Tiket jsem měl sestavený za pět minut, říká Pouzar, který vyhrál 800 tisíc korun

20 2011
Jak se sestavuje tiket, na který následně vyhrajete 800 tisíc korun? "Dohromady jsem to dával tak pět minut, protože jsem pospíchal," tvrdí Radim Pouzar, který se z vysoké výhry nedávno radoval. "Normálně takhle nestřílím, ale pospíchal jsem na tenis."

Pouzar, který hraje nižší fotbalovou soutěž v Rakousku a v Českých Budějovicích trénuje žáčky, sestavil kombinaci, ve které sázel na střelce hokejové ligy.  (na tiket se můžete podívat v příloze).

"Co si za ty peníze pořídím? S přítelkyní si asi koupíme stavební parcelu poblíž Budějovic," poznamenal sedmadvacetiletý sázkař v rozhovoru, který zprostředkovala sázková kancelář Tipsport.

Radim Pouzar (úplně vpravo) s týmem, který trénujeVýhra 800 tisíc korun

Dřív se chtěl podívat do fotbalové ligy, teď Radim Pouzar září jako hokejový sázkař. Jediný tiket mu vynesl 800 tisíc korun.

Jak dlouho už sázíte?
Od osmnácti let. Sázím hlavně na fotbal, vybírám si zápasy z nejkvalitnějších evropských lig. Baví mě i hokej. Zpočátku jsem dával do tiketů klasické jedničky, nuly nebo dvojky. Když ale bookmakeři začali vypisovat sázky na střelce, zaměřil jsem se hlavně na ně. Soutěže jsou dost vyrovnané a papírový favorit kolikrát zklame. I proto je pro mě sázení na střelce lákavější. Neřeším výsledek, jen to, zda se trefí konkrétní hráč. No a pochopitelně mě motivují vyšší kurzy.

Vyhrál jste skoro osm set tisíc korun. Je to vaše životní trefa?
No jasně! Asi před půl rokem jsem měl ve hře podobný tiket. Uhádl jsem dvě skupiny a ve třetí skupině jsem čekal na posledního střelce. Jenže gól nedal. To byla škoda, bral bych tehdy asi půl milionu korun. Nejvíc jsem dosud vyhrál něco kolem třiceti tisíc korun, to byla taková směs ligových fotbalových zápasů. Teď jsem sám sebe výrazně překonal.

Podle jakého klíče jste vybíral hráče do tiketu?
Většinou sestavuju dva tikety. V hlavním tiketu jsou top střelci, na které sázím pravidelně. Do druhého tiketu dávám hráče, kteří třeba nehrajou v prvních lajnách, případně chodí až na druhou část přesilovek. No a mně se zadařilo právě v tom druhém tiketu, kterému jsem tolik nevěřil.

Tři hokejisté z dvanácti, které jste na tiket dal, neskórovali. Naštěstí pro vás se ale sešli v jedné skupině.
Samozřejmě jsem moc rád, že jsem hráče do skupin rozházel zrovna takhle. Prostě klika... Kdyby to tak pěkně vyšlo vždycky, tak bych se nezlobil.

Sázkař tipuje tiketVysoké výhry

Články o vysokých výhrách, ale i neskutečných prohrách. Připomeňte si velké sázkařské příběhy

Jak dlouho jste svůj tiket sestavoval?
Maximálně pět minut, a to možná ještě přeháním. Není to tak, že bych střílel od boku, ale pospíchal jsem. Měli jsme totiž s kamarády domluvený tenis. Většinou mi výběr hráčů zabere více času.

Které extraligové střelce nejčastěji vkládáte do tiketů?
V tom se asi nebudu moc lišit od dalších sázkařů, kteří sází na střelce. Do tiketů dávám třeba Martina Růžičku z Třince, zlínského kanonýra Jaroslava Balaštíka nebo Rudolfa Hunu z Vítkovic. V posledních kolech se dařilo libereckým spoluhráčům Jaroslavu Kudrnovi, Petru Nedvědovi a Milanu Bartovičovi.
 
Máte hokejové jméno - trojnásobný vítěz Stanley Cupu Jaroslav Pouzar je hokejovou legendou…
…a lidé se mě občas ptají, jestli nejsme příbuzní. Dokonce se mě na to ptal i sám Jaroslav Pouzar, několikrát jsme se potkali. Tohle jméno se totiž v jižních Čechách vyskytuje poměrně často. Ale příbuzní nejsme, je to jen shoda jmen.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz