Jak se člověk cítí, když vyhraje milion? To se nedá popsat, říká sázkař

POMOC ZE ŠVÉDSKA. Henrik Sedin z Vancouveru (v bílém) se trefil půl minuty před koncem zápasu s Torontem. Pomohl tak českému sázkaři k milionové výhře. Ilustrační foto. | foto: AP

3 2011
Tak dlouho se sázkař ze Strakonic snažil pokořit milionovou metu, až se mu to povedlo. Několikrát už byl blízko, ale dočkal se až před Vánocemi. "Konečně," oddychl si.

Na tiketu měl sázkař šest zápasů - od fotbalu přes hokej až k volejbalu. Celkový kurz se vyšplhal na 56,27, což při sázce 19 800 korun včetně manipulačního poplatku znamená výhru 1 012 860 korun.

"Už jsem několik podobných tiketů měl a někdy byl i hodně blízko, ale nakonec to vždycky nevyšlo," poznamenal sázkař v rozhovoru, který zprostředkovala sázková kancelář Tipsport. "Tiket jsem sestavoval celé odpoledne, čehož ovšem vůbec nelituju. To je můj životní úspěch!"

Sázkař tipuje tiketVysoké výhry

Články o vysokých výhrách, ale i neskutečných prohrách. Připomeňte si velké sázkařské příběhy

Bylo těžké vybrat si zápasy, které dáte na tiket?
Snažil jsem se získat co nejvíce informací. Třeba jsem se zajímal o to, jaké počasí je v Gelsenkirchenu, kde hrálo Schalke s Kölnem. Kdyby se mělo hrát na těžkém terénu, asi bych si nebyl tak jistý, že domácí vyhrají.

V NHL jste vsadil na gól útočníka Henrika Sedina z Vancouveru v souboji s Torontem. Švéd vás pořádně napínal, výhru Canucks jistil půl minuty před koncem zápasu.
No jo, bylo to při power play, když hosté odvolali brankáře. Měl jsem štěstí. Když vidím, kolikrát puk těsně mine branku… Na druhou stranu, sázka na gól Henrika Sedina byla logická. V zápasech odehraje přes dvacet minut a chodí i na přesilovky.

Sledoval jste průběh zápasů?
Pouze ty, které se hrály přes den. Na noční jsem nečekal, šel jsem si lehnout. Ale nervózní jsem samozřejmě byl. Výsledky jsem zjišťoval druhý den ráno v práci. Koukám, ono to vyšlo! Bylo mi fajn, to se nedá popsat.

Možná bylo dobře, že jste neznal vývoj basketbalového utkání mezi San Antoniem a Memphisem. Hráči obou týmů vám doslova ušili skóre na míru. Stačilo, aby v zápase vstřelili o bod méně a…
…neměl bych nic. Byla to prostě klika, bez ní se nevyhrává. San Antonio střílí spíše více bodů, tak jsem to zkusil. Musím uznat, že ti kluci to zmákli dobře.

Osmnáctitisícový vklad je poměrně odvážný. Tohle je vaše běžná sázka?
Není to moje klasická hra, za takové peníze jsem sázel poprvé. Do sázek vkládám obvykle kolem čtyř a půl tisíce korun. Vklad jsem vyloženě postavil tak, abych dosáhl na milion.

Podívejte se na výherní tiket. Kliknutím otevřete sázenku celou.

Tiket, na který sázkař ze Strakonic vyhrál přes milion korun.
Autor:
Témata: Vysoké výhry

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz