Helena Erbenová

Helena Erbenová | foto: mtbteamprichovice.webnode.cz

Chtěla jsem to vzdát, přiznává triatlonistka Erbenová. Ale má stříbro

  • 0
Jablonecká závodnice Helena Erbenová vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy v terénním triatlonu, které se jelo u jezera Schluchsee v Německu. O svém úspěchu rozhodla výborným závěrečným během, v němž se posunula ze šestého místa až na druhé.

„Nenapadlo by mě, že na závěr budu schopna takového sprintu. Lidé kolem mi fandili a já jsem ráda, že to vyšlo,“ řekla Erbenová. Během závodu bývalá reprezentantka v běhu na lyžích přitom uvažovala, že odstoupí. Po plavání měla čtyřminutovou ztrátu na čelo, v cyklistické části se však začala posouvat dopředu. „Bohužel v úseku, na který jsem se tak těšila, se mi zadní kolo smeklo po kořenu a já se poroučela k zemi,“ popisovala těžkou chvilku.

„Otočila se mi řídítka, a tak jsem přemýšlela, zda má cenu pokračovat, protože mě zezadu předjížděla jedna závodnice za druhou.“ Nakonec se Erbenové podařilo kolo opravit. „I když se mi moc nechtělo znovu začít závodit a spíš jsem bojovala s myšlenkou to zabalit, nakonec jsem to neudělala a znovu se mi dařilo dotahovat holky, které už jsem jednou předjela.“

Do depa přijela na šestém místě a říkala si, že tahle pozice by byla po těch problémech dobrý výsledek. Ve čtyřech okruzích běhu se však drobná jablonecká závodnice vzepjala k mimořádnému výkonu. „Snažila jsem se držet tempo a dost mi pomohlo, že přede mnou běžel podobný tempem francouzský závodník,“ řekla.

„Pak mě čekalo asi největší překvapení. Při průběhu do třetího okruhu jsem se dostala před Kathrin Müllerovou. Chvíli jsem přemýšlela, jestli není o kolo napřed, ale někdo hlásil, že jsem fakt třetí a při náběhu do posledního okruhu, že ztrácím minutu na Wasleovou. V polovině posledního okruhu jsem ji viděla před sebou a blesklo mi hlavou, jestli mám na to zrychlit.“

A měla. Výsledkem byla stříbrná medaile.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
5. - 8. 3. (Nové Město na Moravě)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)