Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 8. března 2021 Gabriela

Do Brodu se vrátí extraliga stolních tenistů, nepochybuje šéf klubu

  12:29
Stolní tenisté HB Ostrov jsou zatím sice v prvoligové tabulce na třetím místě, přesto šéf brodského klubu Miroslav Jinek nepochybuje o tom, že si jeho tým vybojuje postup do nejvyšší domácí soutěže.

Třikrát po sobě zvedali v letech 2014 až 2016 stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov nad hlavu trofej pro extraligového šampiona. Velkou zásluhu na tom kromě hráčů a trenérů měl i šéf brodského klubu Miroslav Jinek (vlevo). | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Ještě před rokem a čtvrt mluvil o tom, že do extraligy nechce, jenže teď je postup Havlíčkova Brodu skoro hotovou věcí. Šéf HB Ostrov Miroslav Jinek už má dokonce z větší části vybraný kádr pro nový extraligový tým.

„Důvod toho, proč už do extraligy chceme, je ten, že se v ní změnila pravidla. Vytvořili jsme ve spolupráci se svazem nový model, který následně všechny kluby odsouhlasily,“ pustil se do vysvětlování Jinek.

Konkrétní změny spočívají v tom, že se jednak extraliga rozšíří od další sezony na deset týmů, jednak zápasy budou končit dřív.

„Přejde se na systém Champions League, takže se bude hrát do tří vítězných bodů a zmizí pětihodinové zápasy,“ prozradil šéf brodského klubu. „Naopak hrát by se nově mělo v průměru hodinu a půl. Navíc se zápasy urychlí i tím, že míčky budou sbírat sběrači jako při normálním tenisu,“ dodal.

Postup mezi domácí elitu si chce Havlíčkův Brod vybojovat sportovní cestou. V tabulce sice HB Ostrov figuruje na třetím místě, přičemž extraligu zaručují pouze první dvě pozice, nicméně to by se prý mělo velmi brzy změnit.

První nová posila týmu bude hrajícím trenérem

Je první oficiálně přiznanou akvizicí nově se tvořícího havlíčkobrodského týmu pro extraligu stolního tenisu. Zatím sice Bohumil Vožický ještě stále působí v KT Praha, nicméně k Havlíčkovu Brodu už má blízko dva roky. V HB Ostrov se věnuje výchově nadějí v roli šéftrenéra mládeže. „A od příští sezony budu za Brod i hrát. Vlastně moje funkce tam bude hrající trenér,“ prozrazuje rodák z Prahy, který letos oslaví 43. narozeniny.

O konci hráčské kariéry nicméně zatím nepřemýšlí. „Je pravda, že loni už jsem byl trochu vyhasínající. Možná taky proto, že jak jsem začal trénovat děti, byl jsem víc unavený, ale teď jsem chytil druhou mízu,“ usmívá se Vožický.

S KT Praha se momentálně v extralize drží v tabulce na skvělém druhém místě. „Jsem tam s Milanem Orlowskim a Jindrou Panským, jsme dobrá parta,“ pochvaluje si. „Z tohohle pohledu mě proto mrzí, že už s nimi příští rok nebudu. Ovšem dohoda zněla jasně, pokud se Brod dostane do extraligy, budu hrát za něj. A já se těším.“

Ostatně na Vysočinu už před časem přestěhoval celou rodinu. „Pryč jezdím jenom v pátek na zápasy, jinak jsem v Brodě celou dobu. Přijal jsem Vysočinu za svou, děti tady chodí do školy. A zdá se, že dcera se potatila, už taky začala s ping-pongem,“ prozrazuje Vožický. 

„Třetí jsme de facto jen kvůli tomu, že dáváme šance hodně mladým klukům. Také se o nás píše, že máme nejširší kádr. Není výjimkou, že nám do zápasů nastupovali i patnácti- či šestnáctiletí hráči,“ hlásil Jinek.

Tohle nepsané pravidlo však ve zbývající části první ligy přestane pro Brod platit. „Sestava se nyní bude skládat tak, abychom hlavně vyhrávali, což znamená, že do hry půjdou starší a zkušenější kluci,“ doplnil Jinka trenér Bohumil Vožický.

Postoupit chce jen Hodonín

Ovšem ani v případě, že by Brod přece jen zůstal na třetí příčce, nebo dokonce klesl na čtvrtou, celkem nehrozí, že by se do extraligy nedostal.

„Víme totiž, že zájem o postup do nejvyšší soutěže má v tuhle chvíli jen Hodonín. Aktuálně druhá Elliza Praha ani čtvrtá Choceň o ni nestojí,“ svěřil se s posbíranými informacemi Jinek. „Každopádně my teď budeme hrát tak, abychom byli nejhůř druzí,“ vzkázal.

