Šuríková nově

O s t r a v a - Nahrávačka Jana Šuríková v útoku, to je novinka, kterou si volejbalistky Laposu Frenštát pod Radhoštěm poprvé v sezoně úspěšně vyzkoušely ve třetím setu sobotního zápasu v Ostravě.
Nahrávačka Jana Šuríková v útoku, to je novinka, kterou si volejbalistky Laposu Frenštát pod Radhoštěm poprvé v sezoně úspěšně vyzkoušely ve třetím setu sobotního zápasu v Ostravě. Sadu vyhrály 25:20, utkání 3:0. "Je to dobrá varianta, kterou určitě použijeme i proti těžším soupeřkám," řekl frenštátský trenér Leopold Tůma. Nezvyklou novinku zdůvodnil nedostatkem smečařek. V polovině třetího setu trenér Tůma poslal na nahrávku Karlu Pavlicovou a Jana Šuríková zaujala post univerzálky. Sedmkrát smečovala, přičemž čtyři míče položila na zem, jeden udržela ve hře a dva zkazila. "Nevidím v tom problém, Jana je nejen dobrá nahrávačka, ale také smečařka, uhraje i těžké míče," podotkla Pavlicová. Na nové rozestavění si hráčky stále ještě zvykají, v jeden moment se obě rozběhly nahrát. "Jak mám zafixované, že pořád nahrávám, tak jsem se tam Karle pletla," řekla Jana Šuríková, která před příchodem do Frenštátu hrála univerzálku v Brně i reprezentaci. Do Frenštátu ji přitáhla touha nahrávat. "Dnes je pro mě změna postu zpestřením, jsem ráda, že mohu útočit a Karla potřebuje hrát," uvedla Šuríková. "Je to však vabank, na smeči mi to jít může, ale také nemusí."