Diskuze

Svoboda je pevně odhodlán bojovat o zlato

Nezlomné sebevědomí vyzařovalo z Květoslava Svobody na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Riese po rozplavbě na 200 metrů volný způsob. Znojemský kraulař, čtvrtý z dvojnásobné trati, si postup pohlídal z třetí pozice a ve finále bude o medaili bojovat se vstupním časem 1:47,08 minuty. Nejrychlejší byl vítěz čtyřstovky Emiliano Brembilla z Itálie. "Pohoda, plaval jsem v poslední rozplavbě, takže jsem věděl, co si můžu dovolit. Ve vedlejší dráze byl Němec Herbst, ten vždycky ráno plave naplno, takže sem si ho v klidu hlídal a jel jsem na 1:47," hlásil v cíli s naprosto klidným úsměvem i přesto, že osmý postupující do finále měl pouze o šest desetin horší čas.Hlaváčková získala dvě stříbra: na 50 m znak i na 100 metrů