Jeho jistota pramení z důvěry v hráče, které má k dispozici. „Opravdu nepochybuju o tom, že se do extraligy dostaneme. Ani nemůžu, protože už skládám extraligový tým na příští sezonu a musím vybraným klukům zajistit práci,“ měl jasno Jinek.

Šéf HB Ostrov navíc už v minulosti dokázal, že vedení klubu a shánění výborných hráčů mu jde velmi dobře. I jeho zásluhou totiž vyčnívají v historii stolního tenisu ve městě tři mistrovské tituly z let 2014 až 2016, kdy v Havlíčkově Brodě působil klub pod jménem STEN marketing HB Ostrov.

Velkorysé podmínky pro stolní tenisty v Havlíčkově Brodě.

Velkorysé podmínky pro stolní tenisty v Havlíčkově Brodě.

„Ještě sice máme něco otevřené, ale celkově si myslím, že ze 60 procent je náš tým pro další sezonu hotový,“ nechal se slyšet Vožický, který se skládáním nového mužstva pomáhá a navíc bude jeho součástí coby hrající trenér. „Těším se i z toho důvodu, že podle jmen hráčů, s nimiž jsme dohodnuti, to vypadá, že zase budeme bojovat o nejvyšší příčky. Pana Jinka totiž nebaví hrát v půlce tabulky či o sestup,“ doplnil se smíchem.

V minulosti působili v týmu například reprezentanti Pavel Širuček, Tomáš Tregler, Petr Korbel a na trenérském postu potom Tomáš Demek. „Se všemi jsem pořád v kontaktu, ale Pavel je moc spokojený v Polsku, Tomáš Tregler moji nabídku odmítl, protože se domluvil s Chebem, a Petra s Demkem ani nezkouším, protože mají svůj klub v Ostravě. V extralize budou našimi protivníky,“ vysvětlil Jinek.

Vrátí se i do Evropy

Kromě návratu do nejvyšší české soutěže plánují v Brodě i zapojení se do evropského poháru. „Stoprocentně chceme hrát pohár ETTU, což je obdoba fotbalového poháru UEFA,“ nabídl Jinek další důvod, proč by se měli fanoušci stolního tenisu v Havlíčkově Brodě začít těšit na novou sezonu.

Co se zázemí týká, nemá sportovní areál, který v Brodě nedávno vybudoval právě Jinek, v Česku obdoby. Navíc se brodský klub nemusí do budoucna bát ani nedostatku hráčů. „Máme u nás krajské centrum talentované mládeže, takže si stahujeme šikovné děti z celé Vysočiny,“ připomněl Jinek.

Tregler: Nikde není psáno, že tady za dva roky nebudu

V dresu STEN marketing HB Ostrov odehrál dvě sezony a obě pro něj byly vítězné. Na konci každé z nich slavil Tomáš Tregler v Havlíčkově Brodě extraligový titul ve stolním tenisu. Poté, co se klub přestěhoval do Ostravy, už do Brodu jezdil pouze sporadicky a většinou soukromě. Od příští sezony se však na Vysočinu možná znovu podívá v rámci nejvyšší domácí soutěže.

„Bylo by jedině ku prospěchu věci, kdyby se v Brodě znovu hrála extraliga,“ říká Tregler, v současnosti hráč týmu SKST Cheb.

Věříte, že by mohl Havlíčkův Brod nejvyšší českou soutěž obohatit?
Samozřejmě, už jen proto, že tam byli vždycky výborní fanoušci, kteří mají stolní tenis opravdu rádi a na zápasy chodí v hodně velkém počtu. Navíc je tam výborný šéf klubu Míra Jinek, který vždycky dokázal všechno skvěle zorganizovat.

Český reprezentant Tomáš Tregler je oporou chebských stolních tenistů.

Pořád jste s ním ještě v kontaktu?
Jasně, voláme si skoro obden. Řešíme všechno, co se týká stolního tenisu, i spoustu jiných věcí. Náš kamarádský vztah z doby, kdy jsem v Brodě hrál, pokračuje.

Prý vám nabídl, abyste se do Brodu vrátil, protože si je téměř jistý, že příští sezonu už se ve městě zase bude hrát extraliga...
To je pravda, nabídku od něj jsem dostal, jenže Míra čekal do poslední chvíle, jestli se změní systém extraligy, a mně se mezitím v prosinci ozval Cheb, že by měl zájem, abych prodloužil smlouvu ještě o rok. A já souhlasil.

