 4:6, 10:5

TURNAJ V MÉTÁCH

Tenista Radek Štěpánek se po měsíční pauze vrátil na kurty a svůj první zápas od US Open vyhrál. Český daviscupový reprezentant dnes v prvním kole turnaje v Métách porazil domácího Juliena Benneteaua dvakrát 6:3.

V druhém kole se může devětadvacetiletý Štěpánek utkat s dalším francouzským hráčem Michaelem Llodrou, jenž ho vyřadil v prvním kole olympijského turnaje v Pekingu. Llodru však ještě dnes čeká duel prvního kola s Felicianem Lopezem.

Tursunov (5-Rus.) - Acasuso (Arg.) 6:2, 6:2
Moya (Šp.) - Karlovič (1-Chorv.) 6:3, 7:6 (7:4)
Tipsarevič (Srb.) - Gulbis (Lot.) 6:4, 6:4

Čtyřhra - čtvrtfinále:
Ascione, Gicquel (Fr.) - Damm, Vízner (3-ČR) 6:3, 4:6, 13:11

TURNAJ VE STUTTGARTU

Tenistka Serena Williamsová nezvládla svůj úvodní zápas na turnaji ve Stuttgartu a v pondělí přijde o pozici světové jedničky. Američanka ve druhém kole překvapivě prohrála s Číňankou Li Na 6:0, 1:6 a 4:6. a v čele žebříčku ji vystřídá Srbka Jelena Jankovičová.

"Samozřejmě, že jsem chtěla zůstat světovou jedničkou, ale není to můj hlavní cíl. Chci vyhrávat tituly a grandslamy a s tím jde ruku v ruce i první místo v žebříčku," řekla agentuře Reuters Williamsová. "Rozhodně se tím nebudu trápit. Až začnu vyhrávat, dostanu se tam znovu," dodala.

V úvodu zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že by Williamsová zápas prohrála. V prvním setu přemožitelce Nicole Vaidišové uštědřila za 21 minut "kanára". Jenže pak převzala otěže zápasu třicátá hráčka světa Li Na, ve druhé sadě dovolila Američance uhrát jen jediný game a třetí sadu získala poměrem 6:4.

"Začala jsem dělat hodně chyb a prostě jsem jí vítězství darovala. Možná jsem o sobě začala pochybovat," popsala zápas americká tenistka. "V prvním setu jsem neměla šanci, byla jsem strašně nervózní," uvedla Li Na. "Pak jsem se ale koukla na hodiny a viděla jsem, že uběhlo jen dvacet minut. Tak jsem si řekla, že za hodinu bych už mohla vyhrávat," dodala.

Williamsová si pozici světové jedničky užívala jen tři týdny. Na první místo se vrátila po pěti letech po US Open, když ve finále posledního grandslamu sezony porazila právě Jankovičovou.

TURNAJ V TAŠKENTU

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postoupila na turnaji v Taškentu do čtvrtfinále. V dnešním utkání 2. kola porazila fedcupová reprezentantka 6:1, 7:5 Rusku Vesnu Manasjevovou.

Rusová (Niz.) - Ekšibarovová (Uzb.) 3:6, 6:2, 6:1.