Sparta se nevyhne třetímu předkolu

P r a h a -
Fotbalisté Sparty si musí vybojovat účast v Lize mistrů v třetím předkole. Rozhodla o tom konečná tabulka španělské ligy, v níž skončila za La Coruňou na druhém místě Barcelona, nikoli Valencia. Stejně jako Slavia, která vstoupí už do druhého předkola, však mohou sparťané počítat s tím, že budou mezi nasazenými týmy. "Je téměř jisté, že Sparta půjde do třetího předkola. Pokud by Valencia skončila v lize druhá a vyhrála by Ligu mistrů, pak by český mistr měl uvolněnou cestu přímo do hlavní soutěže," zdůvodnil propočty tiskový mluvčí fotbalového svazu Jaroslav Kolář. Na případném triumfu Valencie, třetího týmu španělské ligy, tak nakonec může vydělat švýcarský St. Gallen, který by mohl zaujmout po Valencii uvolněné místo v třetím předkole. Sparta, ale také Slavia, pokud postoupí z druhého předkola, se zřejmě dostanou díky vysokým klubovým koeficientům mezi šestnáct nasazených. Přesto mohou narazit třeba na Hamburk či Mnichov 1860, jejichž koeficienty jsou výrazně horší. V sezoně 2001-02 bude situace lepší, mistr půjde přímo do Ligy mistrů a druhé mužstvo do třetího předkola. Týmy na třetím až pátém místě konečného ligového pořadí budou hrát v prvním kole Poháru UEFA, stejně jako vítěz národního poháru.