Pro 400 milionů si přišli manželé z Chrudimska, přispějí i na charitu

11 2013
Zcela neočekávaně ráno dorazil do budovy Sazky manželský pár z Chrudimska, který začátkem listopadu vyhrál téměř 400 milionů korun. O výhře zatím neřekli ani blízkým, její velkou část chtějí věnovat na dobročinné účely. Za zbytek si pořídí nové bydlení a chtějí cestovat.

Rekordní výhra padla 3. listopadu. Jediný výherce získal 399 904 705 korun (více čtěte zde).

I když je podle Sazky běžné, že výherce nejdříve kontaktuje call centrum a sjedná si schůzku k převzetí výhry, tentokrát přišli manželé zcela nečekaně krátce po osmé hodině do budovy Sazky v pražských Vysočanech.

"Manželský pár středního věku z Chrudimska musel nejprve chvíli počkat na ověření své výherní sázenky z 3. 11. 2013, poté už jim ale osobně poblahopřál i generální ředitel Sazky Robert Chvátal," popsal mluvčí sázkové kanceláře Václav Friedmann.

"Výherci nás mile překvapili. O výhře zatím neřekli ani blízké rodině, jednu věc ale zdůraznili hned na začátku předávání výhry – velkou část peněz chtějí věnovat na dobročinné účely, zejména na pomoc nemocným dětem," doplnil Friedmann.

Část rekordní výhry pak hodlají investovat pro budoucí generace a zbytek výhry jim prý pomůže splnit si sny.  "Konkrétní být příliš nechtěli, nicméně hovořili o cestování a hezkém bydlení," naznačil mluvčí.

Výherci si převzali v hotovosti 350 tisíc a po zhruba 40 minutách opustili budovu Sazky.

Sazka má nyní 60 dní na převod peněz. Výherci avizovali, že částku rozloží na několik bankovních účtů. "Budeme se snažit peníze převést s předstihem, aby měli výherci částku na svých účtech ještě před vánočními svátky," doplnil Friedmann.

Až do 3. listopadu byla historicky nejvyšší výhrou částka 148 milionů korun, kterou si však v roce 2002 mezi sebe rozdělili dva sázející. Do té doby nejvyšší individuální výhru 126 197 012 Kč získal letos 15. října sázející ve hře Euromiliony.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz