Stanislav Ježek vyhrál podruhé v kariéře závod Světového poháru

Stanislav Ježek vyhrál podruhé v kariéře závod Světového poháru | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Kanoista Ježek vyhrál závod SP v Seu, Volf se Štěpánkem byli druzí

• 0
Kanoista Stanislav Ježek vyhrál ve španělském Seu de Urgell podruhé v kariéře závod Světového poháru ve vodním slalomu. Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek skončili ve druhém dílu seriálu druzí v závodě deblkanoí.

Kategorie singlkanoistů letos zatím nepoznala jiného vítěze než českého slalomáře. Ježek navázal na týden starý překvapivý triumf debutanta Michala Jáněho v pražské Troji, když ve finále po čisté jízdě zvítězil suverénně o 4,24 sekundy před dvojnásobným olympijským šampionem Francouzem Tonym Estanguetem. Jáně tentokrát vypadl už v semifinále.

Předchozí vítězství ve Světovém poháru vybojoval Ježek před třemi roky v Praze. "Na ten věk to dneska nebylo vůbec špatný. Dám si na to jedno pivko a pojedou za rodinou," řekl třiatřicetiletý Ježek. Pořídil si novou
loď, stejnou jako má Estanguet. "Samozřejmě jsem moc spokojený, ale kdybych vyhrál minulý týden v Praze, tak by to bylo o dost lepší," prohlásil Ježek.

Ve Španělsku se na stupně vítězů neprosadil nikdo z českých medailistů z Troji. Druhý nejlepší kajakář pražského závodu Luboš Hilgert jako jediný z reprezentantů neprošel ani sobotní kvalifikací. Jeho matka Štěpánka byla ve finále sedmá.

O dvě místa před ní skončila Marie Řihošková, která zvládla nejlépe ze všech dopolední semifinále. V boji o medaile zaostala o 2,62 sekundy za vítěznou Španělkou Maialen Chourrautovou. Od stupňů vítězů dělilo
Řihoškovou půldruhé vteřiny.

Volf se Štěpánkem postoupili ze semifinále vinou dvousekundové penalizace až z deváté příčky, poslední jízda jim však vyšla. Nestačili jen na Slováky Ladislava a Petera Škantárovy, kteří je porazili o 55 setin sekundy.