Vyhráli rekordní jackpot, ale ještě si pro něj nepřišli. Čeká na ně 91 milionů eur

Výherci správně zaškrtli čísla 19, 43, 45, 34, 11. | foto: Profimedia.cz

9 2009
Představte si tuto situaci: vsadíte si v loterii, vyhrajete rekordní částku, ale o peníze se nepřihlásíte. Přesně to se teď stalo ve Velké Británii.

V pátečním jackpotu vyhráli dva lidé dohromady 91 milionů liber, což je asi 2,6 miliardy korun. I když si částku musí rozdělit, oba se mohou chlubit nejvyšší odměnou v historii britského sázení.

Jenomže až do neděle se o výhru nikdo nepřihlásil.

"Máme připravené šampaňské, abychom s nimi mohli rekordní výhru oslavit," uvedl podle švédského internetového magazínu Aftonbladet mluvčí loterijní společnosti. "Očekáváme, že se tento týden ozvou."

Sázková společnost Camelot uvedla, že v pátečním tažení loterie EuroMillions dva sázkaři vyhráli shodně 45,5 milionu liber (1,3 miliardy korun). Vítězná čísla byla 19, 43, 45, 34 a 11, dodatková čísla Lucky Star pak pět a devět.

Britský sázkařský rekord dosud držela bývalá pracovnice pošty, která v roce 2007 vyhrála 35 milionů liber. V loterii EuroMillions, která se hraje v devíti evropských zemích, drží rekord jistý španělský sázkař. Letos v květnu vyhrál jackpot ve výši 126 milionů eur (3,2 miliardy korun). -čtěte Ve Španělsku padla rekordní výhra

Kromě Británie a Španělska se loterie EuroMillions hraje v Irsku, Francii, Portugalsku, Rakousku, Švýcarsku, Belgii a Lucembursku.

Rekordní částka byla ve hře také v české loterii Sportka. V neděli se hrálo o 128,9 milionu korun. Z toho 58,9 milionu tvořil jackpot a 70 milionů prémie. Zatímco jackpot padl, prémie odolala. -čtěte Šťastlivec vyhrál 59 milionů ve Sportce, rekordní prémie odolala

Autoři: ,

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Najdete na iDNES.cz