Eureka Poker Tour: šance vyzvat Staszka a získat „mikulášskou“ nadílku

Proti Martinu Staszkovi mohou hrát účastníci pražského turnaje Eureka Poker Tour. | foto:  Petr Topič, MAFRA

5 2012
Eureka! Podobně jako starořecký vědec Archimedes po svém objevu teď mohou zvolat pokeroví hráči v Praze. Ve středu v hotelu Hilton odstartoval turnaj Eureka Poker Tour. Poslední zastávka druhého ročníku série by mohla překonat loňský rekord

Luxusní konferenční sál v prvním patře pražského Hiltonu se proměnil na následujících pár dní v kasino. Jako v každém kasinu zde jsou předepsané podmínky. Hráči se musí registrovat, ukazují pasy, občanky, vyplňují formuláře a pak procházejí bezpečnostním rámem.

"Žádné mince, zapalovače nebo cigarety v kapsách," hlásí ochranka. Jinak rám otravně zapípá. Přísné pohledy mužů z ochranky vyvažují pohledné hostesky, které se na každého mile usmívají a trpělivě zdraví. Skoro by se dalo říct, že už dorazili čerti a andělé a chybí jen Mikuláš.

Masáž hráčů přímo za stolem

Hraní velkých pokerových turnajů je náročné na psychiku, ale musíte mít i dobrou kondici. Za stolem sedíte několik hodin denně, často s minimálními přestávkami. Účastníci Eureka Poker Tour mají možnost k regeneraci využít masáž přímo za stolem v průběhu hraní. Sličné slečny jim promasírují ztuhlé svalstvo na zádech a ramenou.

I ten však možná přijde, nebo alespoň jeho nadílka. Vítěz pražského turnaje Eureka Poker Tour může vyhrát až přes 100 tisíc eur, což je více než dva miliony korun.

Celková odměna pro nejlepší hráče závisí na tom, kolik lidí se celkově přihlásí. První den je zaregistrováno 205 hráčů z celého světa, ale převažují hlavně obyvatelé střední a východní Evropy. Pořadatelé z PokerStars.net očekávají, že se druhý den počet registrací ještě zvýší a účast by mohla překonat loňský rok. Tehdy se zúčastnilo v premiérovém ročníku 329 hráčů. Výhru, která činila  zhruba 1,4 milionu korun, získal Brit Keith Johnson.

Ve středu v poledne zasedl ke stolu také nejznámější český profesionál - Martin Staszko z Třince. Loňský finalista prestižní Světové série musel po úspěchu trochu změnit strategii hraní. "Hraje se mi líp proti slabým hráčům. Ti se mě buď bojí víc, než je zdrávo, nebo někteří mě chtějí za každou cenu vyřadit a nesmyslně blafují. Proti těm silnějším hráčům to mám ale těžší," vysvětluje Staszko.

Právě v tom je Eureka výjimečná. Je totiž dostupná i slabším hráčům, kteří se tak mohou utkat s profesionály. Vstupní vklad činí "jen" 1 100 eur. Oproti bohatší a starší sérii European Poker Tour, která startuje v neděli, je buy-in pětinový.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Najdete na iDNES.cz