Gabriela Satková na mistrovství světa v Bratislavě

Gabriela Satková na mistrovství světa v Bratislavě | foto: Aleš Berka/Kanoe.cz

Juniorští kanoisté získali na MS ve vodním slalomu stříbro a bronz

• 0
Kanoista Michal Urban získal na mistrovství světa juniorů ve vodním slalomu v Ivree stříbro, Lukáš Kratochvíl přidal ve stejné disciplíně bronz. V kajakářských závodech v kategorii do 23 let i v kánoi juniorek vyšli čeští reprezentanti v Itálii po nadějných semifinále naprázdno.

Osmnáctiletého Urbana připravil o nejcennější medaili jediný „šťouch“. Za vítězným Australanem Markem Crosbeem, jenž stejně jako sedmnáctiletý Kratochvíl sjel celou trať čistě, zaostal o 35 setin.

„Trať byla těžší než v kvalifikaci. Popravdě mi moc nesedla, ale zkusil jsem to urvat a vyšlo to. Měl jsem tam kromě toho šťouchu ještě jedno zaváhání ve válečku, které mě trochu vyhodilo z tempa, ale druhé místo na mém prvním mistrovství je fajn,“ řekl v tiskové zprávě svazu Urban.

Blízko medaili byla i obhájkyně zlata Klára Kneblová, ale na jedné z posledních branek chybovala a nakonec zaostala za bronzem o 19 setin. Tři doteky branky připravily o lepší výsledek pátou Adrianu Morenovou, Olga Samková dojela šestá. Zvítězila Slovenka Zuzana Paňková.

Kajakářka Antonie Galušková postoupila do finále s nejlepším časem, ale v jízdě o medaile ji penalizace za dotyky tyčí ve třech brankách za sebou ve spodní části trati odsunuly na deváté místo, Gabriela Satková skončila sedmá. Jakub Krejčí byl v semifinále druhý, ale ani on nejdůležitější jízdu nezvládl a po padesátisekundové penalizaci za neprojetí branky uzavřel finálovou desítku.

MS juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Ivree (Itálie)

K1:
Muži do 23 let:
1. Delassus (Fr.) 80,31 (2 tr. sekundy), ...10. Krejčí -60,76 (58), v semifinále 16. Bárta, 39. Zima (všichni ČR).

Ženy do 23 let: 1. Mintálová (SR) 90,51 (0), ...7. G. Satková -7,90 (2), 9. A. Galušková -8,95 (6), v semifinále 22. Nesnídalová (všechny ČR).