Takže váš návrat do Brodu se nekoná...
Teď to sice nevyšlo, ale nikde není psáno, že třeba za dva roky, pokud bude mít Míra pořád zájem, se tam zase neobjevím a nebudu za ně hrát. Každopádně Brodu budu fandit a věřím, že bude úspěšný.

Ovšem předpokládám, že až po Chebu, nebo ne? Mimochodem, jak se vám v Chebu líbí?
Jsem moc spokojený. Původně jsem tady přitom vůbec neměl být, protože jsem se loni dohodl v Polsku. Jenže asi dva měsíce před začátkem sezony mi řekli, že to musí zrušit, a já musel na poslední chvíli hledat jiný klub. Nakonec jsem ale moc rád, že si měl vzal právě Cheb, protože je to tady perfektní.

Nicméně zázemí pro stolní tenis mají asi v Brodě lepší, je to tak?
To, co vybudoval Míra Jinek v Brodě, nemá v téhle republice nikdo. Je to neskutečný areál. Opravdu klobouk dolů.

Sport v roce 2021

28. 11. 2020 - 21. 3. 2021 (přehled závodů)
24. 2. – 17. 3. MS v klasickém lyžování (Oberstdorf)
4. - 14. 3. (Nové Město na Moravě)
21. 5. - 6. 6. (Minsk a Riga)
11. 6. - 11. 7. (13 měst)
23. 7. - 8. 8. (Tokio)
  • Nejčtenější

Zápas Třince s Litvínovem byl odložen kvůli tragickému úmrtí manželky kapitána

Duel 50. kola hokejové extraligy mezi domácím Třincem a Litvínovem je na neurčito odložený. Slezský klub potvrdil, že...

Těhotenství pro mě bylo vysvobozením. Vítková o konci kariéry i aféře s fotkou

Premium Její život se během posledního roku otočil vzhůru nohama. Namísto tréninkového drilu se bývalá biatlonistka Veronika...

Zranění Ledecké: tajemství, které nahrává spekulacím

Světový šampionát na snowboardu pro ni skončil dřív, než začal. Ester Ledecká má zdravotní trable. Ale jaké, to její...

Zkrat šampiona UFC. Soka omráčil zakázaným kolenem do hlavy a prohrál

Dosud nevídané selhání obhajujícího šampiona přinesl v neděli nad ránem turnaj organizace UFC. Ruský MMA zápasník Petr...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Slovácko - Slavia 2:3, lídr dvakrát prohrával, zazářil dvoubrankový Stanciu

Měli namále, jejich dlouhá série bez porážky se otřásla. Fotbalisté Slavie nicméně nejenže alespoň srovnali, ale...

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

  • Další z rubriky

Čeští futsalisté v kvalifikaci ME vyzvou obhájce zlata Portugalce

Čeští futsaloví reprezentanti se v kvalifikaci mistrovství Evropy dvakrát utkají s úřadujícími šampiony z Portugalska....

Plzeňané spolu? Je to varianta, říká před kvalifikací futsalista Rešetár

Seidler, Holý, Rešetár, Vnuk. Kvartet hráčů plzeňského Interobalu na hřišti a proti nim úřadující mistři Evropy z...

Krpálek vyhrál pražský turnaj European Open, Kopecký a Musil mají bronz

Lukáš Krpálek vyhrál judistický turnaj European Open v Praze. Olympijský vítěz, který minulý týden ztratil hned první...

Série výher Havlíčkova Brodu pokračuje, celkem jich je už šestnáct

Žádné překvapení se nekonalo. I v dalších dvou extraligových zápasech dali stolní tenisté z Havlíčkova Brodu svým...

Nepravda a účelovka, říká Koukal o tvrzení exmanželky Soukalové

Po obviněních bývalé biatlonistky Gabriely Soukalové (31), že ji exmanžel Petr Koukal (35) podváděl a utrácel její...

Zemřel rockový bubeník kapely Citron a podnikatel Radim Pařízek

Zemřel rockový bubeník spjatý zejména s heavymetalovou kapelou Citron Radim Pařízek. Hudebníkovi, který se uplatnil i v...

Jeden partner byl sadista, druhý asexuál, říká autorka erotické trilogie

Blanka Lipinska (35) se proslavila svou erotickou trilogií s názvem 365 dní. Polská spisovatelka si momentálně užívá na...

České lvy vyhrál Šarlatán, z herců Trojan, Borová, Mádl a Špalková

Filmové ceny Český lev za rok 2020 vyhrál životopis léčitele Šarlatán, vyslaný rovněž za Oscary. Cenu pro herce v...

Těžká z dokumentu V síti má kromě manžela a přítelkyně i další milostné vztahy

Tereza Těžká (25) je divákům známá jako jedna z představitelek náctiletých dívek v dokumentu o sexuálních predátorech